banner1365

banner1345

Samsun'un en büyük turizm potansiyeli neresi ?

banner1357

Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV ekipleri vatandaşlara Samsun'un en büyük turizm potansiyelini sordu. Doğa ve deniz turizminin merkezi Samsun'da insanlar alternatiflerin bol olmasından mutlu...

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 02.05.2019, 09:31 02.05.2019, 10:24
banner1353

Türkiye'nin önmeli turizm merkezlerinden biri olan Samsun'da varandaşlara, 'Şehrin en büyük potansiyeli neresi?' diye sordu. İşte aldığımız yanıtlar;

RAHMİ ALTUNTAŞ: Samsun denildiği zaman aklımıza direk sahil geliyor. Ve sahilimizin turizm açısından büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü havası, denizi her şeyi çok güzel. Ayrıca samsuna gezmek için gelen dışarıdaki vatandaşlarımız bunun gibi özel yerlere değer veriyorlar. Bu sebepten dolayı da en büyük turizm potansiyelinin burası olduğunu düşünüyorum.

GEZİLMEYE DEĞECEK YERLER

MUSTAFA DONBAY: Samsun’da bulunan Atakum sahili, Amisos tepesi, Meşe Tesisleri, Vezirköprü’de ki kanyon hepsi turizm için Samsuna büyük katkı sağlıyor. Çünkü samsuna gezmek için gelen turistler önceliği buralar oluyor. Çünkü gezilmeye değecek yerler olduğunu söyleyebilirim.

DİKKAT ÇEKİYOR

EROL KAYA: Tekkeköy’ün turizm açısından büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Çünkü Tekkeköy’ün doğasında bulunan eski yapılar, havası, doğa güzelliği insanların dikkatini çekiyor ve hoşlarına gidiyor. Bu yüzden de turizm potansiyelinin en büyük katkısının Tekkeköy olduğunu düşünüyorum.

TURİSTLERİN DİKKATİNİ ÇEKİYOR

TEVHİT BÜKTE: Batıpark turizm açısından büyük katkısı var. Çünkü  Batıpark da insanların vakit geçirmesi için güzel aktiviteler bulunuyor. Bunlarda turist olarak gelen vatandaşların dikkatini çekiyor. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı, Tekkeköy’de bulunan doğa parkları bunun gibi yerlerde Samsunumuza turizm açısından büyük etki sağlıyor. Bende bu durumdan çok memnunum.

BÜYÜK KATKIDA BULUNUYOR

ZEKİ ÇELİK: Bafra da bulunan kuş cenneti son dönemde baya bir rağbet görmeye başladı. Turizm açısından Samsuna büyük katkıda bulunuyor. Ayrıca sahilimizin artık daha güzel oldu cennet dahi diyebilirim. Dışarıdan Samsunu gezmek için gelen kişiler artık önceliği buralar olduğunu düşünüyorum. Ve benim de misafirim gelirse benimde götüreceğim ilk yerlerden birisi buralar olurdu.

ÖNCELİĞİ KUŞ CENNETİ

ŞÜKRÜ AZAR: Samsunun Bafra ilçesinde bulunan kuş cennetinin turizm açısında samsunumuza büyük katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Çünkü doğa güzelliğiyle her şekilde insanların dikkatini çekiyor. O yüzden de Samsunu gezmek için gelen vatandaşların önceliği Kuş Cenneti oluyor. Bizde bu durumdan çok memnunuz.

GEZMEYE DEĞER BULUYORLAR

MEHMET ALİ KUSAN: Samsuna gezmek için gelen turistlerin özellikle Atakum Sahili ve Çiftlik Caddesini gezdiğini görüyorum. Çünkü Samsunda bu yerleri gezmeye değer buluyorlar. Benim içinde aynı şekilde özellikle yazın Atakum sahilinin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum.

İNSANLAR GÜZEL VAKİT GEÇİRİYOR

ESMA ŞİMŞEK: Çakırlar korosu ve Meşe Tesislerinin Turizm açısından Samsuna büyük katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Çünkü temiz olması ve doğa güzelliği olmasıyla birlikte insanlar çok güzel vakit geçirebiliyor.  Bizler Samsun’da yaşamamıza rağmen severek gidiyoruz.

ÇOK GÜZEL VE DEĞERLİ ŞEHİR

SELAMİ ASLANTÜRK: Samsunumuz çok güzel bir şehir. Bandırma Vapuru, Samsun sahili, parkları turizm açısından büyük ve güzel dönüşler sağlıyor. Çünkü samsun çok güzel ve değerli bir şehir. Bunlarda samsunumuzu çok daha güzelleştiriyor. Gezmek için gelen vatandaşlarımızın da bu sebepten geldiğini düşünüyorum.

VAKİT GEÇİRMEDEN DÖNMÜYOR

DAVUT KUSAN: Atakum Samsunun gözdesi olmaya başladı. Artık Samsun halkının çoğu atakum sahilinde vakit geçiriyor. Ayrıca Samsuna gezmek için gelenlerde Atakum sahilinde vakit geçirmeden dönmüyorlar. Bu yüzden Samsun’da Atakum sahili turizm açısından büyük etkilediğini düşünüyorum.

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1363
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15