banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Metruk binalar topluma zarar

banner1357

Samsunlular, çeşitli olayın meydana geldiği metruk binaların topluma zarar verdiğini belirterek, biran önce yıkılmaları veya onarılmaları gerektiğini dile getirdi. 

banner1353

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi, vatandaşlara “Şehirlerdeki metruk binalar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? " diye sordu.

TEHLİKEYE YOL AÇIYOR
Sadettin BALCANCI:  Şehirlerdeki metruk binaların yıkılıp yerine yenilerinin yapılması daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü çevrenin görünümü açısında pek hoş durmuyor. Hem de birçok tehlikeye yol açabiliyor. Ayrıca bu metruk binaların çok farklı amaçlarla kullanıldığını da görebiliyoruz.

KORUMA ALTINA ALINMALI
Yerten SOYCAN: Metruk binaların koruma altına alınması gerekiyor. Çünkü bu binalar zararlı madde kullanan veya evsiz insanlarla dolu. İnsanlar yolda rahatlıkla yürüyemiyor. Valimizin bu binalara bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyorum. 

TOPLUMUZA ZARAR VERİYOR
Fikret AKYÜZ: Metruk binaların değiştirilmesi veya onarılması gündemde ama biliyoruz ki ekonomik kriz mevcut. Bunun için devletin ne kadar gücü yeter bilmiyorum ama metruk binaların onarılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü gençler artık o binalarda uyuşturucu, alkol kullanıyor. Bu durumda bizim toplumumuza zarar verdiği için yıkılması gerekiyor.

TEK ÇÖZÜM, YIKILMASI
Ali FISTIK: Metruk binaların her türlü insanın girebildiği bir yer olduğu için tehlikeli olduğunu düşünüyorum.  Bunun için tek çözüm bu binaların yıkılması gerekmektedir. Başka türlü önlemin alınacağını düşünmüyorum. 

BÜYÜK SORUN
İlhan CİNGÖZ: Metruk binalar yeni kentleşme ve emniyet açısından çok büyük bir sorun. Metruk binaların biran önce kaldırılmasında fayda olacağını ve kentsel dönüşüm yapılarak çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum. 

GEREKSİZ BETONLAŞMA
Erdoğan KARA: Metruk binaları şehrin yapısını ve kimyasını bozduğu için gereksiz betonlaşma olarak görüyorum. Eğer şehir medeniyeti inşa etmek istiyorsak eski kültür ve medeniyetimize dönmemiz gerekmektedir. Sadece Samsun için değil Türkiye için çarpık kentleşme eski mimarimizi öldürmüş durumda. Ayrıca bu binalarda birçok olay ile karşılaşıyoruz. Bunun için öncelikle genç nesilleri inşa etmemiz gerekmektedir. 

BÜYÜK SIKINTI
Faruk ODABAŞ: Metruk binalarla ilgili mutlaka Büyükşehir Belediyesi'nin alacağı önlemler vardır diye düşünüyorum. Şehir için çok büyük bir sıkıntı olarak görüyorum. Ama bu binalar var olduğu için yapacak pek bir şey olduğunu da düşünmüyorum. 

ZARAR VERİYORLAR
Adem YILMAZ: Bu binalarda birçok olay ile karşılaşıyoruz. Uyuşturucu ve alkol gibi her şeyi bu binalarda rahatlıkla kullanıyorlar ve çevreye de zarar veriyorlar. Bu yüzden şehirlerdeki metruk binaların yıkılmasını istiyorum.

BAKIM YAPILMALI 
İsmail BARUTÇU: Bazı kişilerin metruk binalara gidip zararlı maddeleri kullandığını görüyoruz ve duyuyoruz. Ayrıca doğal afetler sonucu çevreye çok zarar verecektir. Bu yüzden bu binalara ya bakım yapılmalı ya da önlemi alınmalıdır. 

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:09
Güneş 07:41
Öğle 12:32
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39