banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsunlu vatandaşlar yasal düzenleme istiyor

banner1357

Siyanür gibi zararlı maddelere internet üzerinden kolayca ulaşılabilmesini eleştiren Samsunlular, konuyla ilgili yasal düzenleme gerektiğini ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.06.2019, 14:55
banner1353

Samsunlular, siyanür gibi zararlı maddelere internet üzerinden kolayca ulaşılabilmesini eleştirerek, konuyla ilgili düzenleme istedi.

İşte aldığımız yanıtlar: 

SESİMİZİ DUYURMALIYIZ
Şahin GÜVEN:Tabi ki de bunun için yasal bir süreç başlanmalı. Çünkü insanın sağlığı her şeyden önemli. Bakıldığı zaman çok kolaylıkla zararlı kimyasal maddelere erişilebiliyor. Devletimiz bu duruma bir el atmalı ve yasal sürece geçmeli. İnsanların sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Biz vatandaşlarda el birliğiyle bu duruma sesimizi duyurmalıyız.

BİR AN ÖNCE YASAL DÜZENLEME YAPILMALI

Halil İbrahim ÖZAKBAY: Bir an önce bunun için yasal bir süreç başlatılmalı. Artık herkes kolaylıkla bu tür zararlı maddelere ulaşabiliyor. Geçende  vatandaşın biri ailesini bu maddeyle zehirlediğini duymuştum. Zararlı olan bu tür maddelerin satışı olmaması için bir an önce yasal bir düzenlenme yapılması gerekiyor.

KOLAYLIKLA ULAŞILMAMASI GEREKİYOR 
Recep DİNÇER:Çevrenin ve vatandaşın sağlığı için bu tür zehirli maddelere vatandaş kolaylıkla ulaşamaması gerekiyor. Bakanlığın bu duruma bir el atıp yasal düzenleme yapmasını gerektiğini düşünüyorum.

ÖNLEM ALINMALIDIR
Deniz DÜLGER.: Kesinlikle yasal bir düzenleme bekliyoruz. Çünkü eğer işin içinde insan sağlığı varsa mutlaka bu tür zararlı maddeler için önlem alınmalıdır. Kimse kolaylıkla zehirli maddeye ulaşamamalıdır.

ÇEVREDEKİ HERKESE ZARAR VERİR
Hakkı ODABAŞI: Bugüne bugün bu zararlı madde ile babasını zehirleyen çevredeki herkese zarar verir. Bu yüzden de kesinlikle yasal bir düzenlenme yapılmalı. Normal bir durumda ise bu maddeyi internetten tüm satış yerlerinden kaldırmaları asla ulaşılmaması gerekiyor. 

SIK DOKUYUP İNCE ELENMELİ

Erbil KARAKOÇ: Bence internetin geneli için özgürlükleri kısıtlamadan bu tür sakıncalı şeylere kesinlikle yasak getirilmeli. Daha denetlenebilir bir internet ortamı olmalıdır.  Çünkü buna benzer zararlı maddeler için internette çok kolay alışveriş yapılabiliyor. Daha çok sağlık ile al alakalı işlerde sık dokuyum ince elenmeli diye düşünüyorum.

KOLAYLIK ELDE EDİLMEMELİ
Mehmet YILMAZ: Bu tür zararlı maddeleri yanlış yerlerde kullanıldığı için kesinlikle yasal bir düzenleme yapılmalı kimse kolaylıkla elde edememeli. Çünkü görüldüğü gibi çoğu zaman yanlış yerlerde kullanımı mevcut o yüzden de kesinlikle satılmamalı.

TEDBİR ALINMALI
Ümit ALTINOVA: Zararlı kimyasal maddelere vatandaşların kolaylıkla ulaşamaması için bir tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ki tarım ilaçlarını ilgili yerlerden temin edebiliyorsunuz bu tür maddeleri de internetten satılmaması gerekiyor. 

ÇOCUKLARI ZATEN KORUYAMIYORUZ
Ömer ÇETİN: Zararlı maddelerin internet üzerinden satılmasını hiç doğru bulmuyorum. Zaten şuan çocukları koruyamıyoruz. Yasal düzenleme yapılsa da çocukların takibinin de yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sadece çocuklar için değil tüm vatandaşların bu duruma dikkat etmesi gerekiyor.

İNSAN HAYATI BU KADAR KOLAY OLMAMALI
Muhittin ÇOK: İnternette bir çok zararı olan  ilaç olsun silah olsun bir çok şeye kolaylıkla ulaşıla biliniyor. Bunun içinde yasa bir an önce çıkması gerekiyor. İnsan hayatı ve bu tarz zararlı maddelere ulaşılması bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum.

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:42
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39