banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Atakum'da semt pazarı el yakıyor

banner1357

Atakum Türk-İş Semt Pazarı'nda alışveriş yapan vatandaşlar, sebze-meyve fiyatların yüksek olmasından dert yanıyor

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 20.05.2019, 13:17 20.05.2019, 13:19
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu şehrin gündemini tutmaya devam ediyor. Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV ekibi, mikrofonları Atakum Türk-İş Semt Pazarı'nda alışveriş yapan vatandaşlara  uzattı. Vatandaşlar, sebze-meyve fiyatlarının el yaktığından şikayetçi.

RAMAZAN ETKİLEDİ
Emine ÇELİK: Fiyatlar çok yüksek istediğimiz ürünü almakta zorlanıyoruz. Tabi ki rahat alan da var, az az alan da var. Ramazan ayı sebze meyve fiyatlarını biraz etkiledi. Bu fiyatların düşmesi gerekiyor, çünkü çok pahalı. 

DÜŞMESİNİ İSTİYORUZ
Fatma ALTUNEL: Pazar fiyatlarının pahalı olduğunu herkes görüyor. Bu fiyatların düşmesini istiyoruz ama hiç düşecek gibi değil. Ramazan geldi ama fiyatlar hala aynı herhangi bir düşüş yok.

İSTEDİĞİMİZİ ALAMIYORUZ
Efkan BULUT: Vatandaşın geliri az ve fiyatlar böyle pahalı olduğu için istediğimizi alamıyoruz. Fiyatlar uzun zamandır bu pahallıkta devam ediyor. En kısa zamanda fiyatların düşmesini umut ediyorum.

KISA ZAMANDA DÜŞECEK
Mustafa KAYA: Fiyatlarda şu an biraz pahalılık var ama aşırı değil, bunun normal olduğunu düşünüyorum. Ben istediğimi rahat alıyorum ama alamayanlar var, çünkü insanların hepsi bir değil. Fiyatların 1-2 ay içinde düşeceğini tahmin ediyorum. 

ÇOCUĞU OLANLAR NE YAPACAK?
Hanife ERDİNÇ: Pazar fiyatları inanılmaz pahalı. Ben tek başımayım ama çoluğu çocuğu olan insanlar ne olacak? Pazara 100 TL ile geliyorsam, öbürlerini düşünemiyorum. Bu fiyatların düşmesini bekliyoruz. Alacağımız ürünleri  ancak yarım kilo veya tane tane alabiliyoruz.

NASIL GEÇİNEBİLİYORLAR?
Hatice KAYA: Pazar fiyatları çok pahalı, hiçbir şeyi istediğimiz gibi alamıyoruz. 100 TL ile pazara geliyorsan hiçbir şeyi alamıyorsun. İnsanların nasıl geçindiğini bilmiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. 

NORMALE DÖNÜYOR
Cemil TAKIŞ: Gözlemlediğim kadarıyla fiyatlar yavaş yavaş normale dönüyor. Tabi ki vatandaşlar bütçelerine göre davranıyor yine istedikleri gibi alışverişlerini yapabildiklerini düşünmüyorum. Ama eskiye göre düşüş görüyorum, biraz daha fiyatların düşebileceğini düşünüyorum. 

FİYATLARI İYİ BULUYORUM 
Hasan DEGE: Mevsimine göre fiyatları iyi buluyorum. Şu an şükürler olsun, istediğimizi rahatlıkla alabiliyoruz. Sadece Ramazan'dan dolayı fiyatlarda bir değişiklik olduğunu düşünüyorum. 

YARIM KİLO ANCAK ALABİLİYORUM
Hatice DİNÇER: Fiyatlar çok fazla buluyorum. Kolay kolay da fiyatların düşeceğini düşünmüyorum. İnsanlar istediklerini rahatlıkla alamıyor. Ben emekliyim, tek başıma olmama rağmen her şeyi  yarım kilo alabiliyorum. 

VATANDAŞ SIKINTIDA 
Orhan GAZİ: Eskiye nazaran pazarda fiyatların düştüğünü gözlemliyorum. Ben istediğimi alabilsem bile vatandaşın hepsinin alabilmesi önemli bu yüzden fiyatların daha çok düşmesi lazım. Vatandaşlar her konuda sıkıntıda.

Ebru ÖZTÜRK,  Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1381
20°
açık
Namaz Vakti 15 Kasım 2019
İmsak 05:48
Güneş 07:16
Öğle 12:24
İkindi 14:59
Akşam 17:22
Yatsı 18:46