Samsun Rotary Kulübü tarafından Çatkaya İlk-Ortaokulu'nda yaptırılan Atatürk büstü ve anasınıfı oyuncak kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca okulun yaklaşık 150 öğrencisine yönelik bilim şenliği açılışı ve bilim tiyatrosu gösterisi yapıldı. 

Ayrıca, Kadamut Mahallesi Yardımlaşma Derneği'nde 35 kadına 'Toplumda Kadının Rolü ve Kadın, İnsan VE İşçi Hakları, Sağlıklı ve Ekonomik Beslenme' konularında alanında uzman avukat, psikolog ve diyetisyen tarafından seminer düzenlendi. Bunun yanıra Ataköy Mahallesi Muhtarlığı ile birlikte Samsun Rotary Kulübü'nün destekleriyle düzenlenecek olan kadınlara yönelik biçki dikiş kursuna katılacak kursiyerlere de kurs hakkında bilgilendirme yapıldı. 


 
Çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla Bilim Tiyatrosu’nu kırsal mahallelere getirdiklerini belirten Samsun Rotary Kulübü Başkanı Ayşe Mine Ergun, şunları söyledi: “Çocukların ilgisi ve tiyatroyu izlerkenki heyecanlarını görmek bizler için ayrıca mutluluk bir oldu. Projemizin gerçekten hayatlara dokunduğunu gördük. Aynı şekilde kadınlarımız çalışmak, üretmek istiyor; haklarını bilmek ve yarınlarına sahip çıkmak istiyor. Bunu görmek çok kıymetli. Çocuklarımız ve toplumumuzun mimarı kadınlarımıza yönelik yapacağımız daha çok projemiz var.  Bu bir iyilik yolculuğu, hizmet yarışı aslında. Zaten hizmetin ve iyiliğin olduğu her yerde hem biz hem onlar var ve olmalıyız da. Bu hem sivil toplumun, hem kamunun, hem de insanlığın görevi.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.