banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kalitesiz gıdalar zehir saçıyor

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, gıda ürünlerini alırken son kullanma tarihine baktıklarını ve ambalajı yırtılmış ürünleri almadıklarını dile getirip, kalitesiz ürünlerin insan sağlığını tehlikeye attığını söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.08.2019, 11:38
85
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri mikrofonlarını vatandaşlara uzatarak, "Gıda ürünlerini alırken nelere dikkat ediyorsunuz" sorusuna yanıt aradı.

İşte alınan yanıtlar:

FİYATINA BAKARIM
Dursun AYYILDIZ: Ürünün kaliteli ve fiyatlarının cazip olmasına dikkat ediyoruz. Çünkü bütçemize göre hareket etmek zorunda kalıyoruz. Ancak ürünün sağlıklı olup olmadığına da bakıyoruz.

KALİTELİ OLSUN
İsmail Akın KONCUOĞLU: Bir ürün alırken son kullanma tarihine, fiyatına ve kalitesine bakarım. Çünkü ürün ne kadar kaliteli olursa sağlımızı daha az riske atmış oluruz. Öte yandan ürünlerin ambalajlı olmasına dikkat etmeliyiz.

DOĞALLIĞI ÖNEMLİ
Nihat AKÇAY: Keşke her yerde organik ürünler satılsa ama raflardan almak zorunda kalıyoruz.  Özellikle pazardan alışveriş yapmak istiyorum ama orada ürünlere dokunamıyoruz. Bu yüzden marketlerde ürünün kalitelisini almaya özen gösteriyorum.

ZARARI EN AZ OLANI 
Hüseyin SANCAK: Alacağım ürünün öncelikle son kullanma tarihine sonra da içindekiler kısmına dikkat ediyorum. Keşke en doğalından alabilsek ama bu durumda zararı en az olanı tercih etmeye çalışıyoruz.

MARKASI ÖNEMLİ 
Aydın ÇAYA: Son kullanma tarihine ve çevremdeki insanların en çok hangi ürünü daha sık kullandığına bakıyorum. Ayrıca markasına çok dikkat ediyoruz. Fiyatı uygun diye bilmediğimiz markayı almıyoruz. 

YERLİ ÜRETİM OLMALI
İzzet ÇOLAK: Öncelikle ürünlerin markasına bakıyorum. Sonrasında yerli üretim olup olmadığına. Çünkü yabancıya para kazandırmaktansa kendi vatandaşımızın kazanmasını istiyorum.  

DİKKATLİ OLUYORUZ
Abdullah ERDOĞAN: Ürünün marka olmasına ve içeriğindeki maddelere dikkat ediyoruz. Çocuğumuz da olduğu için alışverişi daha dikkatli yapmaya çalışıyoruz. Ürünün fiyatı değil, kalitesi önemli. 

HERKES DİKKAT ETMELİ
Ahmet ÇELİK: Ürünün hesaplı ve GDO’lu olmamasına ve ambalajının yırtık olmamasına dikkat ediyoruz.. Sonuçta burada önemli olan insan sağlığı. Bu kurallara herkesin dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. 

SAĞLIKLI OLMASINA
Aydın KAYA: Alacağımız ürünün sağlıklı, kalitesinin yerinde, üretim ve tüketim tarihine ve hesaplı olmasına dikkat ediyoruz. Ayrıca bütçemiz açısından ürünün hem kaliteli hem de uygun olmasına dikkat ediyoruz. Gerekirse indirimleri takip ediyoruz.

Ebru ÖZTÜRK
        
 

Yorumlar (0)
banner1474
27°
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07