doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Protokolünden 29 Ekim Mesajı! Yaşasın Cumhuriyet

yasasin-cumhuriyet-2810
Daha Fazla Göster

Samsun Protokolünden 29 Ekim Mesajı! Yaşasın Cumhuriyet Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere; siyasiler, kamu kurumları ve STK yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıldönümünü dolayısıyla mesaj yayımladı. Samsun protokolü, “Cumhuriyetimiz, bizler için büyük bir destan ve onur kaynağıdır” dedi

SAMSUN Valisi Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere siyasi parti ve STK temsilcileri, ‘Cumhuriyet’in 98. yıldönümü vesilesiyle kutlama mesajları yayımladı. 19 Mayıs 1919’da ‘Cumhuriyet’i kurmak için 18 arkadaşıyla Samsun’a ilk adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anan protokol üyeleri, ‘Cumhuriyet’in ortak değer olduğunu söyledi.

zulkif dagli Ana Manşet

DİRİLİŞİN SİMGESİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Asırlar boyu bağımsızlık uğruna büyük mücadeleler vermiş ve muhteşem zaferler kazanmış aziz milletimizin yeniden dirilişinin simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak Samsunlu hemşehrilerime sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.

cigdem karaaslan scaled Ana Manşet

AYDINLIK BİR GELECEK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Cumhuriyet, milli birlik ve beraberlik ruhunu koruyarak aydınlık bir gelecek inşa etmek, millet iradesinin üzerinde güç tanımamak, yurdumuzun her bir metrekaresinde huzuru, refahı, kalkınmayı her alanda tesis etmektir. Vatan topraklarının her karışını mübarek kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi rahmetle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbimizin tüm kahramanlarını minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.

yusuf ziya yilmaz scaled Ana Manşet

ORTAK PAYDAMIZ

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kadın, erkek, genç, yaşlı demeden tüm halkımızın kahramanlıkları, fedakarlıkları sonucu 29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimiz, bizler için büyük bir destan ve onur kaynağıdır. Cumhuriyet, hepimizin ortak paydasıdır. Bu paydanın özünün ne olduğunu, ne anlama geldiğini nasıl korunması gerektiğini her bir Türk vatandaşı en iyi şekilde bilmektedir. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

neslihan hancioglu Ana Manşet

BERABERLİĞİMİZİN SİMGESİ

CHP Samsun Milletvekili Neslihan HANCIOĞLU: Bağımsızlığımızın, ulusal egemenliğimizin, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 98. yılını kutluyor, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, mücadele arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

29 kemal zeybek Ana Manşet

GURUR VE MUTLULUK

CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK: Cumhuriyetimizin 98.yılını kutlarken, tüm ülkemize bu büyük gururu ve mutluluğu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet devrimini gerçekleştirenleri en içten minnetlerimle, saygılarımla şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

omer urhal Ana Manşet

ECDADIMIZIN MİRASI

Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer URHAL: Türk Polis Teşkilatı olarak, bizler de ecdadımızın mirasına sahip çıkacak, milletimizin huzur ve güvenliği için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü kutluyorum.

Cemil Devec scaled Ana Manşet

AZİM VE KARARLILIKLA

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil DEVECİ: Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyor olabiliriz; ama biz karanlık dönemlerden aydınlığa güçlenerek çıkan bir ulusun tarihini kendimize meşale olarak aldık. Cumhuriyetin eserlerini daha ileriye taşıyacağız. Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

IBRAHIM SANDIKCI Ana Manşet

HER DAİM GENÇ KALACAK

Canik Belediye Vaşkanı İbrahim SANDIKÇI: Cumhuriyet Bayramı’mızın 98. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarını; kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla, rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Millet iradesini her şeyin üstünde tutan Cumhuriyet ruhu her daim genç kalacaktır.

hasan togar Ana Manşet

TARİHE ALTIN HARFLERLE İŞLENDİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde tarihe altın harflerle işlenen kurtuluş destanı sonrasında, çok zor ve çetin şartlarda milletimizin azim ve kararlılığı ile verilen hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 98.yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizin dört bir yanında büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.

ali kilic Ana Manşet

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ

Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Cumhuriyet, Türk milletinin, büyük bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonucunda ulaştığı son noktadır. Büyük yokluk ve zorluklar içerisinde verilen, bedeli şehitlerimizin kanı ile ödenerek kazanılmış Cumhuriyetimizi ve vatan toprağımızı korumak, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı göklerde her daim dalgalandırmak, her birimizin görev ve sorumluluğudur.

ersan aksu Ana Manşet

SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan AKSU: Kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun’da olduğu gibi ülkemizin dört bir yanında da Cumhuriyet Bayramı sevincini millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız, bayrağımız, ezanımız ve milletimiz için gözünü kırpmadan şehadete koşan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum.

abdullah Karapicak Ana Manşet

YÜREKTEN KUTLUYORUM

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah KARAPIÇAK: Kimilerinin “z kuşağı” diye hitap ettiği, bizim ise, “Türk Gençliği kuşağı” olarak gördüğümüz gençlerimizin, bağımsızlık ülküsü etrafında, mutlak anlamda birlik ve beraberlik içinde, Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladıklarını görmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, devletimizin kurucusu Ulu Önderimiz Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurucu kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

HASAN AKSOY Ana Manşet

KİMSESİZLERİN KİMSESİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan AKSOY: İnsanlık onurunun yükseldiği en ‘iyi’ yönetim şekli olan Cumhuriyet’in ilanını ve kurucularını 98. Yıl münasebetiyle iftiharla yadediyoruz. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimiz ebedi varolsun.

salih zeki murzioglu scaled Ana Manşet

DEMOKRATİK, EN GÜZEL SİMGE

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU: Cumhuriyet, demokratik bir ülke için en güzel simge, en anlamlı değerdir. Samsun iş dünyası olarak, bizlere düşen de yeni yatırımlarla, üretimle, ticaretle, ekonomik büyümeyi sağlamaktır. Bunu yapacağımıza olan inançla, ülkemizin bu güzel ve anlamlı gününün sevincini gönülden paylaşıyorum. Samsun iş dünyası adına, Cumhuriyet Bayramı’nın, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşma azmini ve çabasını, ülkemizin aydınlık geleceği için kendisine şiar edinmiş büyük milletimize kutlu olmasını, ülkemize ve ulusumuza mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

yusuf ziya cakir Ana Manşet

GÜCÜNÜ HALKTAN ALAN

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya ÇAKIR: Cumhuriyet, egemenliğin kayıtsız şartsız halkın olduğu bir rejimdir. Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, onun önderliğinde büyük bir mücadele, eşsiz bir Kurtuluş Savaşı zaferi sonrası kurulmuştur. Bu nedenle tarihte eşine az rastlanır bir destanın da adıdır Cumhuriyet.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir