banner1496

banner1499

banner1334

Barış Pınarı Harekatı'na Samsun'dan sonsuz destek

banner1357

Samsun'da yaşayan vatandaşlar başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın başarılı olacağına inandıklarını belirterek, sonsuz destek verdiklerini ifade etti.

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 12.10.2019, 11:33
358
banner1353
banner1375

Samsun Canlı Haber TV ekipleri, Suriye'de başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili vatandaşa mikrofonunu uzatarak "Operasyon hakkında ne düşünüyorsunuz ve başarılı olacağına inanıyor musunuz?" diye sordu.
 
BİRLİK İÇİNDE OLALIM

Satman PEHLİVAN: Bu operasyonun başlatılması çok iyi oldu keşke diğer ülkeler de PKK'yı bitirmeye yönelik operasyon yapsa. Beraberlik içerisinde olalım ve PKK artık ortadan kalksın. Suriye vatandaşı da artık memleketlerine döner onlar da rahat eder biz de. Orada bulunan askerlerimize başarılar diliyorum. Allah onlara sağlık ve güç kuvvet versin başarılı bir sonuçla can kaybı olmadan dönülsün oradan. 

PKK BİTİRİLMELİ 

Ufuk Gürel YÜCEL: Yapılan bu operasyonu destekliyorum fakat sonuç alınıp alınmayacağı konusunda şüpheliyim çünkü Amerika bizi parmağında oynatmaya çalışıyor. Bizim ülkemiz daha güçlü daha dikkatli olarak sağlam kararlarla hareket etmeli. PKK'nın bitirilmesi gerekiyor ama bu harekatla biter mi belli değil. Allah, cephedeki yavrularımıza güç kuvvet ve sabır versin. 

BAŞARILI OLACAĞIZ

Şevki IŞITAN: Bu operasyon olmalı mıydı bilmiyorum ama artık rahat etmemiz gerekiyor. Harekat, PKK'yı bitirmeye yönelik ama Türkiye kendi kararlarıyla mı hareket edecek orası meçhul. Ben bu operasyonu destekliyorum, böyle bir hareketin yapılması gerekiyordu ve askerimizin de başarılı olacağına inanıyorum. 

GEÇ KALINMIŞ BİR OPERASYON 

Hüseyin SANCAK: Başlatılan bu harekat çok mantıklı ve yerinde bir karar oldu fakat 20 sene önce olması gerekiyordu. Çok sayıda gencimiz şehit oluyor bu vatanın uğruna. Geçmişimizde böyle bir operasyon yapılmış olsaydı bugün buna gerek kalmazdı. Başarılı olacağımıza da inanıyorum çünkü hiç silahımız olmadan bu ülke için savaştık ve kazandık, bugün de kazanacağız. 

BİZE DESTEKLEMEK DÜŞER

Mustafa SAĞLAM: PKK'yı bitirmeye yönelik bir operasyon ama PKK bittikten sonra farklıları meydana çıkacak. Bu sorun, savaş yerine barışla çözülse daha yerinde olur. Amerika'nın  oyunları hep bu, PKK gibi örgütler bırakalım da onlar temizlesin. Bu operasyon yetkililer tarafından destekleniyorsa bize de desteklemek düşer. 

TERÖR BİTMELİ

Sena SARAY: Başlatılan harekat hakkında pek bir bilgim yok ama başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Bu harekat daha önce düzenlenseydi belki bu kadar gencimiz şehit olmazdı ama ülkemizin geleceği ve terörden kurtulmak için bu operasyonların yapılması gerekiyor. 
 
BEN DE GİDİP SAVAŞIRIM 

Ali ŞENER: Çok geç kalınmış bir operasyondu ve çok yerinde alınan bir karar olduğunu düşünüyorum. Biz dünyaya hükmetmiş bir milletiz bunu da başarırız inşallah. Bu konularla alakalı söylenecek çok şey var ve ben artık rahat bir uyku uyumaya başladım. Teröre dair tek bir iz kalmayana dek savaşılmalı ülkemiz için. Ben 64 yaşındayım ve bugün çağırılsam gidip savaşırım. 

GÜVENLİĞİ SAĞLAMALIYIZ

Selim KARABEL: Başlatılan harekatı sonuna kadar destekliyorum ama bizim halletmemiz gereken iki problemimiz var. Öncelikle iç güvenliğimizi sağlamamız gerekiyor. Türkiye'deki tehlike unsurları bertaraf edilmeli. yapılan bu harekat da hiçbir şekilde siyasi çıkar olarak da kullanılmamalı. Biz ülke olarak Amerika'ya veya diğer ülkelere hiçbir şekilde taviz vermemeliyiz. 

DESTEĞİMİZ TAM 

Doğukan ARSLAN: Ülke sınırlarımızı korumak için bu harekat bizim meşru hakkımız ve bu konuda askerimizin, devletimizin yanında olmalıyız. Onlardan dualarımızı asla eksik etmemeliyiz. Amerika bizi her ne kadar sıkıştırsa da kararlıyız ve bu harekatı yapacağız. Vatandaş olarak da inancımız ve desteğimiz tam. Gücümüz var ve terör yuvalarının bir şekilde yok edilmesi gerekiyor.

SONSUZ GÜVENİYORUZ

Memduh ŞENER: Barış Pınarı Harekatı'na geç bile kaldık ve bizim kimse dostumuz değil.  Bu operasyonla PKK'nın kesinlikle biteceğini biliyorum ve ordumuza sonsuz güvenim var. Burada A partisi B partisi gibi bir olay yok. Bizi yönetecek olanlar bu vatan için doğru ve dürüst şekilde yönetecek. Başlatılan bu harekat da başarılı bir şekilde sonuçlanacak. 

ELİF DANIŞMAZ


 

Yorumlar (0)
banner1474
29°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25