Samsun Pazarcılar ve Manavcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı Umutlandırdı: "Fiyatlar Düşecek" Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, pazarda fiyatların bayramdan sonra düşeceğini açıkladı

Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavcılar Odası Başkanı Yazıcı, fiyatların yüksek olması nedeniyle hem satıcıların hem de vatandaşın mağdur durumda olduğunu belirterek, piyasaların bayramdan sonra hareketleneceğini söyledi.

Samsun'da şüpheli ölüm! Samsun'da şüpheli ölüm!

HAVALARIN ISINMASIYLA NORMALE DÖNECEK

Pazarlarda vatandaşların, yarım kiloluk ve tane işi meyve-sebze almaya başladığını ifade eden Muhammet Yazıcı, "Bayramdan sonra fiyatlar normale dönecek. Havalar ısındıkça da fiyatlar hızla düşecek" dedi.

SAVAŞ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Samsun Medya Grubu'na açıklamalarda bulunan Yazıcı, Rusya-Ukrayna savaşının da pazar fiyatlarını ciddi anlamda etkilediğine dikkati çekti. Yazıcı, Samsun özelinde ise fiyatların yüksek olmasını "Sera yok" diyerek açıkladı. Yazıcı, kış ayında meyve ve sebzelerin Samsun'a, Antalya'dan geldiğini kaydederek şunları dile getirdi:

"Samsun'da büyük çaplı seralar yok. Bu nedenle kış ayında sebze ve meyveler Antalya'da bulunan seralardan geliyor. Samsun'da bu anlamda seralar kurulmuş olsa fiyatlar bu kadar artmaz."

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.