banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlular'dan İran'a operasyon yorumu: Kabul edilemez...

banner1357

ABD'nin olası İran operasyonunu değerlendiren Samsunlular genel olarak, "Müslüman bir ülke olduğumuz için böyle bir operasyonu kabul etmeyiz" dedi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 02.06.2019, 21:00 02.06.2019, 16:56
banner1353

Samsun Canlı Haber TV olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Samsunlu vatandaşlara, "ABD'nin olası İran operasyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar: 

KABUL ETMEYİZ, İRAN'A DESTEK OLURUZ 

Mahmut ÇINAR: Amerika hiç bir şey yapamaz. Çünkü İran'ın kendine güveni var. İran Orta Doğu'nun beynidir. Amerika, Türkiye'nin de kuvvetlenmesini de istemiyor. En basitinden S-400'leri istemiyor. Müslüman ülke olduğumuz için böyle bir operasyonu kabul etmeyiz, İran'a yardım ederiz. 

TÜM DÜNYA KARIŞIR 

Sedat ÖNGÖR: Amerika'nın İran'a operasyon düzenlemesi iyi bir şey değil. Çünkü bizim yakın komşumuz ve bize de sıçrayabilir. Hatta büyük bir facia çıkabilir. İran, Irak gibi olmaz. Eğer bize de sıçrarsa bence tüm dünya karışır. 

SIRA BİZE GELİYOR 

Selahattin AYMAZ: İyi değerlendirmiyorum. Kesinlikle yanlış bir şey. Amerika zaten Irak'a yaptı. Amerika'nın Müslüman ülkelere yönelmesini asla doğru bulmuyorum, çok yanlış. Eğer böyle bir durum yaşanırsa sıra bize geliyor demektir.

EKONOMİK OLARAK ZARAR

Ahmet SANCAK: Amerika oraya, petrolüne el koymaya çalışıyor. O yüzden bunu yapmak istemesi çok normal ama kötü şeyler olacak. Her yer karışır. Türkiye olarak etkileniriz. Özellikle ekonomik olarak büyük zarara uğrarız diye düşünüyorum. 

AMERİKA DÜNYANIN HIRSIZI 

Kadir HASAN: Amerika dünyanın hırsızıdır. Başımıza bela oldu. İncirlik üstünü kapatırsak hiç bir şey yapamaz. Böyle bir durum gerçekleşirse Türkiye olarak başımız belaya gireri. Suriye gibi onlarda buraya gelir. Biz nereye gideceğiz bilmiyorum. 

BİZ İRAN'I DESTEKLİYORUZ 

Ali İREN: Amerika İran'a operasyon yapamaz. Tıpası tutmaz. Çünkü Türkiye'den korktuğu kadar başka hiç bir ülkeden korkmuyor. Türkiye olmasa, Türk dünyası olamaz. Türkiye göz bebeğidir. Biz böyle olduğumuz müddetçe ve cumhurbaşkanımız başımızda olduğu müddetçe, Amerika hiç bir şey yapamaz.  Biz İran'ı destekliyoruz. Bizim en yakın komşumuz İran'dır ve bu böyle devam edecek. 

BELKİ DE HEDEFİ TÜRKİYE 

Muhammet EVCİ: Amerika terörist bir ülkedir. 16 bin kilometreden kalkıp, İran'da ne işi var? O yüzden tüm ülkelerin uyanık olmasını istiyorum. Amerika'nın çıkarı mutlaka olur. Belki de İran'ı gösteriyor ama hedefi Türkiye'de olabilir. Amerika'ya asla güven olmaz. Dünya'nın terör örgütü olarak kabule ediyorum. 

AMERİKA KAŞINIYOR 

Salih ERCAN: Amerika kaşınıyor. Belasını ya bugün ya da yarın bulacaktır. Her devletin hayatta bir ömrü vardır. Mutlaka Amerika'nın da ömrü bitecek. Her an her şey olabilir diye bekliyoruz. Hatta 3'üncü dünya savaşı bile çıkabilir. 

İRAN'I DESTEKLECİYİ OLURUZ 

Fahri ÇAMUR: Amerika'nın dünyada operasyon yapmadığı yer kalmadı. İran, Arap ülkelerinin en güçlü devletidir. En güzeli ise İran ve Türkiye arasında hiç kötü münasebet olmadı. Orada Türkçe konuşanlar bile var. Biz dost ülkeleriz. O yüzden muhtemelen biz uzlaştırmacı, ara bulucu ya da sadece İran'ı destekleyici oluruz. 

TİCARETTE ZARAR GÖRÜRÜZ 

Hüseyin KOÇ: Çok yanlış bir durum. Güçlüyüm diye her tarafa saldırıyor. Böyle bir dünya yok. Büyük ihtimalle bizde zarar görürüz. Özellikle ticaret konusunda kesinlikle zarar görürüz. 

NE YAPACAĞI BELLİ OLMAZ

Cemal KÖSE: Amerika'nın işi bu. Orada çıkarları var ve başkaları yemesin diye uğraşıyor. Amerika bedava bir şey yapmaz. Çıkarı olduğu sürece ve gücü yettiğince herkesi vurabilir. Amerika yaparsa hiç şaşırmam. Çünkü ne yapacağı hiç belli olmaz. 

Hande ONAT - Uğur ATICI 

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:42
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39