banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da o sorun çözüldüğünde şehir rahatlayacak - Samsun Haber

banner1357

Samsun Canlı Haber TV'de katıldığı 'Necdet Uzun ile Gerçekler' programında şehirdeki otopark sorununu çözeceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e vatandaşlardan tam destek geldi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 26.10.2019, 12:42 26.10.2019, 12:55
Samsun'da o sorun çözüldüğünde şehir rahatlayacak - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından katıldığı ilk canlı yayında, Samsun Canlı Haber TV'de duayen Gazeteci, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'un sorularını yanıtlamıştı.

'Necdet Uzun ile Gerçekler' programında şehrin trafik ve otopark sorunlarına öncelik tanıdıklarını ve bununla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Demir'e vatandaşlardan tam destek geldi.

EN GÜZEL CADDEMİZ

Ahmet Bulut TEKİN: Çiftlik Caddesi etrafından mutlaka otopark sorununa çözüm bulunmalı ama bu proje cadde üzerinde olmamalı. Çünkü Çiftlik, Samsun’un en güzel caddesi.

KESİN İHTİYAÇ VAR

Aşkın TÜRKMEN: Eğer müsait bir alan varsa yapmalılar çünkü burada araba bırakmaya yer yok. Ben yapılması taraftarındayım. Otopark şart, eğer otopark olmasa arabaları nereye koyacağız? Herkes yer olmadığı için arabaları kaldırımlara koyuyor ve insanlar kaldırımlarda bile yürüyemiyor. Otoparka ihtiyaç var.

'ÇİFTLİK' TRAFİĞE AÇILMALI

Özkan YILMAZ: Zaten Çiftlik bölgesinin en büyük sorunu otopark. Yapılması bence çok iyi olur. Esnaf açısından da çok büyük faydasını görürüz. Eski halinden yeni haline geçişinden de zaten esnaf da memnun olmadığını dile getiriyor. Eski haline geri dönse ve trafiğe açılırsa daha iyi olacağını düşünüyoruz. Yeni halinde esnaf, işlerinin yüzde 60 oranında düştüğünü dile getiriyor. Otopark sorunu çözülürse çok faydalı olacağına inanıyoruz. Bir de Başkanımıza, Çiftlik Caddesi'nin trafiğe açılmasını istediğimizi de dile getiriyoruz.

DOĞAYA ZARAR VERMEMELİ

Alparslan BİLGİN: Evet yapılmalı bence. Çünkü ben araç kullanıyorum ve otopark noktasında sıkıntılar çekiyorum. Ulaşmak istediğim yere ulaşılabilmek için 1 km uzağa arabamı bırakmak zorunda kalıyorum. Otoparkı yaparken de doağaya zarar vermeden yapılması taraftarıyım. 

KESİNLİKLE FAYDALI OLUR

Rahmi BİLGİN: Ben de araç kullanıyorum. Otoparkın olması gerektiğini düşünüyorum ve kesinlikle çok faydalı olacaktır.

YERİ İYİ BELİRLENMELİ

Ahmet AKAR: Otopark yapımından önce Suriyelileri yurtlarına göndermemiz lazım. Çiftlik Caddesi'nde nereye girerseniz girin, kendi insanımızdan çok Suriyeliler var. Önce bu sorunu çözmeliyiz. Bu bölgede otopark yapılma ihtimali yok, otopark olan yerler zaten belirli. Buraya otopark yapılması esnafın işine yaramaz tam tersi esnafı bitirir. Zaten burası yerleşim kesimi olduğu için otopark olursa insanlar buraya arabalarını park etmek için gelecek. Burada oturan insanlara da zararı olacak ses, gürültü bakımından ve şikayetler artacaktır. Otopark, Anneler Parkı tarafına yapılabilir mesela. Zaten Cumhuriyet Meydanı'nın altında kocaman otopark var. Bence bunlar yeterli olacaktır daha fazlası saçma.

CADDE CANLANIR

Aziz ERDEMİR: Çiftlik Caddesi için tabi ki faydalı olur. Otopark yapılırsa caddede canlanma yaşanır. Otopark yapılırsa insanların gelmesi daha kolay olur. Çünkü insanlar ara sokaklar da dahil arabalarını koyacak yer bulamıyor ve böylelikle başka yerlere gidiyor. Bu da caddemize zarar veriyor.

KAZANCIMIZ ARTAR

Sercan YAĞMAN: Otopark zaten burada özel işletmeler de var. Eğer burası trafiğe açılmayacaksa otopark olabilir. Otopark yapılması faydalı olur. İnsanlar burada daha fazla durabilir bu da bizim işimizi arttırır, kazancımız açısından iyi olur.

MEYDANA 700 ARAÇLIK OTOPARK

Başkan Demir programda ayrıca, "Cumhuriyet Meydanı'na 700 küsür araçlık otopark yapacağız" demişti. Vatandaşlar da Samsun'un otopark sorununun böylesi büyük projelerle çözülebileceği görüşünde birleşti. 

VATANDAŞ RAHAT EDER

Adnan SİVRİKAYA: Samsun'da büyük bir otopark sorunu var. Bence böyle bir şeyin olması iyi olur, sonuçta vatandaşlar rahat eder, biz rahat ederiz. Böylelikle büyük bir sıkıntı ortadan kalkmış olur.

TİCARET CANLANIR

Arif Emre AKIN: Trafik Samsun’da zaten çok fazla yoğun, insandan çok araba var. Bence, otopark sayısı artmalı. Bu sayıyı artırırsak, insanlar şehir içinde büyük rahalığa kavuşur ve şehrimizin ekonomik hayatına önemli katkı sağlar.

KALDIRIMDA YÜRÜYEMEZ OLDUK

Zülfikar NURAL: Yapılırsa çok güzel olur. Arabaları park etmeye yer yok. Artık kaldırımların üzerinde de yürümeye imkanımız yok. Otopark yapılıyorsa, teşekkür ederim yapmak isteyene de, yapılmasına müsaade edene de. Güzel olur.

YETERLİ DEĞİL

Muharrem ÇİLİNGİR: Meydanın üzerine olması iyi olmaz bence çünkü burada sadece mitingler yapılıyor. Zaten otopark var. Cumhuriyet Meydanı'nda gerek yok bence. Bir yönden sıkışıklık olur diye düşünüyorum. Eğer bunları göz önünde bulundururlarsa, güzel bir yer ayarlanırsa o zaman olabilir. Ama mevcut olan yerler bence yeterli gibi. 

İHTİYAÇ VAR

Ömer YILMAZ: Samsun’un otoparka çok ihtiyacı var ve 10 sene sonrasını da hesaplayıp harekete geçmemiz lazım. İnsanların araba bırakmaya yerleri yok. Ben çoğu zaman, ceza yemeyi göze alıp, arabamı park ediyorum çünkü başka seçeneğim yok

ALTI OTOPARK ÜSTÜ YEŞİL ALAN

Samsun'daki otopark sorununa ilişkin yapılan çalışmalar arasında Anakent  İş Merkezi'nin bulunduğu alan da var. Altı otopark üstü yeşil alan olarak değerlendirilecek iş merkezinin çevresindeki esnaf ve vatandaş, çözümün doğru olduğuna inanıyor.

YERİNDE KARAR

Yıldırım YILMAZ: Bu proje gayet mantıklı. Ben de yapılması taraftarıyım. Zaten bu iş merkezinin hali perişan. Bu nedenle, yıkılıp otopark olması mantıklı. Zamanında buraya ödül verildi, o zamanlar güzeldi evet ama şu anda bütün esnaf boşaltıyor burayı. Birkaç tadilat yaptırdık, boyadık devamı gelecek diye bekledik ama olmadı. Maalesef 2 senedir bekliyoruz böyle. Çevre düzenlenmesi bence çok iyi olur.

BÖLGEYE DEĞER KATAR

Ahmet ÖZİPEK: Her yağmurda burası sular altında kalıyor. Bu bina, zamanında ödül aldı fakat artık çalışabilecek durumu kalmadı. Alt kat otopark olsa, üst kat kafe gibi bir yer olsa çok güzel olur. Hem diğer esnaf arkadaşların da dükkanlarının önü açılır. Ben yapılması taraftarıyım. Samsun’un otoparka çok ihtiyacı var.

CAZİBE MERKEZİ OLUR

Ahmet YILMAZ: Bu enkazın yıkılmasını 19 senedir bekliyoruz. Samsun’un oksijenini, nefesini kesti bu bina. buradaki iş yeri sahipleri olarak bu projenin yolunu açarız. Bizimle de görüşürler zaten. Sadece bu bina değil, bölgede sıkıntılı birkaç yapı daha var. Bölge, Saathane Meydanı'na kadar açılırsa Samsun cazibe merkezi olur. Bunu çok iyi düşünmüş başkan.

GÜZEL VE FAYDALI

Mustafa ÇİFT: Uzun yıllarda beri zaten binanın fiziki durumu tartışılıyordu. Samsun'un da otoparka ciddi şekilde ihtiyacı var. Bence çok güzel ve faydalı olur. Yeşil alan nasıl olur ama o tartışılır.

İHTİYAÇ VAR 

Mustafa KALEM: Yeşil alanın olması çok iyi olur. Şehrin de ciddi anlamda otoparka ihtiyacı var olursa çok iyi olur. 

ELİF DANIŞMAZ-BARIŞ KAYA

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:56
Güneş 07:21
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:16
Yatsı 19:37