banner1017

'Kader Mahkumları'na 'Af' çıksın mı? Samsunluların şartları var!

Samsun Canlı Haber TV ekibi, vatandaşlara, “Kader Mahkumlarına af çıkmalı mı?” diye sordu. Samsunlular, “Suçu hafif olan, ve cezasının büyük bölümünü çekmiş kişiler için özel bir af çıkartılabilir” görüşünde

24 Haziran seçimleri öncesinde vatandaşlara müjde üstüne müjde verilirken, Kader Mahkûmları ve ailelerinin gözü de gelecek bir ‘Af’ haberinde. Samsun Canlı Haber TV ekibi de bu konuyla ilgili Samsunlulara, “Sizce kader mahkûmlarına af çıkmalı mı?” diye sordu.  Samsun’da mikrofonlarımıza konuşan vatandaşlar, “Büyük suçlar haricindekiler için af çıksın” yorumunda bulundu

SADECE KADER MAHKÛMLARINA
Mehmet ŞENOL: Kader mahkûmlarına af gelsin tabi. Kader kişiyi mahkûm etmiştir, devlette bu kişileri affedip af sağlayabilir. Sadece kader mahkûmlarına af gelsin. Diğer terör suçlarından girenlere gelmesin hatta onlar için farklı ceza türleri verilsin.

UMARIM YAKIN ZAMANDA AF GELİR
Dursun Ali KEŞLİ: Kader mahkûmlarına affı devlet büyüklerimiz daha iyi bilirler. Ama kişinin gerçekten büyük bir suçu yoksa af gelebilir. Yeterince cezalarını çekmişlerdir. İnşallah suçu olmayanlara yakın bir zamanda af gelir. 

HER CEZANIN YAPTIRIMI OLMALI
Ali COŞKUN: Bence herkes cezasını çekmeli. Hemen af alınmamalı. Küçük büyük suç yoktur. Suç işlediyse bunun cezasını çekmelidir. Devlet büyüklerimiz daha iyi bilir ki, her cezanın bir yaptırımı olmalı. 

BÜYÜK SUÇLARA AF YOK
Murat EKİZ: Sadece küçük suçlardan içeri girmiş vatandaşlara gelsin af yasası. Diğer taciz, terör bunun gibi çeşitli suçlar işlemiş bireylere kesinlikle af gelmemeli. İnsanlar yaptıklarından pişman oldular ise, bunların iyi halden çıkış yapmalarını isterim. 

TECAVÜZE AF YOK, KADER MAHKÛMLARINA AF
Ali TÜYSÜZ: Kader mahkûmlarına af gelsin isteriz. İçeride çekecekleri kadar çile çekmişlerdir. Zaten iyi hal ve davranışları var ise zaten devletin o vatandaşları çıkarmasını bekliyoruz. Ama bu tacizden, tecavüzden dolayı cezaevinde yatan kişiler asla çıkamasınlar. Ölene kadar hapis cezasına çarptırılsın. 

YAZIK GÜNAH AF GELSİN
Şevki KARA: Hiçbir suçu olmadan içeride yatan mahkûmlara af gelmeli. İnsanlar artık bilinçleniyor, bir hata yapmıştır ve yeterince pişman olmuştur zaten. Ben gerçekten pişman olan mahkûmlara af gelmesinden yanayım. Bu devlet nelere göz yummuyor ki. Orada hastalanıp kanser olan mahkûm çok. Yazık günahtır af gelsin ve çıkarsınlar artık. 

PİŞMAN OLANA AF GELSİN
Şükrü AL: Suçu çok olmayan mahkûmun çıkarılması gerekmektedir. Dışarıda çoluğu çocuğu aç geziyordur, eşi perişan haldedir. Ben bu yüzden kader mahkûmlarına af gelmesinden yanayım. Çok büyük suçlara gelmesin, ama dersini almış pişmanlığını yaşayan kişilere af gelmeli diye düşünüyorum. 

KADINA ŞİDDETE AF YOK
Hüseyin DEMİROK: Teröre bulaşmamış insanların cezaevlerinden çıkmasını isterim. Bu şekilde ufak işlere karışmış ve dersini almış kişiler için devlet bir af yasası çıkartabilir. Tecavüzlere, kadına şiddet olaylarına af gelmesin. Diğer basit suçlar işleyen kişilere af gelsin isteriz.

AF İSTİYORUZ
Gülay ÖZÇELİK: Bence kader mahkûmlarına af çıkmalı. İnsanlar hatalarından ders çıkartırlar ve bir daha bunu yapmayacaklarını bilirler. Af gelmesiyle birlikte inanınki o mahkûmu daha verimli hale getirebiliriz. Ben kader mahkûmlarına af gelmesini istiyorum. 

SUÇSUZLAR İÇİN PLANLAMA YAPILMALI
Ömer ŞEKER: Bence kader mahkûmlarına af gelmemeli. Nedeni ise, yasak bir şey yapıyorlar ve bunun sonucunda ceza alıyorlar o cezayı çekmeleri gereklidir. Sadece tek üzüldüğüm iftira sonucu içeride yatan kişilerdir. Hiçbir suçu olmadan cezaevinde senelerce yatıyor. Buna da devletin birkaç planlama yapması gerekmektedir bence. 

Röportaj: Deha İŞLER – Mustafa TOGUR

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür coşkun
Özgür coşkun - 9 ay Önce

Af kesinlikle cıkmalı

Kadriye uluç
Kadriye uluç - 9 ay Önce

Af çıkmasın diyenler sende adaletsizce yargılan sende çocuğunla ortada kal o zaman anlarsın bizi .sende bir elektrik faturanı ödeyemez hale gel .çocuğun okulda ağlasın herkesin babası geliyor benim gözüm kalıyor dediğinde anlarsın afın gelip gelmeyeceği

Gonul sanli
Gonul sanli - 9 ay Önce

Kader mahkuma af çıksın çocuklar babasız büyüyor Allah rızası için af çişin

Canan kuscu
Canan kuscu - 9 ay Önce

Kader mahkumlarına bı sans verılmeli bence afffff gelsınnnn

Özgür coşkun
Özgür coşkun - 9 ay Önce

Her suçda iftiraya uğramış mahkumlar var . Belgeli ispatlı olmayan sadece sôzlü ifadeyle ceza verilenler var yazık günah .eşit yasa eşit adalet istiyoruz

Fatih
Fatih - 9 ay Önce

Af çıkmasın. Ceza sistemi değiltirilsin. Cezalar ağırlaştırılsın. Ortalık serseri artist dolu. Ne affı ya.

nazife ciceklikus
nazife ciceklikus - 9 ay Önce

Bencede AF Ciksin. Komsumuz kader mahkumu perisan oldular. 8 kisi evde bizde biraz komsu diye yardim ediyoz. Yasli annesi var gunahtir valla.

SIRADAKİ HABER