AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan ve Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ile Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Kurban Bayramı'nın bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileyerek, özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarla dayanışma içinde olunması vurgusu yaptı.

GAZZE'DEKİ KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYALIM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Bayramlar, bizleri bir araya getiren, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştiren, kardeşlik ve dayanışmamızı güçlendiren müstesna günlerdir. Bu özel günlerde ailelerimizle, dostlarımızla, komşularımızla bir araya gelerek, dargınlıkları bir kenara bırakıp sevgi ve saygıyı büyütmeliyiz. Kurban Bayramı, aynı zamanda paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bir zaman dilimidir. İhtiyaç sahiplerine uzanan yardım elleri, sadece onların hayatlarını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda toplumumuzun bütünlüğünü ve dayanışmasını da artırır. Bu bayramda da, her zaman olduğu gibi, yardıma muhtaç kardeşlerimizi unutmadan, onlara destek olmayı sürdürelim. Ancak, bayram sevincimizi buruklaştıran ve yüreğimizi dağlayan olaylara da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Gazze'de yaşanan insanlık dramı ve soykırım, vicdanlarımızı sızlatan, insanlık değerlerine aykırı bir durumdur. Gazze halkının maruz kaldığı zulüm, bizlerin de yüreğini derinden yaralamaktadır. Bu bayramda dualarımızda ve yardımlarımızda Gazze'deki kardeşlerimizi de unutmamalıyız. Ülkemizde ve dünyada barışın, huzurun ve kardeşliğin hâkim olması temennisiyle, bayramın tüm insanlığa barış ve esenlik getirmesini diliyorum. Özellikle çocuklarımıza bayram coşkusunu doyasıya yaşatmak, onları bayram sevincine ortak etmek en büyük arzumuzdur. Onların gülümsemesi, bizlerin geleceğe olan inancını ve umutlarını daha da güçlendirecektir.

KARDEŞLİK PEKİŞTİRİLECEK

SASKİ su kesintisi duyurusu: Samsun'da 3 ilçede sular kesilecek SASKİ su kesintisi duyurusu: Samsun'da 3 ilçede sular kesilecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Birlik ve beraberliğin güzelliğiyle, paylaşmanın ve dayanışmanın bereketiyle buluşmamıza vesile olan bir bayrama daha sağlık içinde kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Toplumsal bağlarımızı daha da güçlendiren bu özel günleri kardeşliğimizi pekiştirme, gönüller arasında köprüler kurma ve değerlerimizi yeniden hatırlama anlamında bir fırsat olarak görüyoruz. Ailelerimiz ve sevdiklerimizle birlikte bir bayrama daha ulaşmanın heyecanını yaşarken yeryüzündeki acılar, zulümler ve katliamlar nedeniyle de gönüllerimiz mahzundur. Bu günleri vesile kılarak ettiğimiz dualarda Filistin başta olmak üzere zulüm altındaki kardeşlerimizi unutmuyoruz. İsrail vahşeti altında hayatta kalma mücadelesi veren mazlum Gazzelilerin yanında olmaya, ulusal ve uluslararası her platformda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye olarak maddive manevi desteklerimizle haklarını, hukuklarını savunmaya devam ediyor, zulmün bir an önce sona ermesi için Türkiye olarak sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmeyi sürdürüyoruz. Büyüklerimizi hürmetle, küçüklerimizi sevgiyle kucaklayacağımız bu mübarek bayramı, ruhuna uygun şekilde, huzur içinde idrak edebilmeyi niyaz ediyoruz. 

YARDIMLAŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit DOĞAN: Sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Paylaşmanın, sevginin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini sunan bayramlar; küslüklerin sona erdiği, barışın ve huzurun sonsuza dek hakim olması adına önem taşıyan günlerdir. Bu özel günlerde yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla her bayramda olduğu gibi; dostluğumuzu, sevgimizi, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı ve mutluluğumuzu en içten şekilde sevdiklerimizle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, karşılıklı sevgi ve saygının her zamankinden daha fazla hissedildiği bu özel zamanlarda tüm hemşehrilerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram diliyorum. Tüm İslam aleminin sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmesini temenni ederim. 

BARIŞ VE HUZUR TEMENNİSİ 

Canik Belediye Başkanı İbrahim SANDIKÇI: Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakıp kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Yardımlaşma ve dayanışmanın önemini daha iyi bir şekilde kavradığımız Kurban Bayramı, bizlerin Allah’a yakınlaşması için büyük bir vesiledir. En büyük temennimiz, Kurban Bayramı’nın İslam coğrafyası ve mazlum diyarlarda akan gözyaşının dinmesine, umutların yeniden yeşermesine vesile olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle İbrahimce adanışı, İsmailce teslimiyeti temsil eden mübarek Kurban Bayramı’nın mazlum coğrafyalar başta olmak üzere, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELÇİN ABDİK