banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

İnternette güvende değiliz 

banner1357

Samsunlular, internet kullanırken kendilerini güvende hissetmediklerini bunun teknoloji uzmanlarının destekleriyle önlemler alınması gerektiğini dile getirdi 

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 24.07.2019, 09:36 24.07.2019, 09:44
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsu Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "İnternette kendinizi güvende hissediyor musunuz? sorusuna cevap verdi

İşte alınan yanıtlar:

RAHATSIZLIK VERİYOR 
İsmail UÇAR: İnterneti çok fazla kullanmıyorum ancak çocuklarımız başından kalkmıyor. Bu durumdan oldukça rahatsızım. Çocukların güvenliği için koruyucu programlar alınmalı. Böylece çocukların yetişkinlerin ulaşabileceği sitelere ulaşmamaları için internet kullanımını daha güvenli hale getirmeliyiz.

GÜVENLİ DEĞİL
Uğur ACI: Kendimi internette güvenli hissetmiyorum. Herkes her şeye kolaylıkla ulaşabiliyor. Bizim ülke olarak da güvende olmadığımızı hissediyorum. Bu nedenle uzmanlar tarafından internet ortamının güvenli hale getirilmesi gerekiyor. 

TEDBİR ALINMALI 
Volkan DURGUT: Güvenli olup olmadığı kişiden kişiye göre değişebilir. Eğer internet kullanımı için vatandaş tedbirini alırsa güvenli hale gelebilir.  Bizim bu konularda teknoloji uzmanları ile birlikte gerekli tedbirleri almamız lazım. Böylelikle kendimizi güvende hissederiz. 

YETERİNCE GÜVENLİ 
Sefer KARAOĞLU: İnternette kendimi güvenli hissediyorum. Çünkü orada beni tehdit edecek bir unsurla karşılaşmadım. Tabi çocuklarımız zamanının birçoğunu internette geçiriyor. Belki orada bizim hoşumuza gitmeyen şeyler de yapıyorlardır ama biz yetişkin olarak bizde onların hoşuna gitmeyen birçok şey yapıyoruzdur. Empati yapmak lazım. Güven bakımından bir sakınca görmüyorum.     

ASLA DEĞİL 
Cihan ÜNAL: İnterneti asla güvenli bulmuyorum. Çünkü sosyal medyadan veya  sitelerden kişisel bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bilgilerin ele geçirilmesi, insanın hayatını kötü yönden etkileyecektir. Güvenli bulmuyorum. Bir takım önlemler alınmalı.

GÜVENDE HİSSETMİYORUM
Mustafa USLU: Kendimi hiçbir yerde hiçbir zaman güvende hissetmiyorum. Çocuklarımızın vazgeçilmezi olan interneti çok sakıncalı olarak görüyorum.  Kötü yönden etkilendiklerini düşünüyorum. Kullanılacaksa da kontrol altında kullanılsın. Kullanmamak için elimden geleni yapıyorum.

KİMSENİN ÖZELİ KALAMADI 
Nurdan BİLGİNDÖREN: İnternet bana pek güvenilir gelmiyor. Ayrıca internet çıktıktan sonra kimsenin özeli kalmadı herkes, kimin nerede ne yaptığını biliyor.Bu durumu hem sağlık hem de psikolojik  açıdan  iyi değerlendiremiyorum. 

ENDİŞE VERİYOR 
Alev Zeynep GÜRAY: İnterneti kullanmayı bildikten sonra kendimi güvende hissedebiliyorum. Ama çocuklar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Onlar için oldukça endişeleniyorum. Bu konudan müzdaribim. Önlem alınması gerektiğini düşünüyorum.

EĞİTİMİ DE ETKİLİYOR
Süheyla KURT: İnternette asla güvende hissetmiyorum. Birçok arkadaşımın başına sosyal medya hesaplarının çalınması gibi olay geldi. Ayrıca çocukların internet yüzünden eğitimden geri kaldığını da düşünüyorum. Kolaylıkla istedikleri yere girebiliyorlar bu durum asla güvenli değil. 

SORUN ÇIKABİLİR 
Ufuk UYGUN: İnternetin arka yüzünde kimlerin olduğunu bilmiyoruz ki. Bu yüzden her türlü sorun ile karşılaşabiliriz. Bu nedenle çeşitli sorunları ortadan kaldırma adına güvenli kullanım için gerekli önlemleri almak gerekiyor. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN 
    
 

Yorumlar (0)