banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Müzik gece yarısında son bulsun 

banner1357

Samsunlular, eğlence mekanlarda çalınan müziklerin gece yarısı son bulması gerektiğini belirterek, kimsenin kimseye rahatsızlık vermeye hakkı olmadığı görüşünü savundu

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 19.07.2019, 09:36
Müzik gece yarısında son bulsun 
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Sizce eğlence mekanlarda en geç saat kaça kadar müzik çalınmalı?” sorusuna cevap verdi.

İşte alınan yanıtlar: 

KİMSE RAHATSIZ EDİLMEMELİ
Tanju TORUN: Eğlence mekanlarında müziklerin gece yarısına kadar çalınması gerekiyor. Çünkü bu tarz mekanların çoğu yerleşim yerleriyle iç içe. Haliyle yüksek ses insanları rahatsız ediyor. Sonuçta kimsenin rahatsız edilmemesi gerekiyor. 

GECE YARISINA KADAR 
Engin GÖL: En geç saat 24:00'e kadar müziğin devam etmesi gerekiyor. Çünkü çevrede bulunan insanları rahatsız etmemek gerekiyor. Böylece alkol tüketiminin de azalacağını düşünüyorum. 

SAYGI GÖSTERİLMELİ
Hüseyin TANRIVERDİ: Mekanlarda müzik ve eğlencenin saat 22:00 veya 23:00'e kadar devam etmesi gerekiyor. Herkesin işi gücü var, yorgun ve hasta olabiliyor. Bu nedenle yüksek ses ve gürültü insanları rahatsız ediyor. Ben saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

GEÇ SAATLERE KADAR OLMAMALI
Taner ÇIRAK: Çevrede bulunan ve apartmanda yaşayan insanların rahatsız olmaması için mekanlarda en geç 00:00'a kadar müzik çalınmalı. Çünkü okula giden çocuklar veya yaşlılar olabiliyor. Bu nedenle kimse rahatsız edilmemeli.

SAAT KAVRAMI OLMALI 
Sait Ahmet BAĞ: Mekan yerleşim yerlerinin dışında bulunuyorsa orada istenilen saate kadar müzik çalınabilir. Bu durum farklıysa saat kavramı getirilmeli. En geç 24:00 veya 01:00 olabilir. Çünkü daha fazlasının çevreye zararlı olacağını düşünüyorum. 

SAAT 00:00'TE SON BİTSİN
Hanife ERDEN: Çevre açısından bu durumu doğru bulmuyorum. Çünkü herkes işten geliyor, insanların hastası, çocuğu var. O yüzden daha erken saatlerde müzik çalınmalı. Eğlence ise en geç saat 00:00'a bitmeli. Tabi şehirden uzak eğlence mekanlarında saat fark etmez. 

EN GEÇ 01.00
Mustafa UYSAL: Eğlence mekanlarında müzik çalınması  geç saatlere kadar olmamalı. Çevreyi rahatsız etmeme adına saat 01:00'da bitmeli.

KİMSE RAHATSIZ EDİLMESİN
Özcan KAHRAMAN: Bu tarz mekanların biraz daha insanların yaşadığı yere uzak olursa daha mantıklı olur. Çünkü mekan üstünde konut olunca insanlar ister istemez rahatsız olabiliyorlar. O yüzden en geç 24:00'a müzik sesinin açık olabileceğini düşünüyorum. 

GECE YARISINA KADAR 
Ferhan GALİP: Eğlence mekanların çevreyi rahatsız etmemesi açısından gece yarısına kadar açık olmasını uygun görüyorum. Çünkü insanlar bu saate kadar uyumayabiliyor.En uygun olan zamanın bu olduğunu düşünüyorum.

DEVAM ETMESİN
Dursun Ali GENÇER: Çevredeki vatandaşları rahatsız etmemek açısından eğlence mekanların en geç 23:00'e kadar açık olması haliyle müziğinde bu saate kadar devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü herkes geç saatlere kadar devam etmesin.

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
11°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40