banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Emekli maaşı 3 bin TL olmalı 

banner1357

Samsunlu vatandaşlar, emekli maaşlarını yeteriz bulduklarını belirterek, ev giderleri ve ihtiyaçlar düşünüldüğünde en az 3 bin TL olması gerektiğini ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 21.08.2019, 10:39
244
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri mikrofonlarını vatandaşlara uzatarak, "Günümüzün şartlarına göre emekli maaşı ne kadar olmalı?" sorusuna yanıt aradı.

İşte aldığımız yanıtlar: 

YENİDEN DÜZENLENMELİ
Emrullah GÜRLER: Günümüzde ne emekli maaşı ne de asgari ücret yeterli. Bu nedenle emekliler için standart maaş 3 bin TL olmalı.  Enflasyon düştü deniliyor ama fiyatlar ortada. Her şey ateş pahası. Dolayısıyla maaşlara yeniden düzenleme gelmeli. 

2 BİN 500 TL 
Aydın KÖNFÖR: Günümüzde geçim şartları çok zor. Her şeye zam geldi. Bu yüzden en düşük emekli maaşı en az 2 bin 500 TL olmalı. Böyle olursa emeklilerimiz rahat bir nefes alır. 

5 BİN TL OLMALI
Hüsnü ATMACA: Ben emekliyim ve 2 bin 500 TL maaş alıyorum. Ancak bu bana yetmiyor. Üç çocuk okutuyorum. Okul masrafları çok fazla olduğu için 5 bin olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca ben kira vermiyorum. Buna rağmen yetiştiremiyorum. 

3 BİN TL OLSUN
Hidayet ÇEVİK: Emekli maaşı 3 bin TL olursa iyi olur. Pek bir şey değiştirmez ama hiç yoktan iyidir. İnsanlar artık rahat bir enfes almalı. Gittikçe hayat zorlaşıyor. Kalabalık aileler ne yapıyor hiç bilmiyorum. 

MAAŞ YETMİYOR
Nihat KARAVİL: Her şeyden önce inşaat sektörüyle ilgilenen kişiler erken emekli olmalı diye düşünüyorum. Çünkü onların diğer mesleklere göre daha fazla yıpranma payı var. Çevremize baktığımızda ise günümüzün şartlarına göre maaşlar yetmiyor. Artık bin liradan aşağı kira verilmiyor. Bu nedenle maaş en az 3 bin TL olmalı.

ZOR DURUMDALAR 
Zeynel KILIÇ: Emekli bir insanın geçinebilmesi için en az 3 bin TL  alması gerekiyor. Çünkü oldukça zor durumdalar. Özellikle çocuk okutanların Allah yardımcısı olsun.  Ülkemiz artık yoksullaşıyor. Üzücü bir durum. 

EN AZ 4 BİN LİRA 
Fahri ARSLAN: Türkiye'de maaşlar çok düşük. Bence emekli maaşı en az 4 bin TL olmalı. İnsanlar ancak bu şekilde ayakta durabilir. Aile içerisinde ekonomik sıkıntılar ne kadar düşük olursa hayat o kadar huzurlu olur. Ancak biz ülkede iyiyi beklerken durum hep kötüye gidiyor. 

GEÇİNEBİLMEK ZOR 
Zekeriya TEK: Hayat gerçekten çok zor. Emeklilerin geçinebilmesi için en az 2 bin 500 TL alması gerekiyor. Emekli biri çocuk okutuyorsa, kira veriyorsa nasıl hayatta kalacak? Bunları kimse düşünmüyor. Ülkemizde ekonomik durum içler acısı. 

LÜKS YAŞATMAZ 
Sinem TEK: Geçim şartları düşünüldüğünde emekli maaşı en az 4 bin TL olmalı. Ev ihtiyaçlarımızı karşılarken en küçük ürün bile çok pahalı. Yani alınacak olan 4 bin TL bile lüks yaşatmaz ama hayatı normal seviyeye getirir. 

MAAŞ YETERSİZ
Mehmet BODUR: Giderler göz önüne alınmalı. Ev kirası, fatura ve eğitim masraflarına göre maaş verilmeli. Şu anda asgari ücret ile emekli maaşları aynı ve yetersiz. Emekli olan bir insan sadece kendisine bakmıyor ailesine bakıyor.   Emekli maaşlarında düzenleme yapanlar bunları da düşünmeli.

Hande ONAT
 

Yorumlar (0)
banner1474
27°
açık
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07