banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

İlkadım'a 'Hayırlı olsun'

banner1357

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan İlkadım Belediyesi meclis üyeleri, yeni binada vatandaşların hizmetlere daha kolay bir şekilde ulaşabileceklerini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.07.2019, 09:27 03.07.2019, 09:34 Admin
banner1353
banner1375

İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası 1 Temmuz itibariyle vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan belediye meclis üyeleri yeni binayı değerlendirdi. Bina için 'Hayırlı olsun' dileklerini ileten meclis üyelerinden bazıları binanın İlkadım'a çok yakıştığını belirtirken, bazıları ise yeni yapıyı çok masraflı bulduklarını dile getirdi. 

KONUMU GÜZEL
İlkadım Belediyesi Meclis Başkanvekili Hayri ATMACA: Yeni hizmet binamız gerçekten çok güzel. Hem kullanım hem de konumu açısında oldukça refah ve ihtişamlı bir bina. Çalışanlarında mutlu olabileceği bir yer. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz. 

UĞURLU OLSUN 
CHP Meclis Üyesi Hatice ÇAKIR: İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası öncelikle Samsun’a ve İlkadım’a hayırlı olmasını diliyoruz.  Başkanımız Necattin Demirtaş'ın dediği gibi 'Halka hizmet, hakka hizmet' anlayışıyla burada vatandaşlarımız için verimli çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Yeni binanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. 

MASRAFLI AMA GÜZEL 
İYİ Parti Meclis Üyesi Talat EYÜPOĞLU: Bu güzel hizmeti yapan geçmiş dönem belediye başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür ederiz. Gerçekten güzel bir hizmet olmuş. Kendisi bize güzel bir hizmet binası armağan etti. Ancak bu binanın biraz masraflı yapıldığını, bazı konuların israf edildiğini düşünüyorum. Türk toplumuna göre biraz daha mütevazı şekilde yapılabilirdi. Bugün ki yaşam standartlarına pek de uygun olmadığı düşüncesindeyim. Daha tasarruflu davranabilirlerdi. Yine de Erdoğan Tok’a teşekkür ederiz. 

HİZMET ARTACAK 
CHP Meclis Üyesi Fikret PEKAL: Yeni hizmet binasının İlkadım ilçesine hayırlı olmasını diliyoruz. Yeni hizmet binası demek, yapacağımız hizmetlerin niteliğinin ve niceliğinin artması anlamına gelmektedir. Bu nedenle biz meclis üyeleri ilçemiz ve Samsunumuz için çalışmala ara vermeeden devam edeceğiz. İnşallah yeni binamızın 
hayırlı olmasını umut ve temenni ediyorum. 

BUNA İHTİYAÇ VARDI 
MHP Meclis Üyesi Cemalettin KOLA: İlkadım Belediyesi'nin yeni binası güzel planlanmış, çok da güzel olmuş. Bu binayı ilçeye kazandıran geçmiş dönem belediye başkanı Erdoğan Tok'a teşekkür etmek lazım. Samsun'un böyle bir güzel hizmet binasına ihtiyacı vardı. Çünkü vatandaa hizmet ikiye bölünmüştü. Zorluklar yaşanıyordu. Bu yeni bina planı açısından bulunduğu alana da katkılar sağlayacak, alanın cazibe merkezine dönüştürülmesine katkılar sağlayacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım. 

DAHA MASRAFSIZ OLABİLİRDİ
İYİ Parti Meclis Üyesi Adem YILDIRIM: İlkadım Belediyesi'nin hizmet veren iki tane mevcut binası vardı. Bu binaların yerine yeni hizmet binası yapıldı. Ancak bu bina daha masrafsız şekilde yapılmasını tercih ederdim. Böylece buraya yapılan masrafın bir kısmını belediyemizin hizmet birimlerinde kullanabilirdik. 

ÖNEMLİ OLAN BORCU ÖDEMEK
İYİ Parti Meclis Üyesi Ali ÖMEROĞLU: İlkadım Belediyesi'nde artık iki bina yerine tek binada hizmet verilecek olması, vatandaş adına olumlu bir durum. Çünkü yıllardır büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Artık bu durum ortadan kalkmış oldu. Tabi bir de bu bin yapıldı ama bu binanın borcunu Necattin Demirtaş ödeyecek. Önemli olanda yapmak değil, borcu ödemektir.

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN 
 

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:50
Öğle 12:50
İkindi 15:18
Akşam 17:41
Yatsı 19:05