banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da yatırım tercihi altın - Samsun Haberleri

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, yatırım için önceliklerinin altın olduğunu ifade ederek, dövizin değişen kur dengesi nedeniyle istikrarlı bir yatırım aracı olmadığını savundu.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 27.09.2019, 17:24 27.09.2019, 17:30
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Vatandaşın yatırım yaparken nelere dikkat ettiğini merak eden ekibimiz, "Yatırım yaparken, neye dikkat ediyorsunuz?" sorusuna yanıt aradı.

İşte alınan yanıtlar:

TAKİP ETMİYORUM

Mürvet GÖÇET: Yatırım hiç yapmadım o yüzden bilmiyorum. Emekli olduğum için yatırım yapacak param yok zaten. Piyasayı takipte etmediğim için de hangisi karlı hangisi zararlı bilemiyorum. 

samsun haber

GALİBA ALTIN

Şahika AVCI: Ben emekliyim çok bir şey kazanmıyorum. Yatırımım olmadığı için düşünemiyorum, takip etmediğim için de bilemiyorum. Ama benim için hangisi karlıysa onu tercih ederim. Galiba altın üzerinden düşünebilirdim.

TL'NİN DEĞERİ KORUNMALI

Kenan ATAGÜL: Ben dolar üzerinden yapmam. Türk parasının daha güvenilir olduğuna inandığım için TL üzerinden bankaya yatırırım. Altın, uzun vadede karlıdır kısa vade için altın tercih etmem. Türk parasının değerini yükseltip korumamız gerekiyor. Türk parası tercih edilmeli ki bizim değerimiz olsun. 

ALTIN DAHA KARLI

Yasemin İNAN: Doların da altının da alım fiyatı yüksek. Bu nedenle Türk Lirası'na yatırım yaparım çünkü bizim paramız daha değerli. Alım fiyatı yüksek olduğu için altına yönelmem ama değeri düşerse alırım. Çünkü daha karlı olacağına inanıyorum. 

samsun haber

ALTIN TERCİH EDERİM 

İsmet TOP: Daha güvenilir ve kazançlı olduğu için altını tercih ederim. Bizim kültürümüz buna alışkın. Dolar sürekli düşüp yükseldiği için tercih etmem. Türk parası daha güvenilir ama altını dünyada tercih etmeyen kimse yok.

DOLARI TERCİH ETMEM

Ümit TÜRKDÖNMEZ: Yatırım yapacak durumum ama yapacak olsam altını seçerim çünkü değer kaybetmiyor. Altının daha fazla kazanç sağlayacağını düşünüyorum bu yüzden doları tercih etmem. 

ALTIN DAHA KAZANÇLI 

Murat GEREK:Tabi ki altın. Çünkü altın hiçbir zaman zarar ettirmez ve daha karlı ve avantajlı. Doları tercih etmiyorum çünkü Amerika'ya bağlı. Ne zaman çıkıp ne zaman ineceği belli olmuyor. Ama altın her zaman para eder. 

samsun haber

GAYRİMENKUL ÜZERİNDEN YAPARIM

Zeki BAŞARAN: Ben gayrimenkul üzerinden yatırım yaparım. Çünkü kazançtan ziyade riski yok. Altın ve dolar yine riskli. Ne zaman çıkıp ne zaman inecekleri belli olmuyor. Gayrimenkule yatırım yapmamı bir arkadaşım önermişti, ben de test edip gördüm bu yüzden gayrimenkul diyorum. 

ALTIN DEĞERLENİYOR

Levent ZEYREK: Altına yatırım yapardım çünkü gün geçtikçe daha da değerleniyor. Bozdurduğumuz zaman fiyatı daha yüksek ve kazançlı olduğunu düşünüyorum.  Şu anda altının alım fiyatı zaten yüksek. Zaten genelde insanlarımız hep altına yatırım yapıyor.

HER ŞEY DOLARA BAĞLI

Adnan ARSLAN: Ben dolara yatırım yaparım çünkü Türkiye'nin istikrarı belli değil. Altın aslında bizim için geleneksel bir yatırım çeşidi ama dolar daha kazançlı. Her şey dolara bağlı, artık fırınlardaki ekmeklerimizin fiyatını bile dolar belirliyor. 

Röportaj: Elif DANIŞMAZ- Cemal KAPTAN

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 29 Şubat 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:04
Öğle 12:52
İkindi 15:58
Akşam 18:31
Yatsı 19:50