banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'un kentsel dönüşüme ihtiyacı var - Samsun Haberleri

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, özellikle kent merkezindeki yapılaşmanın eski olduğundan şikayetçi olduklarını belirterek, Samsun'da kentsel dönüşümün ivedilikle gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 14.09.2019, 10:37
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV, sokağın nabzını tutmaya devam ederek mikrofonunu vatandaşa uzattı. Ekibimiz, "Samsun'un kentsel dönüşüm ihtiyacı var mı?" sorusuna cevap aradı.

BELEDİYELER ORGANİZE ETMELİ

Hasan KEMAL: Samsun'un kesinlikle kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Çarşamba, Fevzi Çakmak mahalleleri ile Çiftlik Caddesi'nin üst sokakları kentsel dönüşüme uğrayabilir çünkü binalar tamamen harap olmuş şekilde. Belediyeler hükümetle hareket ederek, bu sorunları bir an önce çözüme kavuşturmalı. 

ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER VAR

İlhan SARAÇOĞLU: Kentsel dönüşüme kesinlikle ihtiyacımız var hatta özellikle Zeytinlik Mahallesi ve Barış Bulvarı harap olmuş durumda. Ne kadar hurdacı, lastikçi ve kağıt toplayanlar varsa hepsi atıklarını oraya atıyor. 40-50 senedir bu sokaklarda yaşıyorum ve bu sokaklara hiç bakım çalışması yapılmıyor. Çalışma yapılmadığı için çirkin görüntüler ortaya çıkıyor. 

BİNALAR ESKİ VE SOKAKLAR DAR

Ahmet BAYBURTLU: Samsun'un kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Özellikle İlkadım İlçesi'nin Anadolu, Zeytinlik ve  İlyasköy mahallelerinde binalar çok eski ve sokaklar çok dar. Bir de sokaklarda zararlı madde satan çok kişi var. Kentsel dönüşümün olması için devlet ve vatandaş birlikte organize bir şekilde çalışmalar yürütebilir.

YAPILAR HİÇ SAĞLAM DEĞİL

Nebahat BAŞ: Samsun'da mutlaka kentsel dönüşüm uygulanmalı. Özellikle İlyasköy ve Fatih mahallelerinin bu değişime çok ihtiyacı var. Mahalleler hep kırık dökük ve harabe bir şekilde. Yapılar hiç sağlam değil. Vatandaşın desteği ile devletimiz bu sokaklara gelip çalışma yapabilir.

YIKILIP YENİDEN YAPILMALI

Himmet BIDIL: Samsun'un her tarafının kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Yapılar çok eski ve şekilsiz. Özellikle, Unkapanı ve Zeytinlik mahallelerinin çok ihtiyacı var. Bu binaların yıkılıp yeniden yapılması gerekir. 

SAMSUN ÇOK BAKIMSIZ

Havva DEMİRCİ: Samsun'un birçok mahallesinde harabe, yıkık ve bakımsız çok fazla sayıda bina var. Bu görüntü kirliliği beni rahatsız ediyor. Binalarımız çok eski ve bakımsız. Samsun çok bakımsız. Gerekli mercilerden ricam; bu yıkık dökük yerleri yapsınlar. Samsunumuz güzel görünsün. 

DÜZENE İHTİYAÇ VAR

Fahri ÇAMUR: Samsun'un kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Selahiye Mahallesi, Adalar tarafı ve Fatih Mahallesi çok harap durumda. Eski yıllardan kalma evler çok fazla ve buraların düzene ihtiyacı var.  Bizim de vatandaş olarak elbirliği içinde olmamız gerekiyor. 

HERKES HALİNDEN MEMNUN

Rüya CAVADOVA: Samsun'da binalar çok eski ve harap durumda. Bu yüzden belediyelerimiz birlikte hareket ederek bir kentsel dönüşüm hareketi başlatılmalı. Kentsel dönüşüme ihtiyaç var ama insanlar da halinden memnun görünüyor. 

BİNALAR SAĞLAM DEĞİL

Rahmi OKUMAK:Samsun'da yapılaşma çok eski. Özellikle Kadıköy Mahallesi'nde çarpık yapılaşma çok fazla. Binalar çok eski ve sağlam değil, herhangi bir deprem olması halinde binalar hemen yıkılabilir. Biz belediyelerimizden bir kentsel dönüşüm projesi istiyoruz. Bizim de vatandaş olarak destek vermemiz gerekiyor.  

ELİF DANIŞMAZ-NİHATCAN ÇELEBİ

Yorumlar (0)
banner1474
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Şubat 2020
İmsak 05:40
Güneş 07:05
Öğle 12:52
İkindi 15:57
Akşam 18:30
Yatsı 19:49