banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da vatandaş güven bunalımında - Samsun Haber

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, toplum önderlerinden birçoğuna güven sorunu yaşadıklarını ifade ederek, fikirlerini yansıtan insanlara bir nebze olsun güven duyabiklerini belirtti.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 22.10.2019, 09:04 22.10.2019, 11:00
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Vatandaşa mikrofonunu uzatan ekibimiz, "En çok kime güvenirsiniz? sorusuna yanıt aradı.

İşte alınan yanıtlar: 
SÖYLEDİKLERİ BELLİ DEĞL
Ahmet ÖLMEZ: En çok Allah'a güvenirim çünkü ona inancım sonsuz. Devlet adamlarına güvenmiyorum ve onların dediklerine inanmıyorum ne söyledikleri belli olmuyor. Bir dedikleri diğerini tutmuyor. Herkes işine geldiği gibi hareket ediyor.

GÜVENMİYORUM
İsmail ÇOKLUK: Hiçkimseye güvenmiyorum. Herkese olan güvenimi kaybettim çünkü hepsinin söylediği anlamsız geliyor. Memleket bu güveni kaybetmiş, büyüklerimize karşı. Hep yanlış yaptıkları için ben bu devletin adamlarına hiçbir şekilde güvenmiyorum. 

FİKİRLERİMİ YANSITANA GÜVENİRİM
Arif BATMAZ: En çok kendi fikirlerimi yansıtan insanlara, yani siyasetçilere güveniyorum. Benim anlayacağım şekilde konuşan siyasetçilere güvenirim çünkü benim ideolojilerimi taşıyor onlar ve onların dedikleri de benim için önemlidir. Kısaca söylemek gerekirse, akademik şekilde konuşan değil de halk diline yakın konuşanlara güvenirim. 

HALKA GÜVENİYORUM
Ümmet EKER: Benim tek güvendiğim halkım, başka da kimseye güvenmem. Çünkü benim dilimden tek anlayan onlar. Ben simit satıp, paramı kazanmaya çalışıyorum. Halkım da bana yardımcı oluyor ve sıkıntılarımı anlıyor. Ekmek paramı da onlardan kazanıyorum. 

ÜLKE ÇIKARLARI ÖNEMLİ
İsmail AKIN: Devlet adamları konusu kişiye göre değişir ve siyasetçilere de pek fazla güvenmiyorum çünkü ne söyledikleri belli olmuyor. Belli bir fikrim ve ideolojim var ve yaşam tarzıma fikirlerime göre güveneceğim kişileri belirlerim. Ülke çıkarları için kim iyi hizmet ediyorsa, ona güvenirim.

KİMSEYE GÜVENMEM
Akif AKBAY: Ben hiçkimseye güvenmiyorum çünkü herkes kendi telinde çalıyor. Herkesin kendine göre hedefleri var. Aslında kimse doğruluk içerisinde yürümüyor. Örneğin; bazı din adamları dini kullanarak, siyaset yapmaya çalışıyor. Siyaset de aynı şekilde kardeşi kardeşe düşman edebilir. Yani herkes kendi çıkarlarına göre hareket ediyor. 

HUKUKÇULARI TERCİH EDEDRİM
Ahmet KOLBAKIR: Bu devirde kimseye güven olmuyor. Siyasetçiler ve devlet adamlarına güvenemiyorum çünkü ne yapacaklarını ve nasıl davranacaklarını kestiremiyorum. Güvenecek olsam yine hukukçuları tercih ederdim çünkü adaleti sağlayacak olanlar onlar. 

KENDİME GÜVENİRİM 
Arif ALBAYRAK: Günümüzde ne hukukçuya ne siyasetçiye ne de din adamlarına güven var. ortalık çok karışık durumda. Siyasetçiye bakıyorsun, bugün 'tamam' dediğine yarın 'hayır' diyor. Siyaset tarafından bakılacak olursa da aynı şekilde bu yüzden kendimden başka hiç kimseye güvenmiyorum.

KARARSIZ DURUMDAYIM
Emirhan KERKİKLİ: Bu konuda kararsızım ama siyasetçilere diyebilirim çünkü boşuna o kadar okuyup da siyasetçi olmadılar. İllaki bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. Onlar devlet büyükleri olduğu için ve yönetimi sağladıkları için siyasetçilere diyebilirim. 

DEVLET ADAMLARINA GÜVENMEM
Metin KADEMOĞLU: En çok sokak hayvanlarını besleyip onlara bakanlara ve bize sadık olan hayvanlara güvenirim. Başka da güvenebileceğim kimse yok. Devlet adamlarına da güvenmiyorum çünkü onların ne söyledikleri belli olmuyor. Biz emekliler zam alamıyoruz ama milletvekili maaşlarına zam yapılıyor sorarım bunu sebebi ne diye. İşte bu yüzden kimseye güvenmiyorum. 
ELİF DANIŞMAZ
 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:56
Güneş 07:21
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:16
Yatsı 19:37