banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun sahilindeki vatandaşa sorduk: 'Hayırlısı olsun'

banner1357

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 04.05.2018, 13:02 04.05.2018, 13:05
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ekibi Samsunlu vatandaşlara 24 Haziran erken seçimle ilgili ne düşündüklerini sordu. Samsunlu vatandaşların bir kısmı ekonomi kurunun yükselişi ülkeyi bu seçime yönelttiğini, ülkeyi en iyi şekilde yönetecek kişinin seçilmesini isterken bir kısmı ise seçimin 2019’da yapılması gerektiğini ve erken seçimin gereksiz masraf olduğunu söyledi.

ÜLKEMİZ İÇİN BAZI KARARLARIN 
HIZ ALINMASI GEREKİYOR

Yenal ARSLAN: Bence erken seçim iyi olur. Türkiye’nin geleceği ile ilgili bazı kararların daha hızlı gerekiyor. Zaten her taraftan bizi sıkıştırıyorlar. Bu yüzden seçimden sonra alınacak kararlar çok önemli. Ben bir vatandaş olarak bu seçimi doğru buluyorum. Bu seçim ülkemiz için hayırlı olacak.

VATAN VE MİLLET İÇİN KİM HAYIRLISIYSA
Osman GÜNDOĞDU: Öncelikle her şeyin hayırlısı olsun. Vatan ve millet için kim hayırlı kişi ise o kazansın. Tabi ki erken seçim ülkemizi etkileyecek. Şu an ortam hiç iyi değil. Herkes birbirine saldırıyor. O yüzden hayırlısının olmasını istiyoruz.

EKSİKLİKLERİN TAMAMLANMASI GEREKİYOR
Hüseyin EROĞLU: Ülkemiz için hayırlısının olmasını diliyorum. Kim kazanırsa kazansın. Ülkemize yararlı kim iş yapacaksa o kişi seçilsin. Çünkü ülkemizde eksiklikler var. Bunların tamamlanması gerekiyor. O yüzden bu seçimden hayırlı bir sonuç çıkmasını istiyoruz.

ARTIK ÜLKEDE DEĞİŞİM ŞART
İsmail KOCABAŞ: Erken seçimle ilgili bir şey düşünemiyorum. Çünkü ülkede artık bir değişim şart. Şu an Türkiye’nin durumu hiçbir yere gitmiyor. Ülkemizde başka ülkenin vatandaşlarına bakılıyor. Kendi vatandaşımız aç kalıyor. O yüzden inşallah değişim olur.

ÜLKENİN HUZU VE MENFAATİ İÇİN 
SEÇİM GEREKLİ

Bedri TAN: Erken seçim iyi olacak. Ülkenin huzuru ve menfaati için bu seçim gerekli. Çünkü çok karışık bir durum var. Vatandaş olarak normal bir hayat yaşamıyoruz. Suriyelilerin burada oluşu da her türlü ülkemize zarar veriyor. Erken seçimle birlikte bunlara da çözüm bulunabilir. O yüzden bu seçim bizim için iyi olacak.

16 YILDIR GÜÇLÜ İKTİDAR
GÜÇLÜ BİR LİDER VAR

Bülent ER: Olması gereken şey buydu. Türkiye’nin ekonomik şartları dolar, Euro gibi borsanın artması ülkeyi erken seçime yöneltti. Olması gerekende buydu. Bu ülkedeki mekanizmayı çalıştıracak olan iyi bir muhalefetti. Fakat iyi bir muhalefet olmadığı için 16 yıldan beri güçlü bir iktidar ve güçlü bir lider var. 

ÜLKESİ KİM YARARLI OLACAKSA ONU SEÇMELİLER
Oğuzhan BİÇER: İnşallah ülkemiz için hayırlı olur. Herkesin mantıklı şekilde düşünüp karar vermeliler. Ülkesine milletine kim yararlı kişi olacaksa onu seçmeliler. Tabi ki en önemlisi ülkemiz adına güzel şeyler olmasını diliyorum.

SİSTEMİN TIKANDIĞI AŞİKÂR 
Levent KUSAN: Ülke seçimden seçime koşturur vaziyette. Sistemin tıkandığı aşikâr. Bundan dolayı bu kararın alındığını düşünüyorum. Kurumlar ve bakanlıklar çalışmıyor. Bize başkanlık sistemi böyle anlatılmamıştı. Bu erken seçimi yapmak zorundaydılar. Fakat inşallah ülkemizin için hayırlısı olur.

SEÇİM 2019’DA YAPILMALIYDI
Emine GEBEŞOĞLU: Erken seçimde bütün halkın dengesi bozulacak. Bütçe zaten açık, erken seçimle birlikte yine masraf yapılacak. Her seçimde dünyanın masrafı oluyor. Çok elzem bir şey olacağını da zannetmiyorum. Çünkü 2019’a tarih verilmişti. O tarihte olsaydı bence daha iyiydi. Şu an birçok şey aceleye geliyor. Zaten bir savaş var. Tüccarlar, işçi çalıştıranlar çok büyük sıkıntı içerisinde. Ekonomin durumu çok kötü. Bütün gün satış yapamayıp evine ekmek götüremeyen insanlar var. O yüzden ben erken seçime karşıyım.

NE OLACAK HİÇ BİLMİYORUZ
Mustafa AKDEMİR: Seçim erkene alındı. Fakat ne olacak hiç bilmiyoruz. Tabi ki ülkemiz için hayırlısı olsun. Vatan ve millet için görevimizi yapıp oyumuzu kullanacağız. Seçimi de bekliyoruz. Sonucu nasıl olacak bilmiyoruz ama temennimiz ülkemiz için güzel şeyler olmasından yana.

TÜRKİYE’NİN BELİRLEYİCİ 
BİR ETKENE İHTİYACI VARDI

İbrahim Furkan OCAK: Erken seçim ülkemiz için olumlu bir karar. Çünkü doların, Euro’nun artışı, Türk parasının değer kaybetmesi nedeni ile Türkiye’nin bu şekilde belirleyici bir etkene ihtiyacı vardı. O yüzden erken seçimin bir an önce yapılması gerekiyordu. Değişmesi gereken durumlar varsa değişmeli. Kalması gerekiyorsa da böyle devam etmeli. 


Haber: Havanur SUBAŞI- Atilla PIÇAK

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:47
Öğle 12:35
İkindi 14:53
Akşam 17:14
Yatsı 18:41