banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Fiyatı yükseltmek fırsatçılıktır

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar bayram ve özel günlerde araç kiralama fiyatlarının yükseltilmesini fırsatçılık olarak değerlendirirken, bazıları ise bu durumun gayet normal olduğunu savundu.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 03.08.2019, 12:41
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Araç kiralar mısınız, sizce bayram ve özel günlerde araç kiralama fiyatlarında yaşanan artışın nedeni nedir? sorusunu cevapladı.

İşte alınan yanıtlar: 

OLUMSUZ  ETKİLİYOR

Ahmet ZİNCİR: Bayram ve özel zamanlarda vatandaşların ihtiyacı olduğu için fiyatları haliyle yükseltiyorlar. Etkilenmemek elde değil. Ekonomik anlamda bizi sıkıntıya sokuyor. Olumsuz yönden etkileniyoruz. 

KİRALAMIYORUM

Emirhan SADIKLAR: Bayram ve özel günlerde fiyatların yüksek olmasını çok saçma buluyorum. Aksine bu dönemde talep fazla olduğu için indirim yapmaları gerekiyor. Çünkü herkes önceden aracı kiralıyor, araç bulamayanların mecbur olduklarını bildikleri için fiyatları yükseltiyorlar. Bu yüzden araç kiralamıyorum. 

NORMAL BULUYORUM

Faruk DEMİRCAN: Araç kiralamıyorum. Şirketler ise bayram veya diğer özel günlerde araç kiralarını yükseltiyorlar. Ben bu durumu gayet normal karşılıyorum. Sonuçta işlerini yapıyorlar. 

FIRSATÇILIKTIR

İbrahim ÖZÇALIMLI: Bayram veya özel zamanlarda araç kiralarının yükseltilmesini fırsatçılık olarak değerlendiriyorum. İnsanların mecbur kiralamak zorunda kalacakları için onlarda fiyatı yüksek tutuyor. Bu yüzden araç kiralamaktan yana değilim.

HAKSIZLIK

Mustafa SARIOĞLU: Arabam olduğu için araç kiralama gereği duymuyorum. Ancak bayram ve özel günlerde insanlardan faydalanmanın fırçatçılık olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla fiyatları yükseltmeleri doğru değil. Asla onay vermiyor, tavsif etmiyorum. 

ZORUNDAYIM

Mustafa KUREN: İhtiyacım olduğu dönem araç kiralamak zorunda kalıyorum. Talep fazla olduğu için fiyatların yüksek tutulmasını gayet mantıklı buluyorum. Şirketler vatandaşların bu zamanlarda kolay kolay araç bulamayacağını biliyor. Fiyat düzenlemesine gidilmesi gayet doğal. 

OLMAMALI 

Erkan BARBAROS: Araç kiralamıyorum. Bayram ve özel günlerde insanların mecbur olduklarını bildikleri ve talep yoğunluğundan fiyatta artış yapılıyor. Bana göre bu artış olmamalı. Çünkü yapılmış olan fırsatçılık gibi oluyor. Doğru değil.

HAKLI BULUYORUM

Abdülkadir EKREM: Araç kiralama şriketleri  fiyatları yükseltmekte yeterince haklılar. Çünkü sadece bayramları değerlendirebiliyorlar. Bu durumun normal olduğunu düşünüyorum.

NORMAL KARŞILIYORUM

Mehmet ATLI: Bu gibi özel zamanlarda araç fiyatlarının yükselmesini gayet normal karşılıyorum. Talep haliyle yoğun olduğu için fiyat artabiliyor. Tabi fırsatçılık yapıp astronomik artış uygulayanlarda haksızlık yapmış oluyor. 

EŞİTSİZLİK 

Muhammer PALABIYIK: Arabam olduğu için araç kiralamıyorum. Bu dönemde yapılan fiyat artışlarını mantıklı bir strateji olarak görüyorum. Sonuçta mecbur olduklarını bildikleri için de fiyatı yükseltiyor. 
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11