banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Alaçamlılar işsizliğe çözüm istiyor

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Alaçamlılar, genel olarak yolların yapılmasını, işsizliğin giderilmesini ve köprünün tamamlanmasını istediklerini ifade etti

SAMSUN SOKAK RÖPORTAJI 14.05.2019, 09:08 14.05.2019, 09:28
banner1343

Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak Samsun'un Alaçam İlçesi'ndeki vatandaşlara, "Belediye başkanından beklediğiniz öncelikli hizmetler neler?" diye sorduk.

İşte Alaçamlı vatandaşların yanıtları: 

KÖPRÜMÜZ VE YOLLARIMIZ 
Mevlüt SATILMIŞ: Biz önceki belediye başkanlarından zarar gördük. Alaçam'da bir değişiklik, gelişme olmadı. Yarım kalan hizmetler oldu. Onların tamamlanmasını istiyorum. Mesela öncelikle köprümüz en kısa zamanda tamamlanmalı. Sonrasında yollarımız düzeltilmeli. 

KÖYLÜ MAĞDUR
Duran ER: Bizim Alaçam hiç gelişmiyor. Köylü vatandaşımız mağdur oldu. Mazot, gübre aldı başını gidiyor. Ayrıca Alaçam'da iş sahası olmalı. Dolayısıyla bunlara öncelik verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece gelişeceğimizi düşünüyorum. 

İŞSİZLİK BÜYÜK SIKINTI
Adem KAVAL: Alaçam'da çok eksik var. Her şeyden önce işsizlik en büyük sıkıntımız. Başkanımızın işsizlik konusuna öncelik vermesini isterim. Meydanımızın yıkılmadan önce 100'e yakın esnaf vardı. Yıkıldıktan sonra işsizlik daha çok arttı. 

YOLLAR DÜZELTİLMELİ
Şuayip METE: En azından acil ihtiyaç olarak yaz gelirken yollar düzeltilmeli ve temizliğe önem verilmeli. Sonrasında çevre düzenlemesi olursa daha iyi olur. Havalar ısınmadan toz toprak içinde kalıyoruz. Sağlık açısından da iyi değil. Bu nedenle temizliğe önem verilmesi gerekiyor. 

ÖNCELİK İŞSİZLİK 
Osman KODAL: İlk önce işsizlik diyorum. Alaçam'daki vatandaşlarımızın geliri fazla yok. Bakıldığında en geride kalmış ilçelerden biriyiz. Başkandan işsizliğe dair çalışmalar yapılmasını isterim. 

KÖY YOLLARI YAPILMALI
Muzaffer İLERİ: Önce köyümüzün yollarının yapılmasını isterim. İşsizliğin çok büyük sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çalışana benim gibi iş var. Çalışmayan hiçbir yerde iş bulamaz. Öncelik yollara verilmeli. 

KÖPRÜ VE YOKSULLAR 
Ender AKDENİZ: Alaçam'da hizmet, dürüstlük bekliyoruz. O yüzden zaten başkanımızdan memnunuz. Giden belediye başkanımız bazı hizmetleri yaptı ama çok eksiğimiz var. Köprümüzün yapılması ve oradaki insanların öncelik haklarının olması lazım. Yoksul vatandaşlarımıza yardım bekliyoruz. Başkanımız iyi bir başkan, başarılı olacağını düşünüyorum. 

DOĞALGAZ BEKLİYORUZ 
Murat MUSAOĞLU: Bozuk olan yollarımız yapılmalı. '2019'da doğalgaz gelecek' dediler fakat biz hala bekliyoruz. Bir an önce doğalgazın gelmesini istiyoruz. Ayrıca işsizlik için iş adamlarıyla da görüşmeler yapılmalı. Burada tekstil fabrikaları olmalı. Ayrıca, turizmi canlandıracak çalışmalar yapılmalı, ilçemiz bunun için çok elverişli. 

ŞEHRİN TEMİZLİĞİ
Mehmet ANAKÖK: Başkanımızdan her şeyi bekliyoruz. Yapabildiği kadar yapacak. Öncelikle şehrin temizliğini, bakımını ve halkın refahını isteriz. Yarım kalan projelerde tamamlanırsa çok iyi olur. 

Hande ONAT, Uğur ATICI 
 

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Eylül 2019
İmsak 04:47
Güneş 06:13
Öğle 12:33
İkindi 15:59
Akşam 18:43
Yatsı 20:03