banner1313

banner1300

banner1334

Canik'te çetin yarış

Yerel seçimlerine yaklaşık 1 ay kala, Samsun’da ilçelerin nabzını tutan ekibimizin durağı Canik oldu. Canik’te vatandaşların görüşleri birbirlerinden farklı gözükürken, yarışın çetin geçmesi bekleniyor

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 28.02.2019, 09:28 28.02.2019, 11:31

Samsun’da ilçe ilçe sokağın nabzını tutan Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibinin bu kez durağı Canik İlçesi oldu. Canik’te vatandaşlara yaklaşan seçim öncesinde görüşlerini soran ekibimize birbirinden farklı yanıtlar geldi. AK Parti’nin yeniden ipi göğüsleyeceğini belirten vatandaşların yanı sıra Millet İttifakı’nın da seçimden galip geleceğine inanan vatandaşlar da var. 

Görüşlerini aldığımız Canikliler şu ifadeleri kullandı:


SON DURUM KARIŞIK
Esra SARAÇ: Canik'te son durum oldukça karışık. İki ittifak arasında olacak yarış, son ana kadar sürecek gibi gözüküyor. Yarışı kimin kazanacağını şu an kestirmek zor. Ama tahminlerime göre Canik'te Cumhur İttifakı kazanacak. Büyükşehirde ise Hayati Tekin'in yarışı önde bitireceğini düşünüyorum.

BÜYÜKŞEHİR ZORLU GEÇER
Kenan KARPUZOĞLU: Canik'te izlenimlerime göre Cumhur İttifakı dolayısıyla AK Parti Adayı İbrahim Sandıkçı bu seçimi kazanır. Büyükşehirde ise yarış daha zorlu olacak. Mustafa Demir ve Erhan Usta arasında geçeceğini düşündüğüm bu yarışta Hayati Tekin'in de ciddi bir aday olduğunu belirtmem gerekir. Son ana kadar bana göre büyükşehir kapalı kutu olarak kalacak.

AK PARTİ KAZANIR
Muammer IŞIK: Kesinlikle AK Parti kazanacak. Başka aday yok zaten. Ben şahsen oyumu AK Parti'den yana kullanacağım. Muhalefet, AK Parti karşısında oldukça zayıf kalıyor. Bu durum seçim sonuçlarına da yansıyacak. Büyükşehirde de benim oyum AK Parti'ye. AK Parti hem Canik hem de büyükşehirde rahat kazanacak.

DEĞİŞİM OLUR
Aydın TOPÇU: Canik'te bir değişim olacağını düşünüyorum. Şu an hem Cumhur İttifakı hem de Millet İttifakı çalışmalarını sürdürüyor. Zor bir yarış olacak. Ama burada Millet İttifakı'nı bir adım önde görüyorum. Büyükşehirde ise benim düşüncem Hayati Tekin'in kazanacağı yönünde.

ATIF YİĞİT KAZANACAK
Cevat ZENGİN: Halk olarak Canik'te artık değişim taraftarıyız. Birçok sebepten dolayı ben Millet İttifakı adayı Atıf Yiğit'in kazanmasını istiyorum. Aslına bakarsanız Canik'in çoğunluklu olarak benim gibi düşündüğünü düşünüyorum. Bu da sandıklara yansırsa yeni dönemde Canik, İYİ Partili bir belediye olur. Bu düşüncelerim hepsi büyükşehir için de geçerli. Orada da Hayati Tekin'in kazanmasını istiyorum.

SANDIKTAN AK PARTİ ÇIKAR
Semra TORUN: Büyük bir değişimin Canik İlçesi'nde olacağını düşünmüyorum. 31 Mart akşamı sandıklar açıldığında Canik'ten AK Parti'nin önde çıkacağını düşünüyorum. Daha önceki seçimleri de göz önünde bulundurursak Canik'te ivmenin çokta değişeceğini sanmıyorum. Büyükşehir de ise yarış daha zorlu geçecek. Bir tahmin yürütmek zor. 3 adayında kazanma ihtimali olduğu bir yarış izleyeceğiz.

AK PARTİ 1 NUMARA
Sevgi SİVRİKAYA: Canik'te bir değişim olursa şaşıracağımı düşünmüyorum açıkçası. Ama benim izlenimlerime göre AK Parti yine de Canik'te şu an 1 numaralı parti konumunda. Bu yoğunluk sandıklara yansırsa AK Parti rahat bir seçimle bu yarışı kazanır. Aynı düşüncelerim büyükşehir seçimleri için geçerli değil. Büyükşehirde Hayati Tekin'in şansını daha fazla görüyorum.

CANİK DEĞİŞİM İSTİYOR
Şükrü BEKTAŞ: Atıf Yiğit'in Canik'te yapılacak seçimlerde yarışı önde götüreceğini düşünüyorum. Halk artık burada değişim istiyor. Bir aksilik olmazsa Atıf Yiğit bu seçimi kazanacak gibi duruyor. Büyükşehirde ise AK Parti yıkılmaz. Samsun'da belli bir oy potansiyeli var. Bunu koruyacağını düşünerek, tek seçenekle büyükşehirin galibinin AK Parti olacağını düşünüyorum.

BAŞA BAŞ GİDER
Fikri KARADAŞ: Yerel seçim havası açıkçası çok yoğun yaşanmıyor. Ama sosyal çevremiz ve arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde vardığım kanıyı söyleyecek olursam Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı başa baş bu yarışı götürecek. Sandıktan ise bana göre AK Parti galip çıkacak. Büyükşehirde ise tercihim ve tahminim Hayati Tekin. Millet İttifakı büyükşehirde başarılı olacak.

Haber: Mustafa TOGUR – Uğur ATICI-Ergül DEMİRBAŞ
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!