banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun depreme hazır mı? - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar olası bir depremde gerekli önlemlerin alınmadığını belirterek, deprem için hazırlıkların bir an önce yapılması gerektiğini vurguladı.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 29.09.2019, 12:17
Samsun depreme hazır mı? - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Bu kapsamda mikrofonu vatandaşlara uzatan ekipler, "Olası bir deprem için gerekli önlemler alıyor musunuz, sizce gerekli önlemlerin alınması için neler yapılmalı?" sorusuna yanıt aradı.
İşte alınan yanıtlar: 

ÖNCEDEN DÜŞÜNÜLMELİ
Havva ŞEN: Gerekli önlemlerin alındığını düşünmüyorum. Ne gibi önlemler alınabilir, hiç düşünmedim. Sonuçta deprem haber verip, gelen bir şey değil.  Samsun'da da açıkçası ne gibi önlemler alındığını bilmiyorum.

ÖNÜNE GEÇİLEMEZ
Elif KARPUZ: Deprem için alınacak önlemlerin hepsi geçici çözüm. Büyük bir deprem bekleniyor fakat sadece beklendiğinden bahsediliyor ancak önlem alındığını düşünmüyorum. Deprem eninde sonunda olacak bir şey. Önüne geçilemeyeceğini düşünüyorum. 

ÇOK ÖNLEM AZ CAN KAYBI 
Damla AKYEMEZ:  Depremden en az hasarla kurtulmak için sağlam binalar yapılmalı. Çünkü bina yapımında kullanılan inşaat malzemeleri sağlam olursa, olası bir depremde en az can ve mal kaybı en aza iner. Bu sayede biraz da olsa önüne geçebileceğini düşünüyorum. 

ALLAH'A DUA EDECEĞİZ
Muharrem PALA: Gerekli önlemlerin alındığını düşünmüyorum. Aslında alınacak o kadar çok önlem var ki hangisinden bahsedeyim bilmiyorum ama icraatta da olsa keşke. Olası bir deprem olduğunda can sağlığımızın yerinde olmayacağını biliyorum artık Allah'a dua edeceğiz. 

SAMSUN'DA DA OLABİLİR
İlker PÜRÇEK: Hiç önlem almıyoruz. Deprem anında açık alanlara gitmemiz gerekiyor. Doğal afet sonuçta. Bu doğa olayının Samsun'da olmayacağı ne malum? Ama önlem alında bile yeterli geleceğini düşünmüyorum. 

ÖNLEM ALINMIYOR
Yiğit Efe UYSAL: Gerekli önlemler alınmıyor. Çoğu iş yerinde sığınak yok ve dışarıda toplanma alanları yok. Burada çok boş alan var buralara toplanma alanları yapılabilir. Her taraf değerlendirilebilecek durumda. 

HAZIRLIKLI DEĞİLİZ 
Hatice BULUT: Pek hazırlıklı değiliz. Acil durumlar için ilk yardım çantası gibi benzeri şeyler hazırlamamız lazım. Toplanma evleri olmalı. Aslında alınabilecek bir sürü önlem var.  Samsun’da da önlem alınmıyor. Acil olarak bir şeyler yapılması lazım.

ÖNLEMLER YARAMIYOR
Hasan YILDIRIM: Kesinlikle önlem alınmıyor hepsi lafta kalıyor. Devletin önlem alması lazım. Alınan önlemeler de işe yaramıyor. Deprem konusunda herkesin bilinçlendirilmesi gerekiyor. 

BİNALAR SAĞLAM YAPILMIYOR
İsmail AKTOSUN: Zamanında binaları yaparken düşünmüyorlar. Gelişi güzel yapıp yıkılınca şaşırıyorlar. Samsun’da da gerekli önlem almıyorlar. Binayı yapıp altına doğru beton dökmüyorlar. Belediye böyle şeylere müsaade vermemeli.

İHMAL EDİYORUZ 
Arife AKTOSUN: Evimizde gerekli önlemleri almıyoruz, ihmal ediyoruz. Başımıza büyük bir şey gelmediği için ciddiye almıyoruz. Hepimiz böyle durumlara hazırlıklı olmalıyız çünkü deprem bu sonuçta ne zaman olacağı belli olmuyor. 

Elif DANIŞMAZ, Cemal KAPTAN 

Yorumlar (0)
banner1474
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Şubat 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:04
Öğle 12:52
İkindi 15:58
Akşam 18:31
Yatsı 19:50