banner1365

banner1345

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Samsunlulardan destek

banner1357

Samsunlulara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, belediye başkanlarına, 'İsrafı önleyin' çağrısını nasıl değerlendirdiklerini sorduk. Samsunlular, Cumhurbaşkanı'nın bu çağrısına destek verdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 02.05.2019, 09:25 02.05.2019, 09:27
banner1353

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  AK Parti'nin Kızılcahamam kampında belediye başkanlarına, "Korumayla gezmeyin, yeni makam aracı almayın, kapıları herkese açın, bütçeler şeffaf olsun, yeni borçlanma yapılmasın" uyarısında bulundu. Samsunlu vatandaşlara da Cumhurbaşkanı'nın bu çağrısını doğru bulduklarını ve desteklediklerini ifade etti.

İşte Samsunluların Cumhurbaşkanı'nın bu çağrısına yönelik ifade ettiği görüşler:

İSRAFA 'DUR' DEMELİ
Mustafa GÜLER: Cumhurbaşkanımızın bu açıklamasını çok doğru buluyorum. Türkiye'de israf konusunda çok olaylar yaşanıyor bunlara 'dur' demek lazım. Konuşulacak çok durum var, inşallah bu çağrı bir başlangıç olur.

BOŞA HARCANMAMALI
Birol GÖNÜN: Cumhurbaşkanımızdan gerçekten güzel ve yerinde bir açıklama olmuş. Çünkü israf her zaman ülkenin gelirini boşa harcamak demektir. Ülke ekonomisinin durumu ortada, hal böyle iken israf konusuna değinmek doğru olmuş. 

TUTUMLU OLMAK LAZIM
İbrahim YILMAZ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İsraf etmeyin' diyerek en güzelini söylemiş. Memleketimizin daha iyiye gitmesi için tutumlu olmaya gerek var. Bir ev babası çocuklarına israf etmemeyi söylüyorsa, aynı şekilde Cumhurbaşkanımız da bunu söylemiş. İsraf etmek iyi değildir, tutumlu olmak her zaman daha iyidir. 

TOPLANTI YAPILMALIYDI
Efraim KÖKSAL:Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin başındaki kişidir. Belediye başkanları ile bir ilgisinin olmaması gerekiyor. Eğer onları bir şey diyecekse bir toplantı yapıp öyle söylemesi daha doğru olur. Ama tabi ki belediye başkanlarının israf ettiklerini ve bunlara 'dur' denmesi gerektiğini düşünüyorum. 

BU BİR UYARI
Esabil EROĞLU: Olması gereken buydu,Cumhurbaşkanımızdan iyi bilecek değiliz. Göz göre göre birçok yerde belediyeler bu yüzde kaybedildi. Yerinde bir uyarı olduğunu düşünüyorum. 

SAMİMİYETLİ UYULMALI
Mehmet DEMİRCİ: Cumhurbaşkanı'nın bu çağrısını doğru buluyorum ama bu söylenenenlerin uygulanması lazım. Bu israf etmemeliyiz çağrısına tüm belediyelerin samimiyetle uyması gerekiyor. Ben pek uyulacağını zannetmiyorum inşallah gerçekleşir. 

DİNİMİZDE İSRAF HARAM
Ramazan DÖKTAŞ: İsraf yapmamaya ve tutumlu olmaya insanlar önce kendi evlerinden başlamalı. Cumhurbaşkanı'nın çağrı yapmasına gerek yok çünkü öncelikle dinimiz israf yapmamayı emrediyor. Yani tutumlu olmak evimizden başlarsa belediyelere uyarı yapmaya gerek kalmaz.

BU ONUN GÖREVİ DEĞİL
Fahri ÇAMUR: Ben Cumhurbaşkanı'nın böyle bir çağrı yapmasını doğru bulmuyorum. Çünkü böyle bir şey söylemek onun görevi değil. Bu açıklamayı diğer partili belediye başkanlarına karşı söylendiğini düşünüyorum. 

HERKES TUTUMLU OLMALI
Ahmet YILDIRIM: Cumhurbaşkanımız çok güzel söylemiş. Çünkü belediye başkanları çok büyük harcamalar yapıyorlar. Çoğu zaman projesiz ve programsız harcamalar gerçekleştiriyorlar. Türkiye'nin kalkınması için herkes tutumlu olacak ki ülkemiz kalkınsın. 

KARIŞILMAMASI GEREKİYOR
Birol KÖSE: Bir belediye başkanının bütçesi kendisine aittir. Cumhurbaşkanı'nın yönetimi ayrıdır ve bu bütçeye karışmamalıdır. Belediye başkanları kendi ilini tanıyan insanlar ve meclisi ile bütçesini ayarlamalıdır. 

Ebru ÖZTÜRK - Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
18°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:47
Öğle 12:24
İkindi 15:22
Akşam 17:52
Yatsı 19:12