banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlular Atatürk'ü anlattı: Her şeyi Atatürk'e borçluyuz 

banner1357

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili düşüncelerini açıklayan Samsunlular, "Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatmak mümkün değil. Her şeyi ona borçluyuz" dedi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 10.07.2019, 09:45 10.07.2019, 09:50
banner1353
banner1375

Samsun Meyda Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Mustafa Kemal Atatürk’ü nasıl anlatırsınız" sorusuna cevap verdi.

İşte aldığımız cevaplar:

DEVRİNİN EN ZEKİSİ

Eray ÖZDAL: Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatmak mümkün değil. Bize bıraktığı değerler ve devrimleri çok önemlidir. Kendisi bugüne ışık tutan, birçok çağa hitap eden birisiydi. Kendisinden daha zeki ve duygulu bir insan bilmiyorum. İçimizde Mustafa Kemal Atatürk’e karşı sevgi ve saygı asla bitmeyecek. 

BİR DAHİDİR 

İsa LAFÇI: Mustafa Kemal Atatürk, gelmiş geçmiş büyük bir dahidir. Ayrıca mükemmel de bir lider. Beni etkileyen özelliklerinden birisi ise kendisinin bağımsız olması. Bu özelliği sayesinde bizlere bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti bıraktı. Allah ondan razı olsun.

BAĞIMSIZDI

Yunus BASKIN: Mustafa Kemal Atatürk, bağımsız bir kişiydi. Herkes tarafından sevilen, saygı gören bir liderdi. En güzel özelliği ise ayrımcılık yapmadan, herkesi aynı kefede tutardı. Bir daha onun gibisi gelmeyecek.
 
BİR DAHA GELMEZ

Adem KÖSE: Kendisi büyük bir başkandı. Onun gibisi daha gelmez. En büyük, Mustafa Kemal Atatürk’tür, onun hakkında diyebileceğim en net cevap budur. Duruşu ve yaptığı hizmetler unutulmayacak. 

ONA BORÇLUYUZ

Bedri ŞİRİN: Mustafa Kemal Atatürk, soluk almak ve yaşamak gibi bir şeydir. Bütün her şeyimizi ona borçluyuz. Ben öğretmenim ve öğretmenliğimi ona borçluyum. Tüm dünya insanı ve liderleri de Mustafa Kemal'in çok yönlü oluşunu biliyor. Kendisini bir kalemle anlatmak büyük bir haksızlık olur. Bizler onun izinde yürümeye devam edeceğiz. 

BAŞKA LİDER YOK

Aydın PEKŞEN: Mustafa Kemal Atatürk denince 'Türkiye' dememiz gerekiyor. Bizi en çok etkileyen özelliği de bırakmış olduğu bu ülkedir. Açıkça söylemek gerekirse de Mustafa Kemal’in üzerine Türkiye’yi bırakalım dünyada başka bir lider yoktur. 

BÜYÜK BİR LİDER 

Tevhit Bükte: Atatürk büyük liderimizdir. Kurtuluş Savaşı'nda büyük mücadele vermiş bir insandır. Biliyoruz ki o zamanlar kimse onun gibi mücadele veremezdi.  Samsun’a geldiğinde Samsun halkını çalışkan görmesi beni çok etkilemişti. Kendisiyle hala gurur duyuyoruz. İyi ki Atatürk var.

BÜTÜN GÜZELLİKLER MEVCUT

Nazmiye ÇIĞILTEPE: Atatürk’ün ilkelerine ve inkılaplarına sahibim. Mustafa Kemal Atatürk, cesur, yürekli, kibar, sosyal, yakışıklı biriydi. Bütün güzellikler onda mevcut. Bugünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırlarını çizdi. Anneler böyle bir evlat daha doğuramaz. 

KENDİSİ YÜREĞİMİZDE 

Sevil TAYŞI: Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatamam ki. Yaşamak lazım. O dönemin insanları çok şanslı. Dürüst ve cesaretli oluşu bize büyük bir örnektir. Atatürk’ü hala çok seviyoruz, sevmeye de devam edeceğiz. 

BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞEREF

Metin ABANOZ: Mustafa Kemal Atatürk, eşi benzeri olmayan kişiliğe sahip birisidir. Sürekli halktan yana olması bizi çok etkilemiştir. Onun izinden gitmek benim için büyük bir şereftir.         

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:50
Öğle 12:50
İkindi 15:18
Akşam 17:41
Yatsı 19:05