banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Aracın markası ve konforu önemli

banner1357

Samsunlılar araç alırken bütçeye uygun olan modelleri tercih ettiklerini belirtirken, aracın markası ve konforuna da dikkat ettiklerini dile getirdi

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 30.07.2019, 09:17
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, "Araç alırken nelere dikkat edersiniz?" sorusunu yanıtladı. 

İşte alınan yanıtlar: 

SIFIR OLMASINA 
Ahmet USLU: Araç alırken mutlaka sıfır olmasına dikkat ederim. Çünkü oto tamircisi olarak arabayla alakalı her şeyi anladığım için kesinlikle sıfır araç alınmalıdır. Eğer arabalarla bilgisi yoksa mutlaka araç alırken bilen insanlara danışılmalıdır. Ayrıca marka da önemli. Kesinlikle güvenilir olmalı.
 
 GÜVENLİ OLSUN 
Murat DİNÇKAN: Aracın ne kadar güvenli olduğuna ve yakıtının kullanımına önem veririm. Bugünün şartlarında ki araçlara bakıldığı zaman modern gözüküyor ama eskisi kadar bir sağlamlığı yok. Bu kriterleri göz önünde bulundurduktan sonra bütöçeye uygunluğuna bakarım.
 
KOLAYLIKLA SATABİLMELİYİZ
Mehmet APAK: Öncelikle aldığım aracın sağlam olması lazım. Daha sonra kolay bir şekilde satabilmeliyim. Ekonomik nedenlerden dolayı önceliğim bunlar olacaktır.   

VERGİSİ ÖNEMLİ
Ramazan AKALAN: Özellikle sıfır araç alırken vergisine mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü ilerleyen zamanlarda vergi ücreti kişiye yük olabiliyor. Artık son model araçlar eskilere oranla daha az yakıt harcıyor.

RAHAT OLMASINA 
Bilal ÇELEBİ: Alacağım araç öncelikle istediğim özelliklerin hepsine sahip olmalıdır. Bagaj yüküne, rahat, konforlu ve rengine dikkat ederim. Ayrıca  aracı alırken belirli bir bütçe ayırdığımız için bütçemize göre hareket etmeye çalışırım.  

MARKASINA 
Nurdoğan GENÇ:  Araba alırken öncelikle arabanın markasına ve modeline bakıyorum. Sıfır araba aldığımız zaman son model almayı tercih ediyorlar. Ben bundan sonra sıfır araba almayı düşünmüyorum. Çünkü sıfır araç almama rağmen çok büyük sıkıntılarla karşılaştım. Araç alırken asla birilerinin lafına göre hareket etmemek gerekiyor. 

KALİTELİ OLMALI 
Hasan KABADAYI: Eğer sıfır araç alacak olursam aracın markasının çok önemli olduğunu ve aracın içinde birçok özelliğin olmasına dikkat ederim. Bu yüzden mutlaka konforlu ve kaliteli olmalı. 

DİZEL VE OTOMATİK 
Ekrem TÜMGAN: Aracın kullanım açısından rahat, dizel ve otomatik olmasına bakarım. Ayrıca alacağım arabayı birçok yerde araştırırım. Fiyart karşılaştırmasına göre bütçeme nerede uygunsa oradan alırım.

ALINAN YER ÖNEMLİ
Ülgen KALAYCI: Öncelikle aracı aldığımız yere dikkat etmeliyiz. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için
güvenilir bir yerden alırım. Daha sonra aracın rahatlığına ve performansı benim için önemli.

KONFORUNA
Erol BURHAN: Araç alırken tabi ki de içinde her şeyiyle beraber konforlu olmasını isteriz ama bütçemiz yetmesi önemli. Bu yüzden bazı noksanlıklar olabiliyor. Benim önceliğim aracın otomatik ve yakıtının tasarruflu olmasına dikkat ederim. 
    
Ebru ÖZTÜRK, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)
11°
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40