banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da tiryaki yasak dinlemiyor - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, Atatürk Anıtı'nın bulunduğu Anıt Park'ı 'Dumansız Hava Sahası' ilan etmesine rağmen, sigara tiryakileri yasak dinlemedi. Birçok vatandaş yasağa aldırış etmeden parkta sigara içmeye devam ediyor.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 21.09.2019, 10:21
banner1353
banner1375

Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün ilk meşalenin yandığı şehrin anıtlaştırıldığı bir park olması nedeniyle Anıtpaürk'ta başlattığı 'dumansız hava sahası' uygulamasına sigara tiryakileri uymadı. Birçok vatandaş yasağa ve uyarı levhasına aldırış etmeden sigara içmeye devam etti.

SİGARA İÇMEYE DEVAM
Samsun'un sembolü olan Atatürk Anıtı'nın bulunduğu Anıt Park  Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararı ile Dumansız Hava Sahası olarak ilan edilmişti.  Çocukların uyuşturucu madde ve sigara gibi zarar veren maddelere özenmelerini azaltmak için yapılan bu uygulama sigara tiryakilerini durdurmadı. Anıt Park'ta sigara içmeye devam eden vatandaşlar dumansız hava sahası uygulamasından haberdar olmadıklarını belirtiyorlar.

VALİ KAYMAK ANLAYIŞ İSTEMİŞTİ
Samsun Valisi Osman Kyamak, Anıt Park'ın dumansız hava sahası ilan edilmesiyle ilgili, "Vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Uyuşturucu sigara alışkanlığından geçiyor. Sigara içmekle gençler uyuşturucuya başlıyorlar. Çocuk parkta bir sigara içeni gördüğü zaman ona özeniyor. Bu özendirmeyi kaldırma anlamında bu projeyi anlamlı buluyorum. Bu anlamda çocuklarımızın geleceği için Samsunlu vatandaşlarımızın bu projeyi destekleyeceklerine inanıyorum. Her şeyi çocuklarımız için yapıyoruz. Onları bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz" uyarısı yapmıştı.

Elif DANIŞMAZ, Nihatcan ÇELEBİ

Yorumlar (0)
banner1474
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Şubat 2020
İmsak 05:40
Güneş 07:05
Öğle 12:52
İkindi 15:57
Akşam 18:30
Yatsı 19:49