banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Önce aileye sonra kreşe emanet

banner1357

Samsunlular, çocuklarını güvenli buldukları için önce ailele büyüklerine, iyi bir eğitim almaları için de kreşe emanet edebileceklerini ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 30.07.2019, 10:30
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar,  "Çocuğunuzu kreşe mi yoksa aile büyüklerine mi emanet edersiniz?" sorusuna cevap verdi.

İşte aldığımız yanıtlar: 

DAHA PROFESYONELLER 
Süleyman BARAN: Kreşler çocuklarımızı daha modern ve profesyonel büyütüyor. Mesela ben büyük oğlumu kreşe verdim ve çok memnunum. Aile büyüklerimiz evet daha güvenirler ama eğitim konusunda çağı biraz daha geri takip edebiliyorlar. Çocuklar kreşte eğitim sistemine daha çabuk alışıyorlar.

BÜYÜKLERE EMANET EDİLMELİ
Meryem ÖZCAN: Çocuklarımız konusunda aile büyüklerimize daha fazla güvenirim.  Kreşlerde eğitimler daha güzel veriliyor ama yine de aile büyüklerine emanet etmek daha iyi olur. Aklım çocuğumda kalmaz daha güvenli bir yerde olacağına inanıyorum.

ÖNCE AİLE SONRA KREŞ
Nadire ÖZCAN: Bence belirli bir yaşa kadar aile büyüklerine emanet edilmeli. Daha sonra biraz büyüdükten sonra sağlıklı bir eğitim alması için kreşe gönderirim. 

AİLE KAVRAMI ÖNEMLİ
Nur CİHAN: Biz anne ve babalarımızın yanına vermeyi tercih ederdik ama şuan Samsun'da olmadıkları için kreşe veriyoruz. Çocuğumuz henüz çok küçük. Keşke aile büyüklerimizin yanında olabilseydi. Şimdi kreşte eğitim alıyor ve zaten hayatının büyük bir çoğunluğunu okulda geçirecek. En azından küçük yaşlarda aile kavramı içerisinde olmasını isterdim. 

AİLE BÜYÜKLERİ DAHA GÜVENLİ 
Gülşen ATAK: Çocuğuma kendim bakmayı tercih ediyorum. Hiç kimseye emanet edemiyorum. Fakat bırakmak zorunda olsaydım kreş yerine aile büyüklerine bırakırdım. Çünkü o insanlar bizim en yakınlarımız ve kreşlerden daha güvenliler. 

DAHA EĞİTİCİ OLUR 
Caner ALTUNTAŞ: Ben kreşi tercih ederdim. Kreşlerde gelişim daha fazla. Yabancı dil eğitimi başta olmak züere birçok eğitimi alıyorlar.  Aile büyüklerinden ziyade kreşlerin daha eğitici olduğunu düşünüyorum. Aile büyüklerimiz de güvenilir, iyi bakarlar ama eğitim konusunda yetersiz kalırlar.

EĞİTİM VE GELİŞİM 
Asuman YÖRÜK: Çalıştığım için senelerce iki çocuğumu  kreşe verdim ve hiç pişman olmadım. Yine tercih yapmak zorunda kalsam kreşleri tercih ederim. Çünkü çocuklarımızın eğitimi ve gelişimi açısından daha faydalı olduğuna inanıyorum. Aile büyüklerimiz çok şefkatli olabilir ama eğitim konusunda yeterli olmaz. 

KREŞLERE GÜVENEMEM 
Özlem ŞAHİN: Çocuklarımı aile büyüklerimin yanına emanet ederdim. Çünkü onların yanında daha güvenli olurlar. Ben nasıl yetiştiysem çocuklarımda öyle yetişecektir. Bu devirde birilerine güvenmek oldukça helde kreşlere güvenmek oldukça zor.

İLK ÖNCE EĞİTİM
Ömer KIRBIYIK: Çocuklarımı her zaman ki gibi kreşe veririm. Çünkü eğitim, küçük yaşta başlıyor ve ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımız aile büyüklerimizin yanında istenilen eğitimleri alamaz. Eğitim için de önceliğim kreş olurdu. 

GÜVEN ÖNEMLİ 
Nesrin ŞEN: Benim için çok küçük yaşlarda ki bir çocuğun eğitimden ziyade güvende olması  daha önemli. Dolayısıyla küçük yaştaki bir çocuğu aileme emanet ederdim. Biraz büyüdükten sonra  kreşe teslim edebilirim. Onlara güvenmem şartıyla tabi. 

BELİRLİ BİR YAŞA KADAR 
Sabri ŞEN: Çocuğun belirli bir yaşa gelmesini beklerim. Daha sonra ailemin yanından eğitimi için kreşe yönlendirirdim. Böylece ailede güveni, kreşte ise sosyalleşme ve eğitimi öğrenecek.

Hande ONAT, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
11°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40