Samsun protokolünden 23 Nisan mesajı

23-nisan-kisitlama
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun protokolünden 23 Nisan mesajı Samsun’da AK Parti ve CHP milletvekilleri, belediye başkanları ve TSO Başkanı ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolasıyla mesaj yayımladı

 

Samsun’da AK Parti ve CHP milletvekilleri, belediye başkanları ve TSO Başkanı ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolasıyla mesaj yayımlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının yıl dönümünü ve çocuklarının bayramını kutladı.

cigdem karaaslan 8606db Samsun

ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: 23 Nisan tarihini Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin çocuklara verdiği değerin ve güvenin işareti olarak çocuklara armağan etmiştir. Bu özel gün, dünyada çocuklara armağan edilen tek milli bayram olma özelliği taşımaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Samsun

YÜREĞİMİZDE ÇOŞKUMUZ BÜYÜK

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: 23 Nisan tarihinin taşıdığı anlam ve öneme sahip çıkmak, bu mirası gelecek nesillere aktarmak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacak olan çocuklarımıza, gençlerimize her daim güveniyoruz. Bu yıl büyük mücadeleler verilen pandemi süreci nedeniyle kutlamalarımızı meydanlarda, cadde ve sokaklarda bir arada gerçekleştiremiyoruz ama yüreğimizdeki dinmeyen coşkumuz her zamanki gibi çok büyük. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 101. yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

1529509995 Samsun

İLK VE TEK ÇOCUK BAYRAMI

CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Çocuklar yaşamın anlamı, mutluluğu ve güzelliğidir. Onlar laik, çağdaş, barışçıl Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğidir. Çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum.

cemil Deveci 696x666 1 Samsun

101. YIL DÖNÜMÜ COŞKUSU

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil DEVECİ: Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşinin ardından 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. Dünyada bir benzeri daha olmayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin simgesi olan çocuklarımıza armağan edildi. İlk defa tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu tarihi günün 101. yıl dönümünde, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

baskan togar Samsun

MAKAMLARIN ASIL SAHİBİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle geleceğimizin teminatı evlatlarımızı belediyemizde misafir ettik. Makamların asıl sahibi yarınlarımız evlatlarımıza bir günlüğüne başkanlık görevini teslim ettik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun.

unnamed Samsun

ÇOCUKLAR GELECEĞİN MİMARI

Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Milli egemenliğin ilan edildiği, Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak da armağan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak çocuklarımız geleceğimizin mimarı olacaktır. Başta Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkenin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda etmiş tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Samsun

BÜYÜK BİR GURUR GÜNÜ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU: Atatürk ve silah arkadaşları, ülkemizin temellerini halkın egemenliği ve demokrasi harcıyla atarak, aydınlık geleceğin kapılarını açmıştır. 23 Nisan 1920, hepimiz için büyük bir gurur günüdür. Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığının teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Ulu Önder Atatürk, bu bilinçle Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

WhatsApp Image 2021 04 22 at 14.36.47 Samsun

DİMDİK AYAKTA

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çakır, “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti, dimdik ayaktadır” dedi
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajda, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci kuruluş yıldönümünde ülkemiz, dimdik ayaktadır” denildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir