banner1365

banner1345

Samsun'un en büyük eksikliği istihdam alanı

banner1357

Ekibimiz Samsunlu vatandaşlara mikrofon uzatarak, "Samsun'da ne eksik?" sorusuna yanıt aradı. Samsunlular genel olarak istihdam alanının eksikliğinden şikayetçi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 11.06.2019, 09:34 11.06.2019, 09:37
banner1353

Samsun Medya Grubu ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Samsunlu vatandaşlara, "Sizce Samsun'da ne eksik?" diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar: 

FABRİKALAR EKSİK 
Şükran GEMİCİOĞLU: Her yeri bina dolduruyorlar. Fabrika yapmıyorlar. Dolayısıyla başta gençler olmak üzere işsiz bir çok insan var. Üniversite mezunu gençler, işsizlikten kötü yollara başvuruyor. O yüzden Samsun'da istihdam eksikliği olduğunu düşünüyorum. Fabrikalar eksik, kurulmalı. 

TEMİZLİK YETERSİZ
Emine ÇAĞLAR: Samsun'da her şeyden önce temizlik eksik. Sokaklarda hep çöp var ve sürekli tüküren insanlar var. Bunun için eğitimli olmak ve çalışmak gerekiyor. Belediye başkanımızın düzenlemesi gereken görevler var.  

İMAMOĞLU GİBİ BİR ADAM...
Erol ÇAĞLAR: Burada Ekrem İmamoğlu gibi bir adam eksik. İnşallah Samsun'da bir başkanımız da onun gibi olur. Çünkü her şeyin güzel olmasını istiyorum. Onun haricinde sokaklarımız dar ve araç park yerleri yetersiz. Samsun yine de ülkemizin güzel şehirlerinden biri. Kim bir çivi çakıyor, hizmet ediyorsa Allah ondan razı olsun. 

CİDDİ EKSİK YOK 
Ahmet BAYBURTLU: Bana göre Samsun'da eksik bir şey yok. En azından ciddi eksikliklerimiz yok. Köy yollarımız sorunlu ama başkanlarımız güzel çalışırsa sorun kalmaz. Bir de su zammına düzeltme istiyoruz. 

BELEDİYEDE TC İBARESİ YOK 
Gönül DEMİR: En büyük eksiklik Atatürk'ün ayak bastığı, Kurtuluş Savaşı'nı başlatan şehir olan Samsun'da, belediyemizde TC ibaresi yok. Bu nedenle üzüntü duyuyorum. 

ULAŞIM VE OTOPARK 
Kerim KÜÇÜKTOP: Eğilimli arazi sebebiyle düz yolumuz yok. Aynı zamanda ulaşım sıkıntısı ve otopark sıkıntısı var. Diğer şehirlerde ulaşım gerçekten rahat. Mesela arabamız var ama sırf park edecek yer bulamayız diye arabayla gelmedik. 

GÖZE BATACAK BİR ŞEY YOK
Mehmet DONBAY: Ulaşımın rahatlatılması için birkaç çalışma yapıldı. O yüzden büyük eksiklerimizin olduğunu düşünmüyorum. Sadece mahalle aralarında eksiklikler var. Zaten eksiksiz bir şey olmaz ama göze batacak kadar yok. Onlar da zamanla giderilir. Eskiye nazaran şimdi tüm imkanlar sunuldu. Mustafa Demir'in seçilmesi güzel oldu.  

ÜCRETSİZ OTOPARKLAR 
Alim PEHLİVAN: Aracımızı çektiğimiz yerlerde bizden para istiyorlar. Artık her yerde para geçiyor ama bence bu kadarı fazla. Otopark sorununa çözüm bulunmalı. Ücretsiz otoparklar olmalı. Onun haricinde eğitim eksikliğimiz var. Çok büyük eksiklerimizin olduğunu zannetmiyorum. 

SANAYİLEŞME EKSİK 
Tuncay TÜTÜK: Samsun'da ciddi gelişmeler oldu. Mesela sahil yollarımız buna bir örnek olabilir. Bu konularda çok eksik göremiyorum ama sanayileşme konusunda eksiklerimiz olabilir. Bilindiği üzere işsizlik son zamanlarda had safhada. Sanayileşme geliştirilmeli.  

YEŞİL ALAN ÇOK AZ
Kurt OSMAN: Samsun'da yeşil alan eksikliği olduğunu görüyorum. Bence ağaçlandırmanın daha fazla olması gerekiyor. Bazı yerlerde yeşillik az var, bazı yerlerde ise hiç yok. 

Hande ONAT - Uğur ATICI 

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15