banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Samsun'da plajlar ne kadar güvenli?

banner1475

Samsunlular, plajlarda alınan önlemleri yeteri kadar güvenli bulmazken, cankurtaran olmayan noktalarda denize girilmemesi gerektiğini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 25.06.2019, 09:22 Admin
Samsun'da plajlar ne kadar güvenli?
banner1353
banner1375

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte denize girmek isteyen Samsunluların en merak ettiği konulardan birisi ise plajların yeteri kadar güvenli olup olmadığı. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar plajlarda yaşadıkları problemleri ve taleplerini anlattı.
İşte Samsunların yorumları

GÜVENLİ DEĞİL
İrfan EKER: Ben hiç yeterli bulmuyorum. Çünkü plajlarda cankurtaran yok. Cankurtaranın olmadığı her yer güvensizdir. Benim çocuğum denize gittiği zaman aklım hep onda kalıyor. Bu durum da beni bir hayli endişelendiriyor.

SORUNLAR VAR 
Sabri BAKACAK: Açıkçası güvenli bulmadığım için 10 yıldır denize girmiyorum. Çünkü alınmış güvenlik önlemleri yok. Bu nedenle plajlarda denize girmeyi tehlikeli buluyorum. Dolayısıyla yetkililerin bu konuda biraz daha hassas davranmasını isterim.

ÖNLEM ALINMALI
Alaattin TUNCER: Şimdiye kadar olumsuz bir şey ile karşılaşmadım ama bu da demek değildir ki güvenlidir. Özellikle Samsun'da plajların güvenli olduğunu hiç düşünmüyorum. Önlemler alınmalı ki boğulma vakaları ve olaylar daha da azalabilsin. 

MEMNUN DEĞİLİZ
Emin MADENOĞLU: Güvenli değil bence çünkü yabancı uyruklu vatandaşlar rahatsız edici hareketler sergiliyor. Dolayısıyla bizler bu durumdan rahatsız oluyoruz. Eşimiz kızımız rahatlıkla hareket edemiyorlar. Güvenlik güçlerine iletince de sorun çözülmüyor. Bizde bu durumdan memnun değiliz. 

GÜVENLİĞİMİZ YOK
Nezahat MADENOĞLU: Geçende kızımla sahile gittiğimizde yabancı uyruklu insanlar bizleri bakışlarıyla rahatsız etti. Bizlerde bakınca bu sefer grup şeklinde gelmeye başladılar ve biz kalkmak zorunda kaldık. O yüzden asla güvenliğimiz olduğunu düşünmüyorum. 

CANKURTARAN YOK
Samiye FIRMAZ: Asla güvenli değil. Çünkü  kulübelerde hiç kimse bulunmuyor. Sanki o kulubeler aksesuar niyetine yapıldı.  Biz kendimiz ve çocuklarımız adına ne kadar dikkat edersek edelim. mutlaka bir cankurtaranın olması gerekiyor. 

TEDBİR ALMALIYIZ
Kazım ALKILIÇ: Bence güvenli güvensiz bir tarafını görmüyorum. Plajlarda güvenliğimiz için bir çok önlem de alınıyor ama biraz da bizler tedbirimizi almamız gerekiyor. 

GELİŞTİRİLMELİ
İsmail ALTIPARMAK: Şuan güvenlik bakımından çok güzel gelişmeler oldu bizleri  korumak içinde çalıştıklarını görüyorum. Biraz gençleştirildiği için ister istemez bu durum vatandaşa da yansıdı ve daha güzel oldu. Ancak yine de plajlar için hem cankurtaran hem de güvenlik güçlerinin sayılarının arttırılması gerekir.

YETERLİ DEĞİL
Hüseyin TANRIVERDİ: Plajları güvenli bulmuyorum. Bu nedenle güvenli olduğunu düşünmüyorum. Hem can hem de mal güvenliğini koruma adına güvenlik güçlerimizin bu dönemde bu bölgelerde daha fazla yer alması bizim gönlümüzü rahatlatacaktır. 

RAHATSIZ OLUYORUM
Hatice BİNAY: Yeterince güvenli değil. Birincisi sahil çok güzel ama deniz tehlikeli. Bu nedenle ölümlerin artmaması ve olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Hem bizler rahatsız olmayalım hem de evlere acı haber gitmesin. 

Ebru ÖZTÜRK, Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14