banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Okul servisleri güvenilir olmalı - Samsun haberleri

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, okul servisi seçerken aracın güvenli olup olmadığı ve şoförün trafik kurallarına uyup uymadığına dikkat ettiklerini söyledi

Samsun'da binlerce öğrenci 9 Eylül’de ders başı yapacak. Öğrenciler heyecanla okulun açılmasını beklerken, velileri ise okul servisi bulma telaşı sardı. Peki, Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, okul servisi seçerken nelere dikkat ediyor ?

İşte alınan yanıtlar: 

DİKKATSİZLER
Hava EREN: Doğruyu söylemek gerekirse insana güvenmek oldukça zor. Servislere güvenmek daha zor. Haberlerde görüyoruz içinde çocuk unutup bırakıp gidiyorlar. Öncelikle servis seçerken şoförün karakteri ve firmanın kalitesine bakmak önemli.

GÜVENİLİR OLMALI
Nuray BALLI: Son zamanlarda karşılaştığımız olaylarda çocukların servislerde unutulmasına şahit olduk. O yüzden çocuğumu emanet edeceğim kişinin dikkatli ve güvenilir olması gerekiyor. Bunun yanı sıra aracın bakımlı ve sağlam olması gerekir. 

KALİTELİ HİZMET 
Yaşar MENTEŞE: Servis şoförünün deneyimli  ve güvenilir olmasına dikkat ederim. Konu evlat olduğu için de fiyatına pek bakmam. Güvenilir ve kaliteli hizmet vermesi benim için yeterli. 

ŞÖFORÜN DİKKATİNE 
Melahat SEMİZ: Çocuğumu servise vermiyorum. Yol uzun olduğu için kimseye güvenemiyorum. Ama servise verecek olursam güvenli olup olmadığına ve şoförün dikkatli olup olmadığına bakarım. 

BEN GÖTÜRECEĞİM
Mustafa DEMİRTAŞ: Aracım olduğu için çocuğumu servise vermeyeceğim. Çünkü yaşanan olayları gördükçe artık kimseye güvenemiyoruz. Bunun için önlem de alınmıyor. O yüzden kendim götürmeyi tercih ederim. 

GÜVENMİYORUM
Yıldız DEMİRTAŞ: Medyadan duyduklarımız ve gördüklerimizden dolayı asla kimseye güvenmiyorum. Bu yüzden tercihimiz çocukları kendimiz götürmek. Bunun yanı sıra araçlarda muhakkak hostes olması gerekiyor.

SEÇENEĞİMİZ YOK 
Aydın ŞAHİN: Firmanın geçmişine, devamlılığına ve serviste hostesin olmasına dikkat ederim. Çünkü ters taraflarda bırakılabiliyor. Nihayetinde çocuk her hatayı yapabilir. Biz ebeveynler güvenmek zorundayız. Başka seçeneğimiz yok. 

EN İYİSİ OLSUN 
Bora YÜKSEL: Firmanın toplumda bilinmesine, güvenilirliğine ve şoförün trafik kurallarına uyup uymadığına bakarım. Çocuklarımız için her şeyin en iyisi olmalıdır. 

ŞOFÖRÜN GEÇMİŞİ 
Murat METE: Servisin güvenli olması, koltuk sigortasının ve şoförün geçmişinin iyi olması araştırmak önceliğim olur. Acil durumlarda çıkış camlarının aktif olması gerekir. Çünkü çocuklarımızı emanet edeceğiz.

BİLİNÇLİ OLMASINA
Selma ÇALIŞIR: Aracı kullanacak kişiye, içerisinde çocuklarla ilgilenecek olan hostese dikkat ederim. Bu kişilerin her konuda bilinçli olması gerekiyor. Kişi sayısından fazla kişiyi araca almaması gerekiyor. Ayrıca okul yönetiminin firmaları seçerken dikkat etmesi gerekir. 

Ebru ÖZTÜRK

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2019
İmsak 04:49
Güneş 06:14
Öğle 12:33
İkindi 15:58
Akşam 18:41
Yatsı 20:01