banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'un eksikleri: İstihdam, ulaşım, otopark

banner1357

Samsunlular, şehirde istihdam, sanayileşme, ulaşım ve otopark konularında eksiklik bulunduğunu belirterek, bu konular üzerinde çeşitli çalışmaların yürütülmesi gerektiğini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.07.2019, 11:33
Samsun'un eksikleri: İstihdam, ulaşım, otopark
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Sizce Samsun'da ne eksik?" sorusunu yanıtladı.

İşte alınan yanıtlar: 

FABRİKALAR EKSİK 

Şükran GEMİCİOĞLU: Samsun'da her yere bina dikeceklerine, fabrika yapıp istihdam sağlasınlar. Gençlerimiz işsiz, üniversite mezunlarımız dahi iş bulamıyor. Bu nedenle şehrimizde istihdam eksikliği olduğunu düşünüyorum. Mutlaka fabrika kurulmalı.

HİJYEN VE DÜZEN 

Emine ÇAĞLAR: Samsun'da her şeyden önce hiyyen konusunda eksiklikler var. Sokaklarda hep çöp ve yerlere tüküren insanlar mevcut. Bunun için eğitimli olmak ve çalışmak gerekiyor.  Temizlik dışında bir eksiklik görmüyorum.

PARK YERİ YETERSİZ

Erol ÇAĞLAR: Samsun'da sokaklarımız dar ve araç park yerleri yetersiz. Bunun için çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bakıldığı zaman şehrimiz, ülkemizin güzel şehirlerinden birisi. Kim bir çivi çakıyor, hizmet ediyorsa Allah ondan razı olsun. 

EKSİK YOK 

Ahmet BAYBURTLU: Bana göre Samsun'da eksik bir şey yok. En azından aciliyeti olan eksikliklerimiz yok. Mahalle yollarımızda eksik olan kısımlar var. Bunların da ilerleyen dönemde tamamlanacağını düşünüyorum. 

'TC' İBARESİ YOK 

Gönül DEMİR: En büyük eksiklik, Atatürk'ün ayak bastığı, milli mücadelenin başladığı şehrimizde 'TC' ibaresinin Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde olmaması. Bu durum beni çok üzüyor.

ULAŞIM VE OTOPARK 

Kerim KÜÇÜKTOP:  Şehrimizin eğilimli arazi yapısı nedeniyle düz yolumuz az. Aynı zamanda ulaşım ve otopark sıkıntısı var.  Diğer şehirlere bakıldığı zaman ulaşımın rahat olduğunu görüyoruz. Bu eksikliğin giderilmesi güzel sonuçlar doğuracaktır.

BÜYÜK EKSİK YOK

Mehmet DONBAY: Ulaşımın rahatlatılması için bir kaç çalışmalar yapıldı. O yüzden büyük eksiklerimizin olduğunu düşünmüyorum. Sadece mahalle aralarında bir takım eksiklikler var onlar da zamanla giderilir.
Eskiye nazaran şimdi tüm imkanlar sunuldu. Mustafa Demir beyin seçilmesi güzel oldu.  

ÜCRETSİZ OTOPARK

Alim PEHLİVAN: Aracımızı çektiğimiz yerlerde bizden para istiyorlar. Otopark sorununa çözüm bulunmalı. Ücretsiz otoparklar yapılmalı. Ayrıca eğitim çalışmarına daha fazla önem verilmeli.

SANAYİLEŞME 

Tuncay TÜTÜK: Samsun'da ciddi gelişmeler oldu. Mesela sahil yollarımız genişletildi. Bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Şehrimizin tek eksiği var oda sanayileşme. Son zamanlarda işsiz sayısı arttı. Bu nedenle sanayileşme geliştirilmeli.  

YEŞİL ALAN 

Kurt OSMAN: Samsun'da yeşil alan eksikliği olduğunu görüyorum. Bence ağaçlandırmanın daha fazla olması gerekiyor. Yeşil alanların artmasıyla birlikte şehrimiz daha güzel görünecektir.

Hande ONAT, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)