banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsunlu ev sahibi öğrenciye sıcak - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, öğrencilere destek olmak adına evlerini öğrenciye kiraya verebileceklerini belirterek, kiraya vermeyen kişilerin ise öğrencilerin yanında olmaları gerektiğini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 22.09.2019, 11:39 22.09.2019, 11:44
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi mikrofonlarını vatandaşlara uzatarak, "Kiralık daireniz olsa evinizi öğrenciye kiralar mısınız? "sorusuna yanıt aradı. 

İşte alınan yanıtlar: 

SAHİP ÇIKMALIYIZ 
Mashar ESEN:  Kiralarım. Çünkü Türkiye’de hiçbir konuda eskisi gibi güven ortamı kalmadı. Bekar öğrenciye ev kiralamayan düşüncesizdir.  Bit gence sahip çıkmak ülkenin geleceğine sahip çıkmaktır. Bu nedenle onlara yardımcı olmamız lazım. 

MASRAFLI OLUYOR 
Rızvan CERRAHOĞLU: Öğrenciye açıkçası vermek istemezdim. Çünkü 4 yıl sonra  o eve bir sürü masraf yapıyorum. Bu nedenle öğrenciye evimi kiralamayı tercih etmem. Sonuçta bizler de bütçemizi düşünmek zorundayız. 

YALNIŞ YAPIYORLAR 
Şeref CÖMERT:  Verirdim. Bende çocuklarıma da ev kiraladım, yaşadıkları zorlukları bilirim. Vermeyenler yanlış yapıyor. Böyle yapanların ya çocuğu yoktur ya da acıma duygusu yoktur. Evi temiz tutsunlar ben başka bir şey istemem. 

ONLARA GÜVENSİNLER 
Temel SOLMAZ: Verirdim neden vermeyim. Akıllı, uslu olsunlar, güven versinler yeter. Bence vermeyenler de güvensizlikten dolayı vermiyorlardır. Ama benim olsa ben verirdim.

ÜÇ DAİREMİ KİRAYA VERDİM
Önder TURAN: Neden vermeyeyim? Üç dairem var. Üçünü de öğrenciler için kiraya verdim. Vermemin nedeni ise onları da kendi çocuklarımın yerine koymak, onların da ihtiyacı var. Amacımız öğrencilere yardım etmek. Bu nedenle verilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

ANLAYIŞLI OLALIM
Gülseren ÖZDEMİR: Ben insan ayrımı yapmıyorum. Evim olsa kiralardım. Çünkü kirada oturmak kadar zor bir şey yok. Bunu da anlayan bilir zaten. O yüzden daha anlayışlı olmak lazım. 

KADIN DAHA TEMİZ 
Adnan GÜNDOĞDU: Verirdim, ancak ben kadınları tercih ederdim. Çünkü onlar evi daha temiz kullanıyorlar. İstenmeyen olayların yaşanmasını tercih etmiyorum.  Çünkü kendi bütçemi de düşünmek zorundayım.

YANLIŞ YAPIYORLAR 
Mustafa AÇICI: Verirdim vermeyen yanlış yapıyor. Öğrenci bizim öğrencimiz. Vermeyenlerde düşünmeliler. Yardımcı olmak lazım. Burada sadece öğrencilerin evi kullanırken daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. 

KESİNLİKLE VERİRDİM
Necmettin DEMİRCİ: Verirdim. Ben yokluk içinde okudum. Vermeyenlerin de güven eksikliği var o yüzden vermiyorlardır. Zaten yurtlar çok pahalı. Öğrenciler de birkaç arkadaşıyla birlikte eve çıkıyor, böylece daha fazla ödemek durumunda kalmıyorlar.  

BİZ DE GÜVENSİZLİK VAR 
Şaban YILMAZ: Tabi ki kiralardım mecbur onlar gurbete geliyorlar. Bu nedenle onlara imkan sağlamamız lazım. Güvensizlik çok var bizler de. Vermeyenlere güvensizliği atmalarını onlara da bir şans vermelerini diliyorum. Herkesin hatası olabilir. Bizim de zamanında genç olduğumuzu unutuyorlar,

Elif DANIŞMAZ, Nihatcan ÇELEBİ

Yorumlar (0)
banner1474
20°
kapalı
Namaz Vakti 27 Şubat 2020
İmsak 05:40
Güneş 07:05
Öğle 12:52
İkindi 15:57
Akşam 18:30
Yatsı 19:49