banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

En çok neyi arıyor, ne için kullanıyoruz? İnternet, Samsunluların emrinde!

Sokağın nabzını tutan Samsun Canlı Haber TV muhabirleri, bugün Samsunlulara internette en çok ne arıyorsunuz diye sordu. Bakın hangi cevapları aldı

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.03.2018, 10:47 29.03.2018, 10:11

Türkiye’deki internet kullanıcıları Google’dan en çok 'Facebook, Youtube, hava durumu, sahibinden, Google, haber, son dakika, çeviri, haberler ve instagram' kelimelerini arattı. Peki Samsunlular en fazla hangi kelimeleri arıyor? 

Samsun Canlı Haber TV olarak merak ettik ve Samsunlu vatandaşlara sorduk. İşte aldığımız cevaplar:

SOSYAL MEDYAYI ARIYORUM
Harun Tuğcan ÖZKAYA: “Genellikle sosyal medya da takılıyorum. Üniversite sınavları için araştırmalar yapıyorum. Çünkü sınav tarihini kaçırdım ve ek süreyi bekliyorum. Onun dışında pek bir şey aramıyorum internette. Sınav ve sosyal medya dışında internette işim olmuyor.”

HER ŞEYE RAHATLIKLA ULAŞABİLİYORUZ
Ramazan KAYICI: “İnternette genellikle iddia programlarına bakıyorum. Bunun dışında siyaset olsun güncel konular olsun onları takip ediyorum. Artık internet aracılığıyla her şeye rahatlıkla ulaşabiliyoruz. O yüzden ihtiyaçlarımızı ve ilgi alanlarımızı burada arıyoruz.”

EN ÇOK FACEBOOK VE WHATSAPP 
Rahmi ÇAĞLAR: “İnternette genellikle Facebook ve işim gereği Whatsapp çok kullanıyorum. Bunun dışında takip ettiğim haber kanalları var. Onları da aramıyorum zaten aboneliğim olduğu için bildirim geliyor. Genellikle bu şekilde internet kullanıyorum.”

BİZİM ÇAĞIMIZ İNTERNET ÇAĞI
Mustafa CÖMERT: “İnternetten genellikle haberlere, Facebook’a ve Whatsapp’a giriyorum. Bunun dışında bankada ki işlemlerimi halledip takibini sağlıyorum. Güncel konularla birlikte medyayı takip etmeye çalışıyorum. Artık her şeyin bir kolaylığı var. Bizim çağımız da internet çağı.”

SOSYAL MEDYA VE İŞ İÇİN KULLANIYORUM
Betül DEMİRCİ: “Genel olarak internette sosyal medyayı takip ediyorum. İşlerim çok yoğun olduğu için güncel olayları ve medyayı takip edemiyorum. Fakat sosyal medya dışında interneti sadece iş için kullanıyorum. Çok yoğun çalıştığım için başka bir şeye fırsat kalmıyor.”

ARTIK HER ŞEY ÇOK KOLAYLAŞTI
Mustafa Oğuz AYDIN: “İnternette genel olarak sosyal medyayı arıyorum. Bunun dışında güncel haberleri takip ediyorum. Spor haberleri olsun siyasi konulara kadar internette arıyorum. Artık her şey çok kolaylaştı. Gidip gazete almak yerine internetten takip ediyorum haberleri. O yüzden bu velinimetin kıymetini biliyorum ve değerlendiriyorum.”

ARTIK DÜNYA İNTERNETİN İÇERİSİNDE
İlayda SÖZYILMAZ: “İnternette genellikle sosyal medya ve haberleri arıyorum. Önümüzde seçenekler çok fazla. Biz de bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Artık dünya internetin içerisinde ve istediğimiz her bilgiye buradan ulaşabiliyoruz.” 

BEN İNTERNET KULLANMIYORUM
Emine ŞAHİN: “Ben internet kullanmıyorum. Emekli öğretmenim ve yolsuzluklardan dolayı bir süre telefon ve internet kullanmama kararı aldım. Fakat çocuklarım interneti yoğun olarak kullanıyor. Çoğunlukla internette haberleri arıyordum. Onun dışında bir işim olmazdı.”

Haber: Havanur SUBAŞI- Atilla PIÇAK

Yorumlar (0)