banner1365

banner1345

İşçiler haklarını alamıyor

banner1357

Amerikalı işçilerin, 8 saatlik iş gününü kabul ettirmek için verdiği mücadeleye hitaben işçilerin dayanışması olarak dünya çapında İçi Bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hakkında konuşan Samsunlular, Türkiye’deki işçilerin ezildiğini ve işçi haklarının yeteri kadar uygulanmadığını ifade etti 

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 01.05.2019, 09:28 01.05.2019, 16:08
banner1353

Samsun Medya Grubuna bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz, Samsunlu vatandaşlara, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sordu. Samsunlular, Türkiye’de genel olarak işçilere yeterli hakların verilmediğini  ifade ederek, tüm emekçilerin bayramını kutladı. 

İŞLERİMİZ GÜZEL OLSUN
Yaşar İHSON: Bütün işçilere, işlerini güzel bir şekilde devam ettirmelerini diliyorum. Ben de bir işçi olarak işlerimizin çok daha güzel bir şekilde ilerlemesini temenni ederim. Herkesin işçi bayramını da kutluyorum. 

DOYA DOYA KUTLANMALI
Sebahattin BİNİCİ: 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın mutlaka kutlanması gerekiyor. Çünkü işçi ve emekçiler her şeyi hak ediyor. Emekçiye, işçiye ve çalışana saygı gösterilmeli. Bu insanlar özgürce doya doya bayramını kutlamalı. Ayrıca kutlanması için bu emekçi arkadaşlarımız alın terinin karşılığını alabilmeli. 

FİKİR ÇATIŞMASI OLUYOR
Hasan İŞBİLİR: İşçi Bayramı kutlanması gereken bir durum. Demokrasi olan yerlerde serbest bir şekilde kutlanıyor ama bizim ülkemizde bazen fikir çatışmaları oluyor. Ayrıca, Türkiye’deki işçi şartlarını da pek sağlıklı bulmuyorum. 

TAŞKINLIK ÇIKARILMAMALI
Ahmet KÜÇÜK: İşçi Bayramı'nın kesinlikle kutlanması gerektiğini düşünüyorum. Fakat vatandaşa ve mala zarar verilmeden kutlanmalı. Ayrıca taşkınlık da çıkartılmamalı. İleriye yönelik daha iyi haklara sahip olmalarını diliyorum. Çünkü ezildiklerini düşünüyorum. Tüm işçilerimizin bayramını kutluyorum.

VATANDAŞA İŞ YOK
Erdoğan ABANUR: 1 Mayıs İşçi Bayramı işçilerin hakkıdır ve kutlanılmalıdır. Türkiye’de işçi şartları berbat durumda olduğunu düşünüyorum. Ayrıca vatandaşa iş imkanı yok.  Bizim zamanımızla şimdiki zaman arasında çok fark var. Bu durumdan da hiç memnun değilim. 

BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİNDE 
Melek AYDIN: Emekçinin bayramında eski olayların yaşanmamasını diliyorum. Barış ve kardeşlik içinde geçmesini diliyorum. Türkiye’deki işçi şartlarını da hiç iyi bulmuyorum. Şu an resmi bir yerde çalışma şansımız çok zor. Özel sektörde de patronlar acımasız oluyor. Tüm işçilerin haklarında hayırlısı olsun. 

HER GÜN BAYRAM
Hüseyin CAM: İşçiler için bir gün değil, her gün bayram olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu devletin ayakta kalmasının büyük sebeplerinden biri işçilerimizdir. O yüzden 1 Mayıs’ı tatil edip, işçileri orada anıp kalmaması gerekiyor. Tüm işçilerimizin bayramını kutluyorum. 

GEÇİMDE SIKINTISI YAŞANIYOR
Temel AKKAYA: Tüm işçilerimizin bayramını kutluyorum ama işçilerin mevcut şartlarını uygun bulmuyorum. Çünkü her şeye zam geldi. Çoğu çalışanımız asgari ücretle çalışıyor. Haliyle insanlar geçimde sıkıntı yaşıyor. Hayatlarını normal şekilde sürdürebilmeleri için bunun düzelmesini istiyorum.

GÜZEL YAŞAM DİLİYORUM
Mustafa Oral: Emekçinin bayramı olan 1 Mayıs’ın kutlanmasını uygun buluyorum. Tüm işçilerimize güzel yaşam diliyorum. Türkiye’deki vatandaşlarımız haklarının alamadığını dile getiriliyor. Bu durum haliyle hepimizi üzüyor. Umarım herkes en kısa zamanda hakkını alır.

Ebru ÖZTÜRK- Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1363
17°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15