banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun Röportaj: Türk futbolu iyi yönetiliyor mu?

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, Türk futbolu yönetilirken daha hassas, adfaletli ve şeffaf davranılması gerektiğini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 21.07.2019, 12:32 21.07.2019, 15:50
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz Samsunlu vatandaşlara, "Türk futbolu sizce iyi yönetiliyor mu?" sorusunu yöneltti. 

İşte alınan yanıtlar 

GERİYE GİDİYOR

Sedat SEVEN: Türk futbolu iyi yönetilmiyor. Altyapıdan gelen futbolcular, çok düşük. Onlara yeterli eğitim verilmiyor. Spor alanları yeterince test edilmiyor. Bu nedenle Türk futbolunun daha ileriye gitmesi gerekirken, geriye gidiyor. Altyapıya önem vermeleri gerekiyor. Çünkü başarılı  sporcular alt yapıdan yetişir. 

İYİ YÖNETİLMİYOR

Hidayet Enes DEMİRCİOĞLU: Bence iyi yönetilmiyor. Merkez Hakem Kurulu (MHK)  yüzünden olabilir. Türk futbolunun bu yüzden iyi yönetildiğini düşünmüyorum.

GELENEK HALİNE GELDİ

Hüseyin EREN: Türk futbolunda iyi durumlar da kötü durumlar da var. Bu artık bizde bir gelenek haline geldi. Yıllardır değişmedi. 

ALMANYA ÖRNEK ALINSIN 

Ferit BİÇER: Türk futbolu kötü yönetiliyor. İş başındaki insanlar kötü. Almanya’daki gibi olması gerekiyor. Futbol akademilerinin olması lazım her kulüpte. Ancak öyle gelişebileceğimizi düşünüyorum. Sadece okul mu futbol mu sorulmamalı çocuklara. İkisi bir arada gitmeli ki ailelere seçim şansı bırakılmamalı.

İYİ YÖNETİLMİYOR

Ahmet Caner AYDIN: Türk futbolu kesinlikle iyi yönetilmiyor.Adaletli olması gerekiyor. Kazanılan şampiyonluklar hakemlerle ya da başka kişilerin kararıyla olmamalı.

ADALETSİZ BULUYORUM

İbrahim SATUR: Samsunsporluyum. İstanbul’da oynanan Samsunspor - Mersin İdman Yurdu final maçında stadyuma taraftarlarımız alınmamıştı. Kadın taraftarlarımıza da küfür edilmişti.  Adaletsiz buluyorum ben böyle şeyleri. Anadolu takımlarının yerini her zaman ikinci plana atıyorlar.

KUTUPLAŞMA VAR

Oğuzhan ŞAHİN: Bence Türk futbolu kötü yönetiliyor. Çünkü bazı takımların sürekli kayrıldığı, bazı yöneticilerin, bazı tanıdıkların kendine fırsat yarattığı bir eşikte futbol. O yüzden her geçen gün daha büyük kaosa sürükleniyor. Bu da insanları kutuplaştırıyor. 

HAKEMLER ÇOK KÖTÜ

Nevzat BERŞE: Türk futbolu iyi yönetilmiyor.  Daha şeffaf olmalı, tarafsız olmalı. Yani spora bu çirkinliği neden katarlar anlamıyorum. Sonuçta tek eğlencemiz futbol bizim. Hayatımız futbol diyelim daha doğrusu. 

HAKEMLERDEN DOLAYI

Mert TEKİN: Bence iyi yönetilmiyor. Hakemlerden dolayı iyi yönetildiğini düşünmüyorum. Oyuncuları küstürüyorlar. Yanlış kararlar veriyorlar, biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Bu şekilde Türk futbolu iyi yerlere gidemez.

GÜÇLÜLER KAZANIYOR

Engin DOĞAN: Kesinlikle iyi yönetilmiyor. Çünkü güçlü takımlar, her zaman korunuyor. Adaletli bir yönetimin olması gerekiyor. Bana göre Türk futbolunda adalet yok. Güçlüler her zaman kazanıyor. Böyle olunca da Türk futbolu iyi yönetilmiyor

Hande ONAT, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
10°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40