banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Çarşamba'da santrale tepkiler büyüyor - Samsun Haber

banner1357

Çarşambalı vatandaşlar Türkiye'nin en verimli topraklarınsa biyokütle enerji santralini istemediklerini söyledi.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 10.10.2019, 09:59 10.10.2019, 10:08
559
banner1353
banner1375

ÇARŞAMBA'NIN SESİ OLACAĞIZ 
İYİ Parti Meclis Üyesi Filiz KARABAŞ: Ben aynı zamanda çiftçiyim. Bahçemde üretim yapıyorum. Eğer kötü olmaması ve zararlı olmayacağı söyleniyorsa, yüreklilikle söylenmesi gerekiyor. Biz bu durumun takipçisi olacağız.  Burada tarım alanları çok önemli. Zaten tarım üretimimiz giderek düşüyor. Çarşamba'nın sesi olacağız. 

SANTRALİ İSTEMİYORUZ
Şenol ATASOY:  Biz farklı bir şehre bile yapılmasını istemezken güzelim  Çarşamba Ovası'na santralin yapılmasına son derece karşıyız. Santrali burada istemiyoruz. Sonuna kadar karşısında olacağız. 

KÜLLERİ ÜZERİMİZE DÖKÜLECEK 
Seyhan ZEREN: Kesinlikle santrale 'hayır' diyorum.  Bu santral, çevre ve insan sağlığını çok olumsuz etkiliyor.  Kanser hastalığı zaten Karadeniz Bölgesi'nde bir hayli fazla. Şimdi de bu santral ile de tonlarca külü üzerimize salacaklar. Doğamız ve geleceğimizi bitirecekler.  Bizim toplu kitleler halinde daha çok karşı çıkmamzı gerekiyor. 

GÜZELİM OVAYI BİTİRECEKLER 
İsa KIRBIYIK: Santrale tamamen karşıyım. Bu güzelim ovayı ne devletin ne de iş insanlarının mahvetmeye hakkı yok. Biz bu santrali istemiyoruz. Bu ilçeyi daha da güzelleştireceklerine neden böyle bir şey yapıyorlar anlamış değilim. 

DİRİ DİRİ GÖMÜYORLAR 
Seyfi AY: Zamanında Samsun tütünü son derece rağbet görürken Amerikalılar tarafından Tekkeköy'e azot fabrikası kuruldu ve tütünü bitirmeye çalıştılar. Şimdi de güzelim ovamıza zarar verecekler. Çarşmaba'yı diri diri toprağa gömüp sırtına hançer vuruyorlar. 

SANTRAL İSTEMİYORUM
Ertan AR: Çarşamba'ya santral kurulmasını istemiyorum. Ben şeftali üreticiyim ve ürünlerimin hiçbir şekilde zarar görmesini, sağlığımın tehlikeye sokulmasını istemiyorum.  Tekstil, fabrika gibi yatırımlara karşı değilim ancak santral yapılmasına karşıyım. İlçemize kurulmasın.

Dilber  BAHADIR,  Yasin YILDIZ

Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:14
Güneş 05:09
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:13
Yatsı 21:59