banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da öğrencilere yapılan indirim yetersiz

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, öğrencilere yönelik yapılan indirimlerin yetersiz olduğunu dile getirip, özellikle ulaşımdaki ücret tarifesinde değişikliğe gidilmesi gerektiğini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 12.07.2019, 09:43 Admin
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi vatandaşlara, "Sizce öğrencilere yönelik uygulanan indirimler yeterli mi?" diye sordu.

ULAŞIMDA İNDİRİM OLMALI
Arif BÜLBÜL: Öğrenciler için yeterince indirim olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çocukların çoğu sürekli toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Ulaşım da Samsun'da pahalı. Yeterince indirim yapılmıyor. Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen bursların da artırılması gerektiğini düşünüyorum.

YETERLİ DEĞİL
Havva ÖKSÜZ: Öğrenciler her yerede perişan durumda. Onların yararlanabileceği her yerde indirim yapılması gerekiyor. Avrupa’ya bakıldığında bizim ülkemizde öğrenciler için yapılan indirimlerin yeterli olmadığını da görebiliyoruz. 

ÖNCELİK SAĞLANMALI
Adem ÇAPKIN: Vatandaşların çoğu dar gelirli ve buna rağmen çocuk okutmaya çalışıyorlar. Bu yüzden devletin öğrenciler için bir öncelik sağlaması gerekiyor. Bu yüzden öğrencilere verilen indirimleri yeterli bulmuyorum. 

BURASI TÜRKİYE
Melek BEKTAŞ: Çocuklarımız için ücrette indirimi geçtim, öncelikleri dahi yok. Özellikle şehir dışına üniversiteye giden öğrenciler kira ücretlerinde çok büyük zorluklar çekiyor. Ama burası Türkiye, yapacak bir şeyimiz yok. 

İMKAN SAĞLANMALI
Ali GENÇ: Öğrenciler birçok konuda sıkıntı çekiyor, onlardan birisi de ulaşım. Şu an otobüslerde polislere, yaşlılara birçok imkan sağlanıyor. Öğrencilere de ücretsiz olmalı ki rahatlıkla gidip gelebilsinler.

YARDIM EDİLSİN 
Mehmet Salih GENİZ: İmkanlar doğrultusunda öğrencilere yardım edilmesi gerekiyor. Sonucunda öğrencinin birçok masrafı olabiliyor. Bazı yerlerden indirim alırsa hayatlarında biraz daha kolaylık sağlanabilir. 

ULAŞIM PAHALI
Mustafa ÖZYURT: Bana göre bir öğrencinin ulaşım ücreti bir ekmeğin fiyatına denk gelmesi gerekiyor. Ayrıca bir öğrenci ilimle bilimle uğraşacaksa maddiyatla asla işi olmamalıdır. Devlet, öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılamalı.  Bakıldığı zaman öğrenciler ütüyle tost yapmayı, ısıtıcıyla makarna yapmayı öğreniyorlar. Onların uğraşları bunlar değil, ilim ve bilim olmalı.

BİZLERİ ÜZÜYOR
Lütfü ÖZYURT: Eğer öğrenci sürekli telefonla uğraşmayıp, derslerine çalışıyorsa yapılan indirimler yeterli değil. Ama verilen bursların da, indirimlerin de öğrencilerin eğlencelerine değil de dersleri için harcamaları gerektiğini düşünüyorum.  Zaten Türkiye olarak eğitimde son sırada olmamız da bizleri üzüyor. 

GELİŞTİRİLMELİ
Yusuf AYGÜL: Öğrenciler için yapılan indirimler yeterli değil, geliştirilmesi gerekiyor. Çünkü gençlerimizin geleceği rahat olmalı ve daha iyi okumalılar. Eğitimin de daha iyi olabilmesi için öğrencilere birçok imkanın sunulması gerekiyor. 

Hande ONAT,Uğur ATICI
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11