banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Çay içmek lüks oldu

banner1357

Çaya  yapılan zamla ilgili düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, "Zam yapılmasına çok üzüldük. Artık bizim için çay içmek lüks oldu" dedi

banner1353
banner1375

Çay tiryakileri üzen haber önceki gün ÇAYKUR tarafından verilmiş ve çaya yüzde 15 zam yapılmıştı.  Artık yarım kilogram çayın paketli tavsiye edilen perakende satış fiyatı 17.94, bir kilogram turist çayının tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 36.07 TL oldu. Peki Samsun'da yaşayan vatandaşlar çaya gelen zammı nasıl değerlendiriyor?

İşte alınan yanıtlar: 

İÇMEYECEĞİZ
Ramazan GÜNEŞ: İçtiğimiz sigaradan kullandığımız elektriğe kadar her şeye zam geldi. Artık çay demlemek yerine başka bir şey tüketeceğiz. Eminim bu evimizin bütçesi için daha karlı olacaktır. 

ÇOK ÜZGÜNÜM
Neriman MEDENİ: Çayı sürekli tüketen bir toplumuz. Çaya yapılan zam karşısında çok üzgünüm. Ancak elimizden bir şey gelmiyor. Biz ne kadar tepki göstersek de değişen bir şey olmuyor. 

MECBUR ALACAĞIZ 
Gülhan MEDENİ: Hepimiz bu duruma çok üzgünüz. Çay toplumumuzun vazgeçilmezidir. Bu nedenle pahalı da olsa mecbur alacağız.  Durumu iyi olmayanlar ne yapacak bilmiyorum. 

OLMAMALIYDI
Ali KARASU: Çayı çok tüketiyoruz. Yapılan bu zammı hiç olumlu karşılamıyorum. Sadece çaya değil son zamanlarda birçok ürüne zam yapıldı. Ama çay vazgeçilemeyecek ürün. Böyle olmamalıydı. 

30 BARDAK İÇERİM
Levent SARIOĞLU: Çayı çok seviyorum günde en az 30 bardak içerim. Ekonomik krizin oluşu bu zamların nedenidir. Ama bizim bir şey demeye hakkımız yok.  Artık aldığımız paranın çoğunu çaya vereceğiz. 

'DUR' DENİLMELİ
 MADEN: Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan insanların vazgeçilmezidir çay. Bu gidişle çayı evimize alamayacağız. Devlet yetkilileri artık dur demeli.

İDARELİ OLACAĞIZ
Cemil BAŞBAY: Çayı sıklıkla tüketiyorum. Yapılan zammı uygun bulmuyorum. Artık idareli kullanacağız. Yapacak bir şey yok. 

SESSİZ KALDIK
İbrahim AKINET: Türkiye’nin şartlarında artık yapılan zamlara alışığız.  Tepki vereceğimiz bir yerimiz olmadığı için bu zamana kadar hep sessiz kaldık. Çok üzgünüm.

RAHATSIZ EDİCİ
Orhan POLAT: Çaya çok düşkün biriyim. Çaya ve diğer ürünlere yapılan zamlar rahatsız edici. Çünkü geçinmek gittikçe zorlaşıyor. Artık nasıl yaşayacağız bilmiyorum.  Bu kadar çok zam yapılıyor ama maaşlar değişmiyor.

TEPKİ GÖSTERMELİYİZ
Nurettin DEMİROĞLU: Her şeye zam geldiği için fark etmiyor. Mücadelesiz savaş olmaz, savaşmadan da savaş kazanılmaz. Artık vatandaş ne zaman tepkisini gösterecek bekliyoruz. 

Ebru ÖZTÜRK
 

banner1374
Yorumlar (0)
17°
açık
Namaz Vakti 18 Kasım 2019
İmsak 05:51
Güneş 07:20
Öğle 12:25
İkindi 14:57
Akşam 17:20
Yatsı 18:44