banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da eğlence alanları artmalı 

banner1357

Samsunlular, çocuklar için eğlence mekanlarının yetersiz olduğunu, mevcut olan alanların ise ücret tarifesinin yüksek olduğunu dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 12.07.2019, 10:21
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar,  “Samsun’da çocuklar için yeterli eğlence mekanı var mı" sorusuna cevap verdi.

AVM'LERİ TERCİH EDİYORUZ
Afet NUMAN: Samsun’da çocuklarımız için yeterli eğlence mekanı bulunmamakta. Çocukları eğlendirme adına AVM'leri tercih ediyoruz.  Çocuklarımız hep kapalı yerlerde eğlenmek zorunda kalıyor. Mesela özel günlerde yapılan programların belirli zamanlarda tekrar gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Özelliklede açık alanda yapılan etkinlikler çocuklara daha iyi geliyor. 

GÜVENLİ PARKLAR OLMALI
Nihat KOL: Samsun’da bakıldığı zaman çocuklarımızla vakit geçirebileceğimiz yeterince park, oyun alanı ve eğlence merkezi yok. Mevcut olanlar da güvenli değil.  Ben çocukları bilgisayar ortamından uzak tutmak adına dikkatini çekebilecek daha geniş çaplı ve güvenli parklar yapılması gerektiğini düşünüyorum. 

GENÇLİK İYİYE GİTMİYOR
Nuran İSLAMOĞLU: Samsun’da mahallelerde çocukların eğlenmesi için gerekli yerler yok. Çocukların rahatlıkla futbol oynayabileceği, spora gidebileceği ya da kültürel etkinlikleri gerçekleştirebileceği alanlar yok. Belki vakit geçirecek oyun sahaları olursa gençleri de toplamış oluruz. 

GÜVENLİ DEĞİL 
Mustafa AKBAŞ: Samsun’da çocukların eğlenebilmesi adına yapılan alanlar daha çok AVM'lerde bulunuyor. Hem kapalı hem de ücreti yüksek yerler.  Açık alanlar hem yetersiz hem de  güvenli değil. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çocuklarımızla vakit geçirilmek için alanların daha verimli ve güvenli olması gerekiyor. Böyle olursa çocuklar ve ebeveynler daha mutlu olacak. 

ÜCRETSİZ OLSUN 
Tamer KAHVECİ: Dünyada her şey paraya bağlı. Çocukları eğlendirmek için bir mekana götürdüğümüzde mutlaka ücretli oluyor. Bunun için ücretsiz ve çocukların da verimli vakit geçirebileceği parkların olmasını isteriz. Ayrıca açık havada yapılan aktiviteler her zaman daha çok motive edici oluyor. Onun için açık alanlarda vakit geçirmenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. 

LUNAPARK GELİŞTİRİLMELİ
Emine KAN: Samsun’da çocukların en çok eğlendiği yer lunaparktır. Ama lunaparkın geliştirilmesi ve düzene sokulması gerektiğini düşünüyorum. Aslında Samsun’da açık alan mevcut. Batıpark ve Doğupark'a çocukların eğlenebileceği alanlar yapılabilir.

YETERLİ DEĞİL
Sati KUTUR: Maalesef yeterli değil. Anne olarak mecburen çocuklarımızla her yere gitmek zorunda kalıyoruz. Çocukların daha güvenli ve bizlerin de huzurlu olabilmesi için daha fazla mekan yapılabilir. Tabi bir de ücretsiz olarak faaliyete geçsin.

ARTTIRILABİLİR
Erol ÇAKIR: Samsun’da eğlence merkezlerini normal buluyorum. Tabi mevcut olan merkezlerin geliştirilmesi gerekir. İmkânımız varsa eğer arttırılabilir de. Çünkü daha fazla olması çocuklarımızın aktiviteler yapabilmesi için daha güzel olacaktır.

YETERSİZ
Tuğçe MERİÇ: Samsun’da mevcut olan alışveriş merkezleri içinde çocukların eğlenebileceği alanlar mevcut. Ancak yetersiz buluyorum. Daha geniş alanlara ve açık havada eğelenebilecekleri bir yer olursa çocuklar için daha güzel olur. 

ÖRNEK ALINMALI 
Nebahat MERİÇ: Büyükşehirlere gittiğimiz zaman çocukların eğleneceği merkezleri görüyoruz. Ama Samsun büyükşehir olmasına rağmen sadece alışveriş merkezinin içinde basit bir alan mevcut. O yüzden diğer şehirlerden örnek alınıp, güzel bir yer oluşturulmalı. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
21°
kapalı
Namaz Vakti 27 Şubat 2020
İmsak 05:40
Güneş 07:05
Öğle 12:52
İkindi 15:57
Akşam 18:30
Yatsı 19:49