banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Dünyada kolay meslek yok

banner1357

Samsunlular, her işin mutlaka bir zorluğu olduğunu ancak doktorluk, avukatlık, öğretmenlik ve inşaat işçiliği gibi mesleklerin, dünyanın en zor meslekleri arısında yer aldığını savundu  

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 25.07.2019, 10:12
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz Samsunlu vatandaşlara mikrofon uzatarak, "Size göre dünyanın en zor mesleği hangisidir?" sorusuna yanıt aradı.
İşte Samsunluların yanıtları: 

İNŞAAT İŞİ VÜCUT YORUYOR 
Oğuzhan PALA: Bana göre dünyanın en zor mesleği inşaatçılıktır. Ben de inşaat işiyle uğraşıyorum ve vücut olarak çok yıpranıyorum. Dolayısıyla zor bir meslek olduğunu düşünüyorum. 

İNŞAATÇILIK ZOR MESLEK
Umut PALA: Ben öğretmenim ve bence zor meslekler arasında inşaat işçiliği var. Çünkü beden olarak çok yorucu bir iş ve belirli bir yaşa kadar çalışabiliyorsunuz. Sonrasında yapacağınız iş kalmıyor. Hem ekonomik olarak hem de vücut olarak yorucu ve zor bir iş.  

GEMİCİLİK MESLEĞİ 
Regaip BORA: Gemicilik mesleğinin zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü deniz üstünde yaşıyorsun, yalnız yaşıyorsun, kimsen olmuyor. Gemide çıkan bir kıvılcım hayatına mal oluyor. İtfaiye, helikopter ya da yardım gelemiyor. İnsanlara karada mı yaşamak kolay denizde mi diye sorunca, eminim ki deniz diyeceklerdir. Çünkü gerçekten denizde yaşamak çok zor. 

İNSAN YETİŞTİRMEK ZOR
Turgut KAMBUROĞLU: Ben öğretmen olarak insan yetiştirmenin çok zor olduğunu düşünüyorum. Özellikle genç nesle eğitim vermek gerçekten çok daha zor. Ben lise öğretmeniyim. O yaş gençlerin ergenlik dönemleri oluyor. Maalesef o yaş gurubuyla uğraşmak zor olabiliyor. Bunun haricince bir de vebali var, sorumluluğu var. Sonuçta bu işten parada kazanılıyor.

SIKINTILI İNSANLAR GİDİYOR 
Burak KASIM: Aslında insanla uğraşılan mesleklerin hepsi zor mesleklerdir. Mesela doktorluk, avukatlık gibi meslekler hem güzel hem de çok zor meslekler. Çünkü o meslek sahiplerine hep sorunlu, sıkıntılı insanlar gidiyor. Dolayısıyla hem insanın kendisiyle hem de sıkıntısıyla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Bir insanın sorununu çözmek için bire bir uğraşılan mesleklerin hepsi çok zor mesleklerdir. 

KOLAY MESLEK YOK
Alican KAYHAN: Ben kolay bir meslek olduğunu düşünmüyorum. Mesela büfecilikle uğraşıyorum ve bence dünyanın zor meslekleri arasında ilk 3'te yerimizi muhakkak almışızdır. Çünkü ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle alkol ve sigara zamları, alkol içen insanlarla sürekli diyalog halinde olunması, çareyi sende bulmaları gibi sıkıntılar yaşıyoruz. 

PARAYLA ÖDENMEZ 
Ahmet AYTEKİN: Sıcak karşısında çalışan insanların yaptığı meslekler çok zordur diye düşünüyorum. Mesela fırıncılar, demir çelik işçiliği gibi meslekler bana göre zor. O insanların emeklerinin karşılığı parayla ödenmez. 

YOĞUN, STRESLİ VE ZOR
Serhat KESAN: Bence pastacılık mesleği zor bir meslek. Çünkü insanları memnun etmek günümüzde daha zorlaştı. Çok yoğun ve stresli bir iş. Bazen süreç içinde yaşanan olumsuzluklar strese sebep oluyor. Her hangi ufak bir pürüzde tüm emek çöpe gidiyor ve yeniden pasta yapılıyor. O yüzden ben yoğun, stresli ve zor bir meslek olduğunu düşünüyorum. 

ESKİSİ GİBİ DEĞİL
Serkan DOĞAN: Pastacılıkla uğraşıyorum ve zor bir meslek olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu meslekte insan memnuniyeti çok önemli. Pastacılık artık eskisi gibi değil. Sosyal medya sitelerinden değişik modeller istenilebiliyor. Normal bir pastanın daha ötesinde talepler geliyor. Dolayısıyla titizlik gerektiren bir çalışma sürdürülüyor. Pastacılık zor bir meslek olarak görünmeyebilir ama bize göre kesinlikle zor meslekler arasında yer alıyor. 

AVUKATLIK SIKINTILI VE ZOR
Menşure ARAN: Her mesleğin kendine göre mutlaka zorluğu vardır ama bana göre avukatlık zor meslekler arasında yer alıyor. Çünkü insanlar sıkıntılı olduğu zaman başvuruyor ve kendilerini savunmalarını istiyor. O yüzden sıkıntılı ve zor bir meslek olduğunu düşünüyorum. 

Hande ONAT - Can ÇELEBİ 
 

Yorumlar (0)
banner1474
10°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40