banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Ev bütçesini size kim yönetmeli

banner1357

Samsunlular, kadınların aile bütçesini yönetmede daha başarılı olduğunu ve parayı ihtiyaçlara göre daha kolay idare edebildiğini belirterek, "Ev ekonomisini kadınlar yönetmeli" dedi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 18.06.2019, 09:28 18.06.2019, 10:09
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, 'Evde aile bütçesini kim yönetmeli, kadınlar mı erkekler mi?' sorusuna cevap verdi. Bazı  vatandaşlar aile bütçesini yönetmede kadınların daha başarılı olduğunu belirtirken, bazıları ise eşitlikten yana görüş bildirdi.

İşte aldığımız yanıtlar

KADINLAR YÖNETSİN 
Belgin ŞAFAK: Evde en çok kadın zamanını harcıyor. Bu nedenle aile bütçesini tabi ki kadınlar yönetmeli. Erkekler ev konusunda pek hakim olamıyor. Ne eksik veya ne alınması gerekiyor bilmiyor. Bu yüzden kadınların aile bütçesini daha iyi yöneteceğine inanıyorum.

KADIN  DAHA TUTUMLU
Müslüm GÜNEŞ GÖRMEZ: Kadınlar daha tutumlu, erkekler biraz daha savurgan. O yüzden kadınların ev bütçesini  yönetmesi gerekiyor. Ama bizim ailede sorumluluk benim üzerimde, o yüzden ben yönetiyorum. 

O KONU ERKEKLERİN
Vasfi EYMEZ: Erkekler ev ihtiyacını daha iyi biliyor. Çünkü bütçe konusunda daha anlayışlı olduklarını düşünüyorum. Hatta genel anlamda erkekler daha tutumlu. Bu, duruma göre değişkenlik değiştirebilir tabi ama genel kanı budur.

EVDE HERŞEYİ BİLİYOR 
Raşit BEDİR: Evin içinde sürekli kadınlar olduğu için evin her halini, neyin gerekip gerekmediğini daha iyi biliyor. Bu yüzden de kadınların yönetmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki erkekler de gerektiği yerde yardım etmeli.

KADINLARIN İSTEDİĞİ OLUYOR
Sefa GÜNER: Bazı yerlerde kadınlar, bazı yerlerde de erkekler yönetmeli. Hesabı kim daha tutumluysa  o yönetir. Zaten erkekler ne kadar yönetiyor dese de her zaman kadınları istediği oluyor.

KADINLAR TUTUMLU
Hayri KAHYA: Ev ekonomisi beraber yönetilmeli. İki tarafın da söz hakkı olmalı. Bakıldığı zaman da erkekler yönetiyor gibi görünüyor ama kadınların sözü her zaman geçiyor. Bu yüzden de sorumluluğu kadınlara vermek gerekiyor.

ERKEK SADECE KAZANIYOR
Mehtap ÇELEBİ: Tabi ki kadınlar yönetmeli. Çünkü kadınlar ana kriterlerin hepsini biliyor. Ama erkekler sadece para getiriyor, ev ekonomisi hakkında da bir bilgisi olmuyor. Bu yüzden kadınların daha hakim olduğunu düşündüğüm için kadınlar yönetmeli diyorum.

HESAPLI OLAMIYOR
Nilgün ÜNAL:Kadınlar yönetmelidir. Çünkü kadınlar bütçeyi daha iyi ayarlayabilirken erkekler tutumlu olamıyor. Örneğin, markete gidildiği zaman kadın hangi ürün uygunsa onu almayı tercih ederken, erkek bakmadan alabiliyor. Haliyle bütçede sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. 

İKİ TARAFINDA SÖZ HAKKI OLSUN
Cevat AYDIN: Türk toplumunda yüzde 70 yönetim erkeklerin elinde oluyor. Çünkü parayı kazanıp getiren erkek olduğu için daha ağır basıyor. Ancak bana göre ikisinin de söz hakkı olmalıdır. Çünkü evde hep beraber yaşıyoruz. 

Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 05:42
Güneş 07:07
Öğle 12:53
İkindi 15:56
Akşam 18:29
Yatsı 19:48