banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Bağışlar güvenli yerlere yapılsın 

banner1357

Samsunlular, kurban bağışında bulunmak isteyenlerin güvenilir kurumlar olan Diyanet İşleri Başkanlığı, Mehmetçik Vakfı, Türk Hava Kurumu ve Kızılay gibi vakıf ve kurumlara tercih edebileceklerini söyledi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 22.07.2019, 09:49
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Kurban bağışı hakkında ne düşünüyorsunuz, size güven veren kurum ve vakıflar hangileri?" sorusuna cevap verdi.

İşte alınan yanıtlar:

DİYANET'E BAĞIŞLAYACAĞIM 
Orhan ERDOĞAN: Ben düzenli olarak kurban bağışı yaparım. Bu yıl Allah nasip ederse Diyanet İşleri Başkanlığı'na  bağış yapacağım. Bence imkanı olan herkes bağış yapmalı.  

GÜVENMİYORUM
Mustafa USLU: Kurban bağışı yapmak çok güzel bir durum ama bağış yapabilecek bir kurum olduğunu düşünmüyorum. Çünkü geçmiş senelerde de karşılaştığımız olaylar mevcut. Parayı veriyorsun ama kurbanı kesmediğini duyuyoruz. 

EN GÜVENLİSİ TÜRK KIZILAYI
Münir ÜNAL: Mutlaka ihtiyaç sahibi insanların bulunması ve onlara ulaştırılması dinimizce daha uygun olur. Bana en çok Türk Kızılay'ı güven veriyor. Çünkü yıllardır bu işi yapıyor. Alt yapısı daha uygun ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. 

TÜRK HAVA KURUMU
İsmet ASLAN: Ben bağış yapmıyorum. Yapılan bağışlarında tam olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştığını düşünmüyorum. Dolayısıyla bağış yapılmamalı diye düşünüyorum. Bağış yapacak olan insanlar Türk Hava Kurumu'na yapabilir. En azından güvenli olduğunu düşünüyorum. 

KIZILAY'A YAPILABİLİR
Gül ÖZORAN: Çocuk Esirgeme Kurumu, Mehmetçik ve Kızılay gibi vakıf ve kurumlara bağış yapılabilir. Bunlar bana çok güven veriyor. İmkanı olan herkes bağış yapmalı. Çünkü dinimizde yardımda bulunmak önemli bir yere sahip. 

MEHMETÇİK VAKFI 
Beyza İŞGÜDER: Öncelikle kurbanımı kestikten hemen sonra mahallemdeki fakir fukarayı düşünürüm. İlk olarak onlara yardımcı olurum. Onlar bittikten sonra diğer yerlere bağış yaparım. Dolayısıyla Mehmetçik Vakfı bana en çok güven veren bir kurum. Bu zamanda yardımlaşmak ve kardeşlik çok önemli. 

GÜVENİLİR YERLERE 
Ahmet ARSLAN: İmkanı olan herkes kurban bağışını yapmalı. Dinimizde kurban, hayırlı bir şeydir. Dolayısıyla isteyen bağışlayabilir. Fakat bilip bilmeden değil, güvenilir yerlere bağış yapılmalı. Ben günümüzde kurumların güvenli olup olmadığından emin değilim. 

TÜRK HAVA KURUMU VE KIZILAY
Zeki İNCE: Bağış yapılmasından ziyade kişi eğer kesebiliyorsa, kurbanı kesmesinden yanayım. Eğer illaki bağış yapılacaksa devletin güvenilir kurumlarına bağışlanması gerekir. Kızılay ve Türk Hava Kurumu'na bağışlanabilir. Çünkü bu kurumlar bana güvenilir geliyor. 

GÜVENİLMİYOR
Yakup KÖKSAL: Önceleri bağış yapardım ama artık kimseye güvenim kalmadı. Bu yıl bağış yapmayacağım. Çünkü ülkenin hali ortada hiçbir yere güvenilmiyor. Vatandaşlar bağış yapacaksa Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapabilirler. 

ET YEMEYEN İNSANLAR VAR
Mehmet ŞENSES: Her gün et yiyebilecek durumda olan insanların bağış yapmasında yarar görüyorum. Çünkü hiç et yememiş insanlar var. Ben Kızılay ve Diyanet Vakfı'na güvendiğim için bağışımı buralara yapacağım.

Ebru ÖZTÜRK , Ekrem ASLAN 


 

Yorumlar (0)
10°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40