banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da vatandaştan elektrik zammı tepkisi - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, elektriğe son olarak gelen yüzde 14,9'luk zamma tepki göstererek, fiyat artışlarının ekonomiye büyük zarar verdiğini ifade etti.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 04.10.2019, 18:19
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ederek "Elektriğe gelen zam hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna yanıt aradı. 

EKONOMİK KRİZ VAR

İrfan ŞAHİN: Elektriğe zam geldiğinden haberim var ve ben çok fazla olduğunu düşünüyorum. Sürekli zam geliyor artık alışığız bu duruma. Geçen ay faturamı 150 TL ödedim bu ay da 175'e çıkar. Ülkede ekonomik kriz olduğu için bu zamlar çok fazla oluyor. 

ALIŞTIK BU DURUMA 

Cemil KARACA: Elektriğe hep zam geliyor zaten alıştık bu duruma. Ülkemizde Suriyeliler çok fazla ve bize yük olmaya başladılar artık. Devletimizin de emeklilerin yanında olması gerekiyor. düşmesi gerekiyor artık bu zamların. 

YAPACAK BİR ŞEY YOK

Durdu ABAK: Artık yapacak bir şey kalmadı alıştık çünkü bu zamlara alıştık. Bu zamlar neden oluyor hiçbir fikrim yok. Vatandaşa yazık oluyor ve olan garibana oluyor. gelen her zam, halkımızı biraz daha yoksullaştırıyor. 

SIK SIK ZAM GELİYOR

Fahri Çamur: Gelen zam yeni değil daha önce de gelmişti. Zaten sık sık geliyor. Ayrıca yüzde 14 gibi bir rakam çok yüksek bir oran. Artan orana karşı faturalar da artacaktır. Zamların artmaması için kaçak elektriğin önlenmesi lazım, elektrik özel şirketleri denetim yapılması lazım. 

ALIŞMAK ZORUNDAYIZ 

Mustafa BEŞİR: Bu zamların sebebi nedir bilmiyorum ama sürekli geliyor ve bu duruma alışmak zorunda kalıyoruz. Emeklisi de bu parayı ödeyecek zengini de sonuçta ama bu durumlara karşı önlemler alınmalı çünkü önüne geçilmez bir hal almaya başlıyor. 

PROTESTO EDİLMELİ 

Sezer ATİNKAYA: Bizim insanlarımız her şeye tamam demeye alışmış da ondan. Başka ülkelerde yüzde 1 bile zam gelse eylem oluyor, millet ayaklanıyor. Biz de bunun önüne geçmek için protesto yapmalıyız.

NORMAL DEĞİL

Dursun Ali TURANLI: Zam olmayan hiçbir şey yok. Samsun’da işsizlikten oluyor sanırım bu zamlar. Gelen artış hiç normal değil. Herkesin birlik beraberlik içinde olması lazım.

HALK AYAKLANMALI 

Remzi TAŞKIN: Ben mekan çalıştırıyorum ve zaten çok fazla elektik faturası ödüyorum gelecek ayları kurtarma şansım yok. Her ay bin lira yada bin 500 TL elektrik faturası ödüyorum. Halkın sokağa çıkıp ayaklanması gerekiyor.

ZAM ÇOK FAZLA 

Gülizar ÖZDEMİR: Bu zamlar hep geliyor artık düşünecek bir şey kalmadı bende herkesin düşündüğünü düşünüyorum. Çok fazla artış gelmiş. Kafalarına göre zam yapıyorlar. Milletin ayaklanıp yürüyüş yapmaları gerekiyor. 

Elif DANIŞMAZ

Yorumlar (1)
Mağdur vatandaş 5 ay önce
Birlik içinde dur deme zamani geldı hatta ve hatta çatti
banner1474
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Şubat 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:04
Öğle 12:52
İkindi 15:58
Akşam 18:31
Yatsı 19:50