banner1365

banner1345

Samsun’da yaşamanın en güzel yanı

banner1357

Samsun’da yaşamanın en güzel yanı denizi, havası ve yeşilliği olduğunu söyleyen Samsunlu vatandaşlar Samsun’u, Cennet şehir olarak adlandırdı.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 02.01.2019, 09:39 02.01.2019, 09:46
Samsun’da yaşamanın en güzel yanı
banner1353

Samsun Medya Grubuna bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz Samsunlu vatandaşlara “Samsun’da yaşamanın en güzel yanı nedir?” diye sordu.

İşte aldığımız yanıtlar:
 
SAMSUN CENNETTİR 
Selma KÖSE: Memleketim olduğu için Samsun’un her yerini seviyorum. Gezilecek her yeri cennettir. Samsun bizim olduğu için başka şehirlerde bu huzuru bulamıyorum. Gerçekten suyu, toprağı her şeyi bam başka olan bir Şehir. Ben memleketimi çok seviyorum.  

GÜZEL YANI YOK  
Ahmet YILMAZ: Bana göre Samsun’da yaşamanın güzel yanı yok. Çünkü olduğu gibi rutubet olan bir şehir. Samsun’un İzmir ya da Eskişehir gibi bir yer olmasını isterdim. Oraların daha temiz, güzel ve modern olduğunu düşünüyorum. 

GELİŞMİŞ VE MODERN 
Gülşim ERDOĞAN: Samsun’un havasını seviyorum. Burada ablam da yaşıyor o yüzden ayrı seviyorum. Gayet gelişmiş bir şehir olduğu için gezilecek ve görecek çok yeri mevcut. Antalya’yı da seviyorum. Böyle büyük ve modern şehirlerde severek vakit geçiriyorum. 

DİĞER ŞEHİRLER BENİ BOĞUYOR 
Yeşim ERDOĞAN: Samsun tam olarak yaşanabilecek bir yer. Burada doğdum ve burada büyüdüm. Diğer şehirler beni boğuyor. O yüzden buradan çıkmak istemiyorum. Güzel bir memleketim var, kıymet bilmeye çalışıyorum. 

DENİZİ VE YEŞİLLİĞİ ÇOK GÜZEL   
Melis Derin KALEM: Samsun’da deniz var. Ayrıca havası çok güzel olduğu için burayı seviyorum. Ayrıca burada birçok yerde yeşillik var. Ankara’da okuyorum, orayı da seviyorum ama Samsun’u daha çok seviyorum. Çünkü burada insanlar ve ortam tam benim istediğim gibi. 

SAMSUN’UN DEĞERİNİ, GURBETÇİLER BİLİR
Cem KALEM: Samsun’un değerini, Samsun’dan çıktıktan sonra daha iyi anlıyoruz. Benim gibi birkaç arkadaşımda böyle düşünüyor. Samsun gerçekten cennet gibi bir şehir. O yüzden Samsun denilince aklıma cennet gibi bir şehir geliyor. İçinde yaşayanlar bazen bu cenneti göremiyor ama çıktıktan sonra anlaşılıyor. Ben gurbetteyim ama burada olanlar Samsun’un değerini mutlaka bilmeli. 

HALKI MERHAMETLİ, YARDIM SEVER 
Yasin ÇEVİK: Samsun’da hayat şartları diğer şehirlere göre daha uygun olduğu için emeklilikle güzelce yaşayabiliyorsun. Ayrıca Samsun halkı merhametlidir, yardım severdir. İnsanlık olarak ve memleket olarak gerçekten şehrimiz güzel. 


EMNİYETİMİZLE GURUR DUYUYORUM 
Erdal AVCI: Samsun’da kafa dinleyebiliyorsun. Sessizlik istersen var, heyecan istersen yine var. Samsun tam yaşanacak şehir. Her şeyden önce adam hanımıyla rahatça gezebiliyor ve burası İstanbul gibi karışık değil. Ayrıca en önemlisi emniyetimiz çok güzel çalışıyor. Allah için emniyetimizle gurur duyuyorum. İnsanlarımız da çok iyidir. Yardıma ihtiyacı olana koşuyoruz. Kapılarımız her zaman açık. 

ÂŞIK OLUNACAK ŞEHİR 
Zekeriya ÇAVUŞOĞLU: Samsun’un çiftlik caddesinde gezmek harika bir şey. Eskiyi hayal ettiğimde değerini daha iyi anlayabiliyorum. Samsun dünyanın en güzel memleketidir ve en önemlisi ise Atakum tarafları âşık olacak kadar güzel. Denizi, yeşilliği her şeyiyle harika bir şehir. 

Haber: Hande ONAT – Mustafa TOGUR 
 

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18