banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

En önemlisi şehrin güvenirliği - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar, öğrenciler için şehrin güvenilir ve temiz olması, ayrıca ulaşım fiyatlarının da uygun olması gerektiğini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 08.09.2019, 14:01
173
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na Bağlı Samsun Canlı Haber TV  mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Sizce öğrenciler için şehirde olması gereken en önemli özellik nedir ? sorusunu yanıtladı.  

ÜCRETSİZ KURSLAR 
Şerafettin DANIŞ: Bir şehirde öğrenciler için devlet tarafından teşvik edilen kursların olması gerekir. Çünkü ekonomik şartlar nedeniyle ekstra bir şeye para vermek gibi bir durumları olmuyor. Eğer yaşadığı şehirde ücretsiz kurslar olursa öğrencilere yardımcı olacaktır. 

ÜCRETSİZ ULAŞIM
Arda YACAN: Öğrencilerin yaşayacağı şehirde ücretsiz ulaşım ve uygun fiyatlı konaklama imkanı olmasını isterim. Ayrıca kaldıkları yerin güvenliği ve ulaşım şartları öğrenci için önemli bir durum. Bu yüzden bu faktörlere dikkat etmek gerekir. 

EN ÖNEMLİSİ YURT
Mustafa ŞAHİN: Öğrenciler için şehirde olması gereken en önemli özellik yurtlarıdır. Çünkü hayatının büyük bölümün yurtta geçirecekler, o yüzden yurtlarının temiz, güvenilir ve ulaşımın kolay sağlanacağı yerlerde olması gerekir. 

DESTEK VERİLMELİ 
Nihat YILMAZ: Yurtların güvenilir olması benim için olması gereken özelliklerden biridir. Sonrasında tüm şehirlerdeki esnafın öğrencileri gelir kaynağı olarak görmemesi ve şehre yabancılık çekmemeleri için öğrencilere gereken desteği verilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

GÜVENİLİR OLMASI 
Mustafa AKSOY: Benim için şehirdeki en önemli özellik ocukların kalacak yerleri, okula yaklığı ve güvenirliği olmasıdır. Ayrıca ulaşımını sürekli toplu taşıma araçları ile yapacakları için onlara uygun fiyat tarifesinin uygulanması gerektiğini düşünüyorum. 

YURT VE ULAŞIM
Yakup GÖR: Yurt ve ulaşımı çok önemli bir özellik olarak görüyorum. Ama öğrenciler için şehrin eğlenceli, güvenilir ve halkın da öğrencilere desteğinin şehirde olması gerektiğini düşünüyorum. 

ŞEHRİN GÜVENLİĞİ
Sibel GÖR:  Öğrenciler için bir şehirdeki en önemli özellik şehrin güvenli olmasıdır. Çünkü gönderen ailenin çocuğunun güvende olduğunu hissetmesi gerekiyor. Ayrıca ulaşım ve sağlık alanında öğrenciler için ayrıcalık olması gerekiyor. 

TEMİZ VE GÜVENİLİR
Bülent BABAOĞLU: Şehirde öncelikle temiz ve güvenilir yurtlarının olması gerekiyor. Ayrıca ailelerinden uzak yaşadıkları için öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılanması için daha uygun yerlerin olması gerektiğini düşünüyorum. 

GÜVENLİĞE DİKKAT
Süreyya KOCABAŞ: Öğrenciler için bir şehrin güvenli olması benim önceliğimdir. Çünkü çocuğumu gönderecek olsam yurdun ve çevrenin ne kadar güvenli olduğuna dikkat ederim. Sonrasında ise halkın öğrencilere destek vermesidir.

Yorumlar (0)
28°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09