Eylül 2015'te seferine 8 yıllık bir ara verip 27 Nisan 2023'ten beri seferlerine devam eden Samsun-Sivas treni sefer saatleri, günleri ve ücretleri merak konusu oldu. İşte "Samsun - Sivas treni sefer günleri ne zaman?",  "Samsun - Sivas treni sefer saatleri?", "Samsun - Sivas treni ücreti ne kadar?", "Samsun - Sivas treni hangi trenlerle bağlantılı?" sorularının cevapları...

SAMSUN - SİVAS TREN HATTI

Samsun – Kalın demiryolu'nun modernizasyonu ve Ankara – Sivas yüksek hızlı demiryolu'nun inşası sebebiyle 2015–2023 yılları arasında tren hattındaki seferlere ara verilmiş ve 27 Nisan 2023'te seferler yeniden başlamıştır. 2015 Eylül ayına kadar klasik lokomotif ve vagon düzeninde trenler tarafından sağlanan yolculuk hizmeti, 2023 Nisan ayından itibaren 232 kişilik 2+2 koltuk düzenine sahip 4 vagonlu mototrenlerle sürdürülmektedir.

SAMSUN - SİVAS TREN HATTI SEFERLERİ HANGİ GÜNLERDE DÜZENLENİYOR?

Samsun'dan hareket edip Sivas istikametine devam eden Samsun - Sivas treni seferleri salı, cuma ve pazar günleri düzenlenmektedir. Sivas'tan hareket edip Samsun istikametine devam eden Samsun - Sivas treni seferleri ise pazartesi, perşembe ve cumartesi günlerinde düzenlenmektedir.

Caminin kapısı kilitli kaldı: Samsun'da o mahalle yıllardır imam bekliyor! Caminin kapısı kilitli kaldı: Samsun'da o mahalle yıllardır imam bekliyor!

SAMSUN - SİVAS TRENİ SEFER SAATLERİ KAÇ?

Samsun'dan hareket edip Sivas istikametine devam eden Samsun - Sivas treni seferleri 08:35'te başlayıp 16:37'de tamamlanmaktadır. Sivas'tan hareket edip Samsun istikametine devam eden Samsun - Sivas treni seferleri 08:35'te başlayıp 16:37'de tamamlanmaktadır.

SAMSUN - SİVAS TİRENİ BİLET ÜCRETİ NE KADAR?

Samsun-Sivas arası tren ücreti Eylül 2023 itibarıyla 2+2 koltuk düzenine sahip pulmanlar için 275 TL olarak belirlenmiştir. Gidiş- dönüş bilet alışlarında, 26 yaş altı gençlere, 60 yaş üstü yaşlılara, öğretmenlere, askerlere ve basın mensuplarına özel olarak uygulanan indirimli ücret tarifesi  ise 234 TL olarak belirlenmiştir.

SAMSUN - SİVAS TRENİ HANGİ DURAKLARDAN GEÇİYOR?

Samsun - Sivas treni toplamda 28 durağa sahip olup gidiş ve gelişinde aynı rotayı kullanmaktadır. Samsun - sivas istikametinde sırasıyla duraklar şöyle:

Samsun-Sivas #1 Sivas-Samsun #1
Samsun 08:35                                            Sivas 08:40
Meşelidüz 09:02 Kalın 09:04
Çukurbük 09:30 Yıldızeli 09:33
Germiyan 09:38 Sandal 09:47
Kavak 09:48 Çizözü 10:09
Ladik 10:13 Özdere 10:25
Havza 10:40 Yeşilyurt 10:37
Hacıbayram 10:58 Kunduz 10:45
Suluova 11:06 Artova 10:56
Boğazköy 11:21 Yenice D 11:07
Amasya 11:41 Güzelbeyli 11:30
Kayabaşı 11:56 Zile 12:04
Ovasaray 12:01 Turhal 12:23
Kızılca 12:06 Kızoğlu 12:58
Kızoğlu 12:21 Kızılca 13:13
Turhal 12:59 Ovasaray 13:18
Zile 13:21 Kayabaşı 13:23
Güzelbeyli 13:50 Amasya 13:42
Yenice D 14:13 Boğazköy 13:59
Artova 14:24 Suluova 14:14
Kunduz 14:35 Hacıbayram 14:22
Yeşilyurt 14:43 Havza 14:40
Özdere 14:55 Ladik 15:06
Çizözü 15:11 Kavak 15:30
Sandal 15:33 Germiyan 15:40
Yıldızeli 15:47 Çukurbük 15:48
Kalın 16:15 Meşelidüz 16:17
Sivas 16:37 Samsun 16:43

SAMSUN-SİVAS ARASI TREN YOLCULUĞU KAÇ SAAT SÜRER?

Samsun - Sivas tren hattı 28 duraklık seferini 8 saatte tamamalamaktadır.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.